BBB-Kamerlid Lilian Helder verlaat Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - BBB-Tweede Kamerlid Lilian Helder verlaat binnenkort de Tweede Kamer. Ze zei dat maandag tijdens een debat over justitie. Tijdens haar inbreng zei ze dat "dit vrijwel zeker" haar laatste vergadering zou zijn. Over de reden zei ze niets.
BBB-Kamerlid Henk Vermeer, de rechterhand van partijleider Caroline van der Plas, zei desgevraagd dat Helder de fractie niet vooraf op de hoogte heeft gesteld van haar vertrek. Hij hoopt haar daar snel over te kunnen spreken. "Ik wil heel graag weten wat haar overwegingen zijn."
Helder zat al enkele weken ziek thuis, zei Vermeer. Ze kampte volgens hem eerder met "medische klachten", die vlak voor het kerstreces weer opspeelden. Op vragen over mogelijke strubbelingen binnen de BBB-fractie wilde het Kamerlid niet ingaan.
Opvolger
Martin Oostenbrink is volgens Vermeer de beoogde opvolger van Helder. De 37-jarige rijksambtenaar "staat klaar om te starten", zodra Helder haar vertrek ook officieel heeft aangekondigd.
De 51-jarige Helder was eerder Kamerlid voor de PVV. Ze werd in juni 2010 Kamerlid voor die partij en stapte in september 2023, vlak voor de verkiezingen, opeens over naar de BBB. Ze stond daar vijfde op de kandidatenlijst. Helder zei destijds dat ze zich om "persoonlijke en inhoudelijke redenen" niet opnieuw beschikbaar stelde voor de PVV.
Helder was niet het enige Kamerlid dat zich in die periode aansloot bij BBB, die toen hoog stond in de peilingen. Ook de JA21-Kamerleden Nicki Pouw-Verweij en Derk Jan Eppink deden dat, omdat ze het niet eens waren met de koers van hun partij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Volgens fractievoorzitter Jan Paternotte (D66) zit er een grens aan hoe zwaar je als overheid bedrijven nog kan belasten. Dat zei hij in reactie op Jesse Klaver, partijleider van GroenLinks-PvdA, die vroeg of D66 bereid is om vermogens of winsten zwaarder te belasten. Paternotte vreest dan dat de Nederlandse economie niet hard genoeg meer kan groeien.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn bereid hun voorgenomen ingrepen in de AOW te "verzachten". Zij hebben zich achter een motie geschaard van de SGP en de Groep-Markuszower die daarom vraagt, en die daardoor kan rekenen op een meerderheid in de Tweede Kamer. Dat heeft SGP-leider Chris Stoffer gezegd tijdens een schorsing in het debat over de regeringsverklaring.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen kwamen in het debat over de regeringsverklaring een voor een aan de interruptiemicrofoon om D66-fractievoorzitter Jan Paternotte te vragen of hij coalitieplannen wil bijstellen. Paternotte wil wel kijken naar voorstellen, antwoordde hij steeds, maar toezeggingen kregen de oppositiepartijen niet. De D66'er verdedigde vooral de plannen die zijn partij samen met VVD en CDA heeft gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft het kabinet gevraagd om de armoede te laten afnemen. Uit de doorrekening van het coalitieakkoord bleek dat 2,7 procent van de bevolking in 2030 in armoede zou leven, terwijl dat zonder ingrijpen 2,5 procent zou zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA gaat "niet onderhandelen" over het versnellen van de verhoging van de pensioenleeftijd, zoals het minderheidskabinet van D66, VVD en CDA wil. Die waarschuwing gaf Jesse Klaver af in een debat woensdag over de regeringsverklaring. "Haal deze van tafel", riep de leider van de grootste oppositiepartij op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer is woensdagochtend niet aanwezig bij het debat over de regeringsverklaring. Maandag werd bekend dat ze uit BBB stapt, nadat niet zijzelf maar Henk Vermeer werd aangewezen als partijleider. Als zelfstandig Tweede Kamerlid gaat Keijzer dus nog niet direct in debat met het kabinet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft in het debat over de regeringsverklaring hard uitgehaald naar minister Eelco Heinen (Financiƫn). De VVD-bewindsman zei voor aanvang van het debat dat hij het nieuwe stelsel voor het belasten van rendement op vermogen (box 3), dat nog voor behandeling in de Eerste Kamer ligt, met spoed toch weer wil aanpassen.
3 uur geleden