BBB-leider Van der Plas in Veenendaal van podium 'om bedreiging'
VEENENDAAL (ANP) - Caroline van der Plas, de leider van de BoerenBurgerBeweging (BBB) is vrijdagavond tijdens een debat in Veenendaal zonder uitleg van het podium gestapt. Na afloop vertelde zij aan Hart van Nederland dat dit te maken had met de bedreigingen aan haar adres en "dat zij zich heel onveilig had gevoeld".
Van der Plas stapte tijdens het Nationaal Plattelandsdebat, dat werd georganiseerd door boerenorganisatie Agractie, in de Utrechtse plaats van het podium. Dit had volgens de politica niet te maken met de boeren in de zaal, maar "met iemand die niet bij de boeren hoort" en die ervoor zorgde dat ze zich zeer onveilig voelde. "Uiteindelijk gebeurde er iets waardoor ik besloot van het podium weg te gaan", aldus de BBB-leider.
Eerder deze week liet Van der Plas aan tafel bij het praatprogramma Vandaag Inside weten zaterdag niet naar het boerenprotest in Den Haag te komen vanwege bedreigingen aan haar adres. "De laatste week is het weer onrustig", zei Van der Plas erover.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk willen eerst met de zorgsector praten, voordat ze besluiten nemen over bezuinigingen. VVD-minister Hermans hoopt daar de oplossingen te horen om de bezuinigingen samen te laten gaan met een kwaliteitsverbetering.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Dick Schoof heeft de voorzittershamer van de ministerraad symbolisch overgedragen aan de nieuwe minister-president Rob Jetten van D66. Bij binnenkomst op het ministerie vroeg de partijloze oud-premier aan Jetten of alles goed was gegaan met de beëdiging van het kabinet, Jetten kon dat bevestigen. "Dat is dan een goede start," vond Schoof.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de bordesscène van het pas beëdigde kabinet-Jetten waren maandagochtend protestgeluiden te horen van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Zij voerden actie bij het hek van Huis ten Bosch in Den Haag omdat zij teleurgesteld zijn in de klimaatambities van het nieuwe kabinet. Terwijl de staatssecretarissen en ministers poseerden voor de foto, waren daardoor onder andere fluitjes en alarmgeluiden te horen.
8 uur geleden