Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB Drenthe wil zware dossiers controversieel laten verklaren

BBB Drenthe wil zware dossiers controversieel laten verklaren

ASSEN (ANP) - BoerBurgerBeweging (BBB) in Drenthe wil voorkomen dat het demissionaire college van Gedeputeerde Staten over het eigen graf heen regeert op voor de nieuw gekozen partij belangrijke dossiers. "We gaan een motie indienen om voor de BBB belangrijke dossiers, zoals stikstof en het inruilen van landbouwgrond voor wensnatuur, controversieel te verklaren," kondigde BBB-fractievoorzitter Gert-Jan Schuinder woensdag aan tijdens het duidingsdebat van de nieuwe Provinciale Staten in Drenthe.

Concreet betekent dit dat bijvoorbeeld het Provinciaal Programma Landelijk Gebied (PPLG) in de wacht wordt gezet als de motie wordt aangenomen. In het PPLG moeten provinciebesturen aangeven hoe ze willen omgaan met natuur, klimaat, landbouw en vooral stikstofuitstoot. Alle provincies moeten uiterlijk op 1 juli een eerste versie van het PPLG bij het Rijk inleveren.

Woensdag liet de nu demissionaire CDA-gedeputeerde Henk Jumelet van Landbouw en Milieu nog weten gewoon door te willen gaan met de gebiedsplannen. Het kabinet wil dat de stikstofuitstoot is gehalveerd in 2030. BBB is daar tegen. Ook de gedwongen uitkoop van boeren moet van tafel, vindt de BBB. De BBB krijgt steun van de Natuur- en Milieufederatie Drenthe, een koepel van ruim veertig milieuclubs. Die maakte woensdag bekend dat het kabinet het jaar 2030 moet loslaten als datum waarop de stikstofuitstoot moet zijn gehalveerd.

Meer uit Politiek

Becking: één landelijke doorstroomtoets vóór 2029 niet haalbaar

DEN HAAG (ANP) - De overstap naar één landelijke doorstroomtoets voor alle basisschoolleerlingen in plaats van zes verschillende, kan niet worden gemaakt voor het schooljaar 2029-2030. Dat herhaalde demissionair staatssecretaris Koen Becking (VVD) donderdagavond in een Kamerdebat. Becking zei "bereid" te zijn om te kijken of dit sneller kan, maar gaf aan niet te weten hoe.

8 uur geleden
Eerste gesprek met nieuwe informateur 'in goede sfeer' verlopen

DEN HAAG (ANP) - Het eerste gesprek tussen informateur Rianne Letschert en de leiders van D66, CDA en VVD donderdag had een "goede sfeer". Dat vertelden Rob Jetten (D66) en Letschert na afloop van het onderhoud. De bijeenkomst was vooral bedoeld om kennis te maken met de nieuwe informateur en een agenda voor de komende dagen vast te stellen.

10 uur geleden
Schoof: geen beslissing over Oekraïne zonder de Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.

12 uur geleden
Hermans ziet geen mogelijkheden om gaswinning Warffum te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.

12 uur geleden
Hoog opgelopen conflict in kabinet om mestregels

DEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.

12 uur geleden
Eerste overleg Letschert met leiders D66, CDA en VVD begonnen

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.

14 uur geleden
Kabinet besteedt 750.000 euro aan Holocaustles middelbare school

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.

15 uur geleden