Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB, CDA en CU willen met VVD en FNP praten in Friesland

BBB, CDA en CU willen met VVD en FNP praten in Friesland

LEEUWARDEN (ANP) - De drie overgebleven partijen in het coalitieoverleg in Friesland willen donderdag met de VVD en de Fryske Nasjonale Partij (FNP) praten om alsnog tot een akkoord te komen. Tweede Kamerlid namens de SGP Chris Stoffer gaat dat proces begeleiden als informateur.

In een brief die fractievoorzitter van de BBB Abel Kooistra namens de drie partijen naar de Provinciale Staten heeft gestuurd staat dat ze eerst een stap terugdoen, maar het doel is om zo snel mogelijk een coalitie te hebben. Dinsdag zeiden de partijen nog steeds te richten op voor het zomerreces.

Met zowel de VVD als de FNP zou er een meerderheid gevormd kunnen worden. Fractievoorzitter van de VVD Avine Fokkens zei terughoudend te zijn en dat de BBB de eerste aanzet moet geven, wat nu is gebeurd. Sijbe Knol van de FNP zei zeker te willen praten, maar wel eigen eisen te hebben. BBB, CDA en CU gaven aan dat logisch te vinden en daarvoor open te staan.

De PvdA stapte dinsdagochtend uit de coalitie, nadat maandag een akkoord was bereikt. Fractievoorzitter Edou Hamstra zei dat het toch niet goed voelde en de voltallige fractie stemde tegen het akkoord.

Meer uit Politiek

Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

14 uur geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

15 uur geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

15 uur geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

17 uur geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

18 uur geleden
Yeşilgöz wordt minister van Defensie en vicepremier

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.

18 uur geleden
Van der Plas 'rotgeschrokken' omdat D66 landbouwminister levert

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."

19 uur geleden