Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB in Zuid-Holland stemt om 'trucje' tegen alle voorstellen FVD

BBB in Zuid-Holland stemt om 'trucje' tegen alle voorstellen FVD

DEN HAAG (ANP) - De BBB-fractie in Zuid-Holland is van plan om voorlopig tegen alle voorstellen te stemmen waar Forum voor Democratie in de Provinciale Staten mee komt, ongeacht de inhoud daarvan. De BBB doet dit als reactie op de Statenvergadering van woensdag. De coalitiepartij stemde toen tegen een motie van FVD waarin het college werd opgeroepen om geen vergunningen in te trekken of te weigeren op grond van stikstofemissies.

Forum voor Democratie, dat twee zetels heeft in Zuid-Holland, legde dit uit als een stem tegen de boeren. "De BBB pretendeert er voor de boeren te zijn, maar geeft vervolgens niet thuis", zei Statenlid Robin Westdijk in een filmpje dat kort na de stemming door FVD op X werd gepubliceerd. "Krankzinnig en bizar." De partij zette foto's van de stemuitslag online en riep daarbij op om bij de Tweede Kamerverkiezingen op 22 november "keihard af te rekenen met het antiboerenbeleid".

De BBB voelde zich door alle commotie op social media genoodzaakt om op X een verklaring te geven over de keuze om tegen de motie te stemmen. Volgens de partij was de inhoud "vaag en onvolledig", zou de vervuilende industrie "nog meer ruimte" krijgen en gaat het voorstel "in tegen de wet". In het Zuid-Hollandse coalitieakkoord staat dat in deze collegeperiode geen gedwongen uitkoop ten behoeve van stikstofreductie plaatsvindt, wat de motie volgens BBB al min of meer overbodig maakte.

Van der Plas

Volgens de Zuid-Hollandse fractie is de gang van zaken een "trucje" van FVD om te suggereren dat de BBB tegen de "eigen boeren" zou stemmen. Enkele maanden geleden reageerde BBB ook al geïrriteerd toen in een video sprake zou zijn van "framing" door FVD van een BBB-gedeputeerde.

Caroline van der Plas, de fractievoorzitter van BBB in de Tweede Kamer, publiceerde donderdag een video op X waarin ze haar visie geeft op de gebeurtenissen in Zuid-Holland. "Houd er ook rekening mee dat het campagnetijd is. Dit soort moties worden expres ingediend, wetende dat BBB vanwege coalitieverplichtingen tegen moet stemmen", aldus Van der Plas tegen haar volgers. "Bewaar alsjeblieft de kalmte en laat je niet gek maken door dit soort moties." Mariëtte van Leeuwen, een van de gedeputeerden van BBB in de provincie, schreef op X: "trots op mijn fractie van BBB Zuid-Holland dat ze als relatieve nieuwelingen zich niet laten verleiden tot reacties van hetzelfde niveau".

Meer uit Politiek

Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

2 uur geleden
Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

2 uur geleden
D66'er Stientje van Veldhoven naar Klimaat en Groene Groei

DEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.

3 uur geleden
D66-senator Aerdts wordt staatssecretaris digitale economie

DEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.

3 uur geleden
Sjoerdsma naar Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking

DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma wordt minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. Hij zat eerder tien jaar voor D66 in de Tweede Kamer en stond toen bekend als een uitgesproken Kamerlid.

3 uur geleden
Elanor Boekholt-O'Sullivan wordt minister van Volkshuisvesting

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt luitenant-generaal Elanor Boekholt-O'Sullivan voor als minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, meldt de partij op haar website. Zij is de eerste vrouwelijke luitenant-generaal bij de Nederlandse krijgsmacht. Afgelopen vrijdag werden al de eerste namen van D66-ministers bekend, namelijk die van Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid).

5 uur geleden
Annet Bertram wordt staatssecretaris van Infrastructuur voor CDA

DEN HAAG (ANP) - Het CDA draagt topambtenaar Annet Bertram voor als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Bertram is momenteel secretaris-generaal van het ministerie van Asiel en Migratie en heeft uiteenlopende topfuncties vervuld in de ambtenarij.

6 uur geleden