Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB-gedeputeerde in Flevoland onder druk na weifelend optreden

BBB-gedeputeerde in Flevoland onder druk na weifelend optreden

LELYSTAD (ANP) - Gedeputeerde Jan Klopman van de BBB is onder druk komen te staan in de Provinciale Staten van Flevoland door een weifelend optreden. Klopman gaf niet of heel summier antwoord en schoof in eerste instantie alle voorstellen vanuit de Staten aan de kant, zonder te beargumenteren waarom. Dat leidde tot een motie van treurnis, die werd gesteund door bijna alle oppositiepartijen, maar uiteindelijk niet werd aangenomen.

De oppositiepartijen GroenLinks, PvdA, SP, Partij voor de Dieren en Sterk Lokaal Flevoland dienden de motie in tegen Klopman. Jaya Noordman van GroenLinks zei dat er onvoldoende reflectie kwam vanuit Gedeputeerde Staten en dat Klopman in eerste instantie niet inhoudelijk wilde reageren. De Staten spraken woensdag over het begin van het proces om een landbouwvisie voor de provincie vast te stellen.

Klopman zei zich de motie enorm aan te trekken. "Ik ben er aangeslagen van, jammer dat het zo ver moest komen." Namens de BBB noemde Statenlid Johan van Houwelingen het "jammer dat dit debat eindigt met een persoonlijke aanval op de gedeputeerde".

Kritieken

Al voor de motie werd ingediend, was er veel kritiek op het optreden van Klopman woensdag. Onder meer CDA, JA21 en D66 waren kritisch, omdat ze vonden dat Klopman onduidelijke antwoorden gaf en zichzelf tegensprak. Pas na een lange schorsing gaf Klopman antwoord op vragen en argumenten waarom hij alle voorstellen afwees. Waar de gedeputeerde eerst uit zijn hoofd antwoord leek te geven, las hij na de schorsing alles voor.

Voor de tweede antwoordronde van Klopman werd de vergadering weer geschorst, waarna de drie andere gedeputeerden, BBB-fractievoorzitter Anja Keuter en de woordvoerster van de gedeputeerde Klopman moed in leken te spreken.

Eerdere vertrekken

De onvrede van de Staten over de opstelling van Klopman volgde op verbazing over het handelen van Gedeputeerde Staten over de startvisie voor landbouw. Veel Statenleden vonden dat PS niet de juiste invloed heeft gekregen op het plan van Klopman.

Vorig jaar vertrok BBB-gedeputeerde Jurie van den Berg na felle kritiek vanuit de Staten, slechts drie maanden na de start van het college. Hem werd verweten dat hij geen duidelijke antwoorden gaf en niet genoeg dossierkennis had. Van den Berg werd uiteindelijk niet vervangen. Chris Jansen (PVV) vertrok vorige week als gedeputeerde uit Flevoland, omdat hij naar alle waarschijnlijkheid staatssecretaris wordt in het nieuwe kabinet.

Meer uit Politiek

Plan om verliezen uit vermogen te verrekenen kost miljarden

DEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.

6 uur geleden
Kabinet herhaalt: gas winnen uit Groningenveld gaat niet gebeuren

DEN HAAG (ANP) - Kabinetsleden herhalen dat opnieuw gas winnen uit het Groningenveld niet gaat gebeuren. Ministers Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken), Stientje van Veldhoven (Klimaat) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) zijn daar vrijdagochtend eensgezind over. "We gaan Groningen sluiten zoals gepland," zegt Van Veldhoven.

15 uur geleden
Zo'n 450.000 mensen lid politieke partij, hoogste sinds 1982

GRONINGEN (ANP) - Het aantal Nederlanders dat lid is van een politieke partij is met 448.100 leden voor het eerst hoger dan in 1982. Dat meldt het Documentatiecentrum Nederlandse Politieke Partijen (DNPP) van de Rijksuniversiteit Groningen op basis van een jaarlijkse rondvraag. In 2025 kwamen er 57.000 nieuwe leden bij, een groei van bijna 15 procent.

16 uur geleden
Vijlbrief: emotie over doorbreken pensioenakkoord onderschat

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de "emotie die gepaard zou gaan met het doorbreken van een afspraak uit het pensioenakkoord" onderschat. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) gezegd in Pauw & De Wit. "Dat hebben we niet helemaal goed ingeschat. En daar ben ik wel van geschrokken."

1 dag geleden
Kabinet voert motie voor extra geld naar Oekraïne niet uit

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat er geen aanvullende steun meer naar Oekraïne, zoals eerder door de Kamer was gevraagd. Dat maakte minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) duidelijk tijdens de behandeling van haar begroting donderdag in de Tweede Kamer. "Nederland kan in z'n eentje niet alle gewenste steun leveren."

1 dag geleden
Zestig BBB'ers roepen bestuur op tot lijmpoging met Mona Keijzer

DEN HAAG (ANP) - Zestig politiek actieve BBB'ers willen dat hun partijbestuur probeert Mona Keijzer terug in de Tweede Kamerfractie te krijgen. In een brief vragen ze om "onafhankelijke mediation" om de vierkoppige fractie weer bij elkaar te krijgen. Het AD berichtte over de brief, die ook in handen is van het ANP.

1 dag geleden
Nederland werkt met andere landen aan terugkeerhubs asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.

1 dag geleden