Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB Drenthe wil zware dossiers controversieel laten verklaren

BBB Drenthe wil zware dossiers controversieel laten verklaren

ASSEN (ANP) - BoerBurgerBeweging (BBB) in Drenthe wil voorkomen dat het demissionaire college van Gedeputeerde Staten over het eigen graf heen regeert op voor de nieuw gekozen partij belangrijke dossiers. "We gaan een motie indienen om voor de BBB belangrijke dossiers, zoals stikstof en het inruilen van landbouwgrond voor wensnatuur, controversieel te verklaren," kondigde BBB-fractievoorzitter Gert-Jan Schuinder woensdag aan tijdens het duidingsdebat van de nieuwe Provinciale Staten in Drenthe.

Concreet betekent dit dat bijvoorbeeld het Provinciaal Programma Landelijk Gebied (PPLG) in de wacht wordt gezet als de motie wordt aangenomen. In het PPLG moeten provinciebesturen aangeven hoe ze willen omgaan met natuur, klimaat, landbouw en vooral stikstofuitstoot. Alle provincies moeten uiterlijk op 1 juli een eerste versie van het PPLG bij het Rijk inleveren.

Woensdag liet de nu demissionaire CDA-gedeputeerde Henk Jumelet van Landbouw en Milieu nog weten gewoon door te willen gaan met de gebiedsplannen. Het kabinet wil dat de stikstofuitstoot is gehalveerd in 2030. BBB is daar tegen. Ook de gedwongen uitkoop van boeren moet van tafel, vindt de BBB. De BBB krijgt steun van de Natuur- en Milieufederatie Drenthe, een koepel van ruim veertig milieuclubs. Die maakte woensdag bekend dat het kabinet het jaar 2030 moet loslaten als datum waarop de stikstofuitstoot moet zijn gehalveerd.

Meer uit Politiek

Ruime meerderheid Kamer kan leven met inzet marineschip Evertsen

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.

7 uur geleden
D66 deelt zorgen oppositie over gevolgen WIA-bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.

11 uur geleden
Ipsos: lokale partijen gaan winnen bij gemeenteraadsverkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.

17 uur geleden
BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

1 dag geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

1 dag geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

1 dag geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

1 dag geleden