BBB ook de grootste in Leeuwarden
LEEUWARDEN (ANP) - BBB is ook in Leeuwarden de grootste geworden. De partij heeft 17,4 procent van de stemmen gekregen. De PvdA is de tweede partij geworden met 15,5 procent van de stemmen, gevolgd door GroenLinks. Die wist met 11,7 procent van de stemmen een heel klein beetje te stijgen ten opzichte van 2019: toen kreeg de partij 11,5 stemmen.
Deze drie partijen zijn de enige die boven de 10 procent wisten te komen. De VVD (7,4 procent) en Fryske Nasjonale Partij (FNP) (6,6 procent) zijn vierde en vijfde geworden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat studenten die stages lopen altijd een gepaste stagevergoeding daarvoor ontvangen van de werkgever. Een motie die het kabinet oproept dit voor alle onderwijsniveaus te verplichten, kreeg dinsdag steun van een meerderheid.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD stemt toch voor een motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard euro extra vrij te maken voor Oekraïne. De liberale partij liet lang boven de markt hangen wat ze met de motie zou gaan doen, tot frustratie van andere partijen. "Het is belangrijk om Oekraïne te steunen", zei VVD-Kamerlid Eric van der Burg dinsdag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet dit voorjaar in 40 van de 342 gemeenten mee met de gemeenteraadsverkiezingen, meldt partijleider Geert Wilders dinsdag. Dat zijn er negen meer dan bij de vorige lokale verkiezingen in 2022. Onder de gemeenten waar mensen op een PVV-kandidaat kunnen stemmen, zijn twaalf nieuwe gemeenten. Maar er vallen ook drie plaatsen af: Arnhem, Zandvoort en Urk.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA hebben een akkoord bereikt over het inhoudelijke document dat ze hebben geschreven als basis voor het vervolg van de kabinetsformatie. Dat meldt het Bureau Woordvoering Kabinetsformatie. Later op dinsdag overhandigt informateur Sybrand Buma het stuk aan Kamervoorzitter Thom van Campen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA hebben volgens Rob Jetten "grote knopen doorgehakt" in het formatiedocument dat de twee partijen aan het schrijven zijn. "Ik denk dat we vanmiddag kunnen verrassen met het aantal keuzes die erin staan", verwacht de D66-leider.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ontsnappen uit de gevangenis moet niet strafbaar worden, vindt de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). Demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie, VVD) heeft hiervoor een wetsvoorstel ingediend. Dat zou betekenen dat iemand die ontsnapt of zijn enkelband doorknipt een extra straf kan krijgen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kiezer had bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen "geen gelijk", vindt VVD-prominent Annemarie Jorritsma. Kiezers hebben volgens haar "niet nagedacht over de consequenties van hun stem" en zich laten sturen door peilingen. Dat heeft Jorritsma gezegd tegen BNR.
20 uur geleden