Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB: De Jonge heeft Kamer verkeerd geïnformeerd

BBB: De Jonge heeft Kamer verkeerd geïnformeerd

DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge heeft de Kamer verkeerd geïnformeerd over de mondkapjesdeal. Dat staat wel vast voor Caroline van der Plas van de BoerBurgerBeweging, zei zij in het Kamerdebat over de omstreden deal. Eerder in het debat stelde ze al dat dit een politieke doodzonde is.

De rol en houding van Sywert van Lienden, die onder het mom van liefdadigheid miljoenen heeft verdiend aan de mondkapjesdeal, vindt Van der Plas "ronduit walgelijk". De rol van toenmalig zorgminister De Jonge is "minstens zo laakbaar".

De Jonge ontkent bij de miljoenendeal tussen zijn ministerie en Van Lienden betrokken te zijn geweest, maar "inmiddels is het duidelijk dat De Jonge een belangrijke rol heeft gespeeld", aldus Van der Plas. De Jonge heeft immers rechtstreeks contact gehad met Van Lienden, benadrukte het BBB-Kamerlid.

Mede door deze deal is het vertrouwen van Nederlanders tot het nulpunt gedaald, maar Van der Plas vreest dat een Kamermeerderheid straks genoegen zal nemen met de excuses van De Jonge. "Ik heb maar één vraag. Wat vindt de voormalige minister van Volksgezondheid eigenlijk zelf. Vindt hij zelf dat hij moet aftreden?"

Meer uit Politiek

Jetten hoopt goede relatie met VK onder Burnham voort te zetten

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.

4 uur geleden
Jetten gaat niet met Schouten van de Euromast abseilen

ROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.

4 uur geleden
Minister begrijpt dat afsluiting Merwedebrug fikse tegenvaller is

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.

4 uur geleden
Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

3 dagen geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

3 dagen geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

5 dagen geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

5 dagen geleden