Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB botst met partijen en minister na kritiek op NOS

BBB botst met partijen en minister na kritiek op NOS

DEN HAAG (ANP) - De BBB is maandag in aanvaring gekomen met andere partijen, nadat mediawoordvoerder Claudia van Zanten de NOS ervan betichtte onevenwichtig te berichten, en daarmee mogelijk zelfs antisemitisme aan te wakkeren. Zij vindt dat de NOS eenzijdig verslag doet van de oorlog tussen Israël en Hamas, en dat Joodse mensen in Nederland daar last van hebben. Het BBB-Kamerlid vroeg eerder al of minister Eppo Bruins (Media) bereid was onderzoek te laten doen naar de berichtgeving van de NOS, maar Bruins benadrukt de onafhankelijkheid ervan.

Van Zanten zegt tijdens een mediadebat "zo veel geluiden over gekleurde berichtgeving" te horen, dat ze vindt dat er onderzoek moet komen. "Ik vind dat we die signalen serieus moeten nemen." Een opmerking van Van Zanten dat onevenwichtige berichtgeving over Israël bijdraagt aan antisemitisme, viel verkeerd bij onder meer het CDA en GroenLinks-PvdA. "Ik vind dit gewoon te ver gaan om het zo aan te pakken", zei CDA'er Harm Krul tegen Van Zanten. Mohammed Mohandis van GroenLinks-PvdA, sluit zich daarbij aan. Verder zegt hij juist veel mails te krijgen dat de NOS te rechts zou zijn.

Bruins concludeert dat de NOS dan kennelijk iets goed doet, als vanuit alle politieke groepen kritiek komt. Bovendien heeft de journalistiek volgens Bruins een "zelfreinigend vermogen" om misstanden aan te pakken. Hij vindt dan ook niet dat de politiek zich verder moet bemoeien met de inhoud van journalistieke programma's. "Hier moeten wij eigenlijk niets over te vinden hebben."

Meer uit Politiek

Baudet tijdelijk uit Kamer 'om campagne in goede banen te leiden'

DEN HAAG (ANP) - Thierry Baudet, oprichter en voormalig fractievoorzitter van Forum voor Democratie, verlaat tijdelijk de Tweede Kamer. Naar eigen zeggen doet hij dat om de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen "in goede banen te leiden". Hij zal "tot de zomer" wegblijven uit de Kamer, eerst om "de campagne te organiseren" en daarna om "alle fracties stabiel in het zadel te helpen". De gemeenteraadsverkiezingen zijn op 18 maart.

28 minuten geleden
Jetten wil 'komende dagen of weken' besluit over vorm coalitie

DEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.

22 uur geleden
Jetten wil 'komende dagen of weken' besluit over vorm coalitie

DEN HAAG (ANP) - Wat Rob Jetten betreft moeten de formerende partijen "de komende dagen of weken de knoop doorhakken" over de manier van samenwerken in een nieuwe coalitie. Dat zegt de D66-leider na zijn eerste gesprek met informateur Rianne Letschert na de kerstvakantie.

22 uur geleden
Kabinet geeft nog geen oordeel over optreden VS in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse optreden in Venezuela roept "terechte vragen" op over de "verenigbaarheid" daarvan met het internationaal recht. Dat schrijft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman geeft zelf evenwel opnieuw geen expliciet antwoord. Hij verwijst naar een eerdere EU-verklaring die evenmin een duidelijk oordeel bevatte.

23 uur geleden
Van Weel spreekt volledige steun uit voor Denemarken om Groenland

DEN HAAG (ANP) - Nederland steunt 'onze Deense vrienden' volledig als het gaat om de toekomst van Groenland. Dat schrijft buitenlandminister David van Weel (VVD) op sociaal medium X. "De toekomst van Groenland is aan Denemarken en Groenland", aldus de bewindsman.

1 dag geleden
Van Weel sprak met Rubio over Venezuela en Caribisch Nederland

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel van Buitenlandse Zaken belde met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio over de Amerikaanse aanval in Venezuela waarbij president Nicolás Maduro werd opgepakt. Op X schrijft Van Weel dat hij ook de gevolgen van de Amerikaanse ingreep op het Caribische deel van het koninkrijk met Rubio heeft besproken.

1 dag geleden
Kamer onderbreekt reces donderdag voor debat over Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt donderdag het kerstreces voor een debat over de Amerikaanse operatie in Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Het commissiedebat is na een verzoek van ChristenUnie-Kamerlid Don Ceder ingepland om 17.00 uur.

1 dag geleden