BBB ook de grootste in Nederweert, CDA bijna weggevaagd
NEDERWEERT (ANP) - Ook in de Limburgse gemeente Nederweert is de BoerBurgerBeweging (BBB) de grootste partij geworden. De partij van Caroline van der Plas behaalde 32,6 procent van de stemmen, meldt de Verkiezingsdienst van het ANP. Die winst ging vooral ten koste van het CDA dat ruim 28 procentpunten moet inleveren en slechts 11,2 procent overhield.
Na Schiermonnikoog en Vlieland, was de Limburgse gemeente de derde die alle stemmen heeft geteld.
Vlak na Nederweert kwam ook het Zeeuwse Schouwen-Duiveland en het Limburgse Eijsden-Margraten met een uitslag. Ook in deze twee gemeenten werd de BBB met respectievelijk 23,4 en 18,5 procent de grootste.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - In januari wil het kabinet excuses maken aan de kinderen uit gezinnen die zijn getroffen door de toeslagenaffaire en uit huis zijn geplaatst. Dat schrijven staatssecretarissen Claudia van Bruggen (Justitie, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos) en minister Mirjam Sterk (CDA) van Jeugd in een Kamerbrief.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Kitty Jong wordt de nieuwe voorzitter van Progressief Nederland. De voormalige vicevoorzitter van vakbond FNV kwam als populairste kandidaat uit een stemming onder leden, heeft de partij bekendgemaakt. Zo'n 39.000 leden brachten online hun stem uit.
1 dag geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de leden van Progressief Nederland (PRO) heeft ervoor gekozen dat de partij zich in het Europees Parlement aansluit bij de Partij van de Europese Sociaaldemocraten (PES). Ruim 65 procent stemde voor aansluiting bij de PES, die in het parlement wordt vertegenwoordigd door de fractie S&D.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied om de vergunningen van de twee kooksgasfabrieken van Tata Steel in te trekken, is de belangrijkste reden dat het langer duurt om met het staalbedrijf tot afspraken te komen over verduurzaming. Dat zei klimaatminister Stientje van Veldhoven kort nadat ze had bekendgemaakt dat de overheid en Tata Steel de deadline om de deal te sluiten naar maart volgend jaar schuiven.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) laat een onafhankelijk onderzoek uitvoeren naar misstanden bij donorconceptie. Onlangs kwam naar buiten dat massadonor Simon kon doorgaan met spermadonatie terwijl hij al jaren in beeld was bij instanties. Dat is slechts één voorbeeld van de misstanden die Nederland binnen donorconceptie kent.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - "Het is klip en klaar dat u zich op het verkeerde been gezet heeft gevoeld," zei minister David van Weel (VVD, Justitie) tegen de Tweede Kamer in het laatste deel van het debat over de aangiftes die waren blijven liggen. "Daar had de Algemene Rekenkamer ook gewoon gelijk in." Eerder in het debat maakte de minister al excuses, maar zei hij dat hij de Kamer niet had misleid.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) heeft excuses aangeboden voor opmerkingen die hij maakte over een Rekenkamer-rapport over ernstige misdrijven waar justitie niet achteraan ging. Met zijn "nuancering" wekte hij de indruk dat hij het rapport in twijfel trok of bagatelliseerde, en dat was niet de bedoeling, zei hij in het debat over de kwestie.
2 dagen geleden