Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB: De Jonge heeft Kamer verkeerd geïnformeerd

BBB: De Jonge heeft Kamer verkeerd geïnformeerd

DEN HAAG (ANP) - Minister Hugo de Jonge heeft de Kamer verkeerd geïnformeerd over de mondkapjesdeal. Dat staat wel vast voor Caroline van der Plas van de BoerBurgerBeweging, zei zij in het Kamerdebat over de omstreden deal. Eerder in het debat stelde ze al dat dit een politieke doodzonde is.

De rol en houding van Sywert van Lienden, die onder het mom van liefdadigheid miljoenen heeft verdiend aan de mondkapjesdeal, vindt Van der Plas "ronduit walgelijk". De rol van toenmalig zorgminister De Jonge is "minstens zo laakbaar".

De Jonge ontkent bij de miljoenendeal tussen zijn ministerie en Van Lienden betrokken te zijn geweest, maar "inmiddels is het duidelijk dat De Jonge een belangrijke rol heeft gespeeld", aldus Van der Plas. De Jonge heeft immers rechtstreeks contact gehad met Van Lienden, benadrukte het BBB-Kamerlid.

Mede door deze deal is het vertrouwen van Nederlanders tot het nulpunt gedaald, maar Van der Plas vreest dat een Kamermeerderheid straks genoegen zal nemen met de excuses van De Jonge. "Ik heb maar één vraag. Wat vindt de voormalige minister van Volksgezondheid eigenlijk zelf. Vindt hij zelf dat hij moet aftreden?"

Meer uit Politiek

JA21 niet dichter bij kabinet na gesprek over asiel met minister

DEN HAAG (ANP) - JA21 is niet dichter bij het kabinet gekomen tijdens een gesprek tussen Joost Eerdmans en asielminister Bart van den Brink. Ze zeiden allebei dat het een goed gesprek was, maar JA21-partijleider Eerdmans zei dat hij alleen voor het belastingplan van het kabinet stemt als de dwangoptie uit de spreidingswet niet wordt uitgevoerd. "Anders moeten ze over links."

3 uur geleden
D66 eist plan voor herstel leed slavernijverleden

DEN HAAG (ANP) - D66 wil van binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) horen wat zijn plannen zijn om het door het slavernijverleden ontstane leed te herstellen. Mpanzu Bamenga (D66) maakte tijdens een debat over het slavernijverleden duidelijk daadkracht te missen bij de minister. VVD en CDA toonden zich afwachtender en wezen vooral op het belang van erkenning.

4 uur geleden
Kabinet sluit steun voor zieltogende zeehondenopvang nog niet uit

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) begrijpt de zorgen over het noodlijdende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC). Hij sluit nog niet uit dat het kabinet bijspringt, maar maakt wel onderscheid tussen het redden van het centrum zelf en het behoud van de onderzoeks- en opvangfunctie voor zeehonden. Dat heeft de VVD-bewindsman gezegd in een Kamerdebat.

7 uur geleden
Premier Jetten vindt VS vaker een onvoorspelbare bondgenoot

BRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de Verenigde Staten "steeds vaker een onvoorspelbare bondgenoot dan we in het verleden gewend zijn geweest. Ik denk dat we als Europa soms heel duidelijk moeten maken dat we het niet eens zijn met keuzes van de Amerikanen", zei hij voorafgaand aan overleg met EU-leiders in Brussel.

11 uur geleden
Karremans hoopt 2,3 miljard te besparen bij infraprojecten

DEN HAAG (ANP) - Door minder regels en standaardisatie hoopt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) 2,3 miljard euro te besparen op infrastructuurprojecten, zegt hij in een gesprek met de Telegraaf. Hij maakt vrijdag bekend welke projecten doorgaan.

12 uur geleden
Oppositie ziet nog geen reden om zorgbegroting te steunen

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.

1 dag geleden
OM begint geen onderzoek naar PVV'er Faber na aangifte wijkagent

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.

1 dag geleden