Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BBB bespreekt stikstofplannen op algemene ledenvergadering

BBB bespreekt stikstofplannen op algemene ledenvergadering

DEN HAAG (ANP) - De BoerBurgerBeweging (BBB) houdt zaterdag in Nijkerk zijn eerste fysieke algemene ledenvergadering. De stikstofplannen van het kabinet zullen op de bijeenkomst worden besproken.

De partij van Caroline van der Plas komt op voor de belangen van de agrariƫrs. Van der Plas keerde zich vrijdag fel tegen de stikstofplannen van het kabinet. Ze noemde de voorstellen onder meer "onmenselijk, perspectiefloos, niet wettelijk onderbouwd".

Er werd vrijdagavond door boeren al gedemonstreerd tegen de stikstofplannen, onder meer bij het woonhuis van minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof). Van der Plas vond dat geen goede actie. Bij politici thuis moet volgens haar niet worden gedemonstreerd.

BBB heeft nu een zetel in de Tweede Kamer. In de peilingen staat de partij op een flinke winst.

Meer uit Politiek

CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

10 uur geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

10 uur geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

11 uur geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

1 dag geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

2 dagen geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

2 dagen geleden