BBB gaat niet in op reden vertrek Helder: 'we laten dit bij haar'
DEN HAAG (ANP) - De BBB gaat in een eerste reactie niet in op de redenen achter het vertrek van Kamerlid Lilian Helder. "We laten dit bij haar", schrijft de partij in een persbericht. Zelf sprak Helder van "onoverbrugbare meningsverschillen" met partijleider Caroline van der Plas, en zei ze niet genoeg inspraak in het coalitieakkoord te hebben gehad.
Van der Plas besteedt in een verklaring vooral aandacht aan Helders gezondheid. "Lilian is op 19 december, de laatste Kamerdag voor het kerstreces, met lichamelijke klachten naar huis gegaan. Vorige week gaf ze aan veel vooruitgang te hebben geboekt en vertelde ze deze en vorige week nog nodig te hebben om te herstellen. Haar besluit om te vertrekken heeft ze niet vooraf met ons gedeeld."
"Wij wensen Lilian veel succes en bedanken haar voor de inzet die ze voor BBB heeft geleverd", schrijft de partij. "Met name voor de politie en het strafrecht heeft Helder, in haar lange carrière als Kamerlid, veel betekend." De 37-jarige rijksambtenaar Martin Oostenbrink volgt haar op.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse buitenlandbeleid lijdt onder de zwakke positie van het demissionaire kabinet. Dat heeft CDA-Kamerlid Derk Boswijk gezegd in Nieuwsuur. Hij vindt dat minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) het "naar omstandigheden goed" doet, maar ziet dat de VVD-bewindsman "altijd toch wat trager reageert" op geopolitieke ontwikkelingen dan bondgenoten als Frankrijk en Duitsland.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer is in voor de nieuwe vorm van belastingheffen op het rendement op vermogen, maar dat gaat niet van harte. De meeste partijen spreken hun steun uit voor de nieuwe invulling van box 3, louter omdat alternatieven ingewikkeld zijn en uitstel de staatskas veel geld kost.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie moeten snel weer kalmeren, zei demissionair financiënminister Eelco Heinen voorafgaand aan overleg in Brussel. Die spanningen zijn opgelopen door de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij wil de landen die de Deense soevereiniteit over Groenland steunen, treffen met importheffingen van 10 procent.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Unie moet "een grens trekken" tegen de Amerikaanse president Donald Trump. Dat vinden partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA), die samen met de VVD onderhandelen over de vorming van een nieuw kabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke wetenschappers met kennis over minderheidskabinetten komen maandag langs bij informateur Rianne Letschert en de leiders van de formerende partijen D66, VVD en CDA. Het gaat om Claes de Vreese, Tom van der Meer en Corné Smit.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse dreigement om acht Europese landen extra importheffingen op te leggen, dreigt de banden tussen Europa en de VS te ondermijnen. Ze "brengen het risico van een gevaarlijke neerwaartse spiraal met zich mee". Dat stellen Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken in een gezamenlijke verklaring die door demissionair premier Dick Schoof op X is geplaatst.
2 dagen geledenHILVERSUM (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen waaronder Nederland extra importtarieven op te leggen is "chantage". Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in het televisieprogramma WNL op Zondag.
2 dagen geleden