Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB doet het ook goed bij waterschapsverkiezingen

BBB doet het ook goed bij waterschapsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De BoerBurgerBeweging (BBB) lijkt ook bij de waterschapsverkiezingen een grote overwinning te gaan halen. Dat meldt de Unie van Waterschappen in een tussenstand. Donderdag zijn de resultaten van twaalf van de 21 waterschappen binnen. De rest volgt vrijdag. Dan wordt ook het opkomstcijfer bekend.

Niet alle uitslagen zijn al door gemeenten doorgegeven aan de waterschappen. "Het gaat langzamer dan gebruikelijk bij verkiezingen. We hebben te maken met zaken als hoge opkomst, het grote aantal partijen en dus grote stembiljetten, en vermoeide tellers in de gemeenten", aldus de zegsvrouw. Daar komt bij dat in gemeenten eerst de stemmen worden geteld die zijn uitgebracht voor de Provinciale Statenverkiezingen en daarna pas die voor de waterschappen.

Uit de voorlopige uitslagen blijkt donderdag dat nieuwkomer BBB in zeker zes waterschappen de grootste partij wordt. Ook Water Natuurlijk en de PvdA lijken goed te scoren, aldus de Unie van Waterschappen.

Bij de waterschapsverkiezingen worden de algemene besturen gekozen van de waterschappen. Die houden zich bezig met bijvoorbeeld het beheer van dijken en sluizen om Nederland te beschermen tegen overstromingen. Maar ook met het zuiveren van afvalwater en het zorgen dat er voldoende water is door bijvoorbeeld water op te slaan bij droogte en water weg te pompen als het veel regent.

Meer uit Binnenland

Pijnkliniek mag geen lidocaïne verstrekken voor coronaklachten

DEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom binnen drie maanden stopt met de behandeling.

4 minuten geleden
Ook in hoger beroep vrijspraak in oude verdwijningszaak Zutphen

ARNHEM (ANP) - Een 64-jarige man uit Zutphen is ook in hoger beroep vrijgesproken van de moord op Duncan Zwakke. De 31-jarige Zwakke werd voor het laatst gezien op 17 oktober 1989 in het centrum van Zutphen en verdween daarna spoorloos. Het slachtoffer zou in de kelder van een pand aan de Nieuwstad in de Gelderse stad op gruwelijke wijze zijn omgebracht. Zijn lichaam is nooit gevonden.

24 minuten geleden
Herdenking deportatie Joodse Rotterdammers verstoord door betogers

ROTTERDAM (ANP) - De jaarlijkse herdenking in Rotterdam van de in de Tweede Wereldoorlog gedeporteerde Joodse Rotterdammers is verstoord door een aantal betogers en korte tijd stilgelegd, ziet een ANP-verslaggever.

48 minuten geleden
Dode door beknelling in machine op chemiecomplex Chemelot

GELEEN (ANP) - Bij een bedrijf op het Limburgse industriecomplex Chemelot heeft woensdag een dodelijk ongeval plaatsgevonden. Daar raakte in de ochtend een persoon bekneld in een machine, laat een woordvoerder van de Arbeidsinspectie donderdag weten.

57 minuten geleden
Tbs voor man (39) die burgemeester Arnhem bedreigde

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan een 39-jarige man voor het bedreigen van burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. De veroordeelde stuurde hem tussen oktober 2025 en januari 2026 mails waarin hij dreigde het gemeentehuis in brand te steken en een mes in het hart van de burgemeester te plaatsen.

1 uur geleden
Bijna 100 boetes voor vrachtverkeer op Merwedebrug

LEEUWARDEN (ANP) - Er zijn tot en met woensdag 96 boetes uitgedeeld aan vrachtwagens en touringcars die over de Merwedebrug heen hebben gereden. Dat meldt het Centraal Justitieel Incassobureau. Sinds zaterdag wordt er gehandhaafd op het verbod op vrachtwagens en touringcars op de verzwakte brug. Een boete bedraagt 500 euro.

1 uur geleden
Demonstratiestoet met tractoren op A35 in Overijssel bij Almelo

ALMELO (ANP) - Een stoet van ongeveer tachtig demonstrerende tractoren zorgt op de A35 tussen Zwolle en Enschede voor een verkeersopstopping, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Ze rijden op de rechter van twee rijstroken. Het veroorzaakt om 13.10 uur een file van 4,4 kilometer in de buurt van Almelo.

2 uur geleden