Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB, CDA en CU willen met VVD en FNP praten in Friesland

BBB, CDA en CU willen met VVD en FNP praten in Friesland

LEEUWARDEN (ANP) - De drie overgebleven partijen in het coalitieoverleg in Friesland willen donderdag met de VVD en de Fryske Nasjonale Partij (FNP) praten om alsnog tot een akkoord te komen. Tweede Kamerlid namens de SGP Chris Stoffer gaat dat proces begeleiden als informateur.

In een brief die fractievoorzitter van de BBB Abel Kooistra namens de drie partijen naar de Provinciale Staten heeft gestuurd staat dat ze eerst een stap terugdoen, maar het doel is om zo snel mogelijk een coalitie te hebben. Dinsdag zeiden de partijen nog steeds te richten op voor het zomerreces.

Met zowel de VVD als de FNP zou er een meerderheid gevormd kunnen worden. Fractievoorzitter van de VVD Avine Fokkens zei terughoudend te zijn en dat de BBB de eerste aanzet moet geven, wat nu is gebeurd. Sijbe Knol van de FNP zei zeker te willen praten, maar wel eigen eisen te hebben. BBB, CDA en CU gaven aan dat logisch te vinden en daarvoor open te staan.

De PvdA stapte dinsdagochtend uit de coalitie, nadat maandag een akkoord was bereikt. Fractievoorzitter Edou Hamstra zei dat het toch niet goed voelde en de voltallige fractie stemde tegen het akkoord.

Meer uit Politiek

Jetten wenst betrokkenen explosie Utrecht sterkte toe

DEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.

2 uur geleden
Formerende partijen aan de slag met suggesties oppositie

DEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.

2 uur geleden
Van Weel: oefening Groenland is geen waarschuwing aan adres VS

ATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.

4 uur geleden
Kabinet overweegt verbod op AI-tools die naaktbeelden genereren

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.

7 uur geleden
SGP noemt minderheidskabinet kwetsbaar, maar 'het kan werken'

DEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet is wat de SGP betreft 'een kwetsbaar construct', maar partijleider Chris Stoffer "sluit niet uit dat het wel eens best heel goed zou kunnen werken". Dat zegt hij na zijn gesprek met de informateur en D66, VVD en CDA.

7 uur geleden
Jetten voelt 'alle aanknopingspunten' om meerderheden te vinden

DEN HAAG (ANP) - Na gesprekken met de beoogde oppositiepartijen voelt D66-leider Rob Jetten "echt wel alle aanknopingspunten om met de Kamer te gaan samenwerken en die meerderheden te vinden". Hij heeft "vertrouwen" dat plannen kunnen rekenen op brede steun in de Kamer, en het is zijn "overtuiging" dat dat gaat lukken.

20 uur geleden
Kamerleden ontstemd over woningbezit sociale huurders

DEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.

1 dag geleden