BBB: De Jonge heeft Kamer verkeerd geïnformeerd
DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge heeft de Kamer verkeerd geïnformeerd over de mondkapjesdeal. Dat staat wel vast voor Caroline van der Plas van de BoerBurgerBeweging, zei zij in het Kamerdebat over de omstreden deal. Eerder in het debat stelde ze al dat dit een politieke doodzonde is.
De rol en houding van Sywert van Lienden, die onder het mom van liefdadigheid miljoenen heeft verdiend aan de mondkapjesdeal, vindt Van der Plas "ronduit walgelijk". De rol van toenmalig zorgminister De Jonge is "minstens zo laakbaar".
De Jonge ontkent bij de miljoenendeal tussen zijn ministerie en Van Lienden betrokken te zijn geweest, maar "inmiddels is het duidelijk dat De Jonge een belangrijke rol heeft gespeeld", aldus Van der Plas. De Jonge heeft immers rechtstreeks contact gehad met Van Lienden, benadrukte het BBB-Kamerlid.
Mede door deze deal is het vertrouwen van Nederlanders tot het nulpunt gedaald, maar Van der Plas vreest dat een Kamermeerderheid straks genoegen zal nemen met de excuses van De Jonge. "Ik heb maar één vraag. Wat vindt de voormalige minister van Volksgezondheid eigenlijk zelf. Vindt hij zelf dat hij moet aftreden?"
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het invoeren van de avondklok om het coronavirus in te dammen op 23 januari 2021 had beter onderbouwd moeten worden, vindt toenmalig VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff. In gesprek met de parlementaire enquêtecommissie corona zei Dijkhoff dat het kabinet meer oog had kunnen hebben voor de heftigheid van de maatregel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillen in de samenleving die tijdens de coronapandemie zijn ontstaan, zijn volgens Klaas Dijkhoff lastig te overbruggen. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei de voormalig VVD-fractievoorzitter dat pogingen daartoe "al snel op wantrouwen stuiten".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De signalen over de maatschappelijke gevolgen van de coronamaatregelen werden nooit gelijkwaardig aan de adviezen van het Outbreak Management Team, aldus Klaas Dijkhoff. De voormalige VVD-fractievoorzitter zei tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona dat eerst maatregelen werden genomen en er daarna pas ruimte was om te kijken naar wat het betekende voor mensen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De brede steun in de Tweede Kamer voor de coronamaatregelen van het kabinet nam af naarmate de pandemie langer duurde, stelde Klaas Dijkhoff tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. De toenmalige VVD-fractievoorzitter zei dat er eerst een gevoel was dat iedereen het kabinet moest steunen vanwege de ernst van het virus.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sigrid Kaag heeft in Zomergasten gezegd dat de Verenigde Staten Nederland tien jaar geleden hebben gevraagd of Kaag zich beschikbaar wilde stellen als mogelijke nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Dat dat niet is gebeurd, komt volgens haar doordat Nederland met andere dingen bezig was.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gesprekken over de rijksbegroting tussen kabinetsleden en oppositiepartijen gaan de komende dagen verder. Maandag spreekt PRO met zowel de premier als vicepremiers en met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD), melden bronnen aan het ANP.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland moet zich in de Europese Unie aansluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie, vindt partijleider Jesse Klaver. Daarmee onderschrijft hij het advies dat een commissie vrijdag uitbracht. "Het doet recht aan zowel de inhoud als onze ambitie om zoveel mogelijk invloed te hebben in Europa", motiveert de linkse politicus op het sociale medium Bluesky.
2 dagen geleden