Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB: betere omstandigheden zorgpersoneel aan zorg zelf

BBB: betere omstandigheden zorgpersoneel aan zorg zelf

DEN HAAG (ANP) - Het personeelstekort in de zorg zorgt al te lang voor problemen in de sector. Dat kwam maandag tijdens een verkiezingsdebat over gezondheidszorg in het Haagse cultuurhuis Amare naar voren uit de woorden van VVD, CDA, GroenLinks-PvdA, PVV en BBB. Maar volgens de BBB ligt de verantwoordelijkheid niet in eerste instantie bij de politiek.

Het personeelstekort wordt naast de krapte op de arbeidsmarkt ook in de hand gewerkt door de regeldruk voor zorgpersoneel, zeiden onder meer BBB en PVV. "Mensen lopen gillend weg voor al dat papierwerk", zei Mona Keijzer (BBB). Zij vindt wel dat in eerste instantie de verantwoordelijkheid bij de zorg zelf ligt om werken in de zorg aantrekkelijker te maken. "En als die het niet doet, dan ga ik het doen", aldus Keijzer.

De andere partijen zien wel gelijk een taak voor de overheid weggelegd om het personeelsprobleem in de zorg aan te pakken. CDA-Kamerlid Bart van den Brink en VVD-fractievoorzitter Sophie Hermans denken bijvoorbeeld dat innovaties een grotere rol moeten spelen om zorgverleners werk uit handen te nemen. Hermans benoemde het voorbeeld van een robot die materiaal verzamelt voor een operatie, waardoor het zorgpersoneel meer tijd heeft voor direct contact met de patiënt. Ook Keijzer is te spreken over innovaties.

Meer loon

GroenLinks-PvdA-Kamerlid Julian Bushoff vindt ook dat zorgverleners zo veel mogelijk aan het bed moeten kunnen staan. Maar hij is geen voorstander van bovenaf bepalen welke innovaties gebruikt moeten worden, omdat dat per zorgsituatie verschilt. Als het aan Bushoff ligt zorgt de politiek voor meer loon, met een minimumloon van 16 euro per uur, en meer als nodig. Ook PVV-Kamerlid Fleur Agema wil "de portemonnee opentrekken" omdat "het salaris echt achter blijft".

Verder begon Bushoff tijdens het debat dat werd georganiseerd door geneesmiddelenbedrijven Janssen, MSD en Amgen over de "onacceptabele" hoge winsten bij farmaceutische bedrijven. Daarvoor kon hij vanuit het publiek op lof rekenen, omdat hij zich in "het hol van de leeuw" aan medicijnprijzen waagde.

Meer uit Gezond

RIVM: verplichte thuisquarantaine is beproefde methode

DEN HAAG (ANP) - De maatregelen om de Nederlandse opvarenden van de Hondius te monitoren en mogelijke verspreiding van het hantavirus te voorkomen, worden vaker gebruikt bij uitbraken en werken goed. Dat zegt een woordvoerder van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

2 uur geleden
RIVM werkt nog aan plan voor Nederlanders op besmet cruiseschip

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.

4 dagen geleden
Berendsen overlegt met WHO en Spanje over verdere stappen Hondius

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".

4 dagen geleden
Patiënt van KLM-vlucht gehaald die later aan hantavirus overleed

JOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.

4 dagen geleden
Installatie Tata stoot na proefdraaien nog te veel chroom-6 uit

WIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.

4 dagen geleden
LUMC vangt patiënt op die mogelijk besmet is met het hantavirus

DEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.

4 dagen geleden
WHO: hantavirus op cruiseschip lijkt niet op begin covid-pandemie

GENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.

4 dagen geleden