Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern wint Duitse Supercup met invallers De Ligt en Gravenberch

Bayern wint Duitse Supercup met invallers De Ligt en Gravenberch

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft voor het derde jaar op rij de Duitse Supercup veroverd. De landskampioen versloeg bekerwinnaar RB Leipzig met 5-3. De Nederlandse aankopen Matthijs de Ligt en Ryan Gravenberch maakten als invallers hun officiële debuut voor Bayern, net als de transfervrij van Ajax overgekomen Noussair Mazraoui.

Trainer Julian Nagelsmann zette één zomeraankoop in de basis: Sadio Mané. De Senegalese aanvaller, overgekomen van Liverpool, verdubbelde na een half uur de voorsprong van Bayern nadat Jamal Musiala in de 14e minuut de score had geopend. Tussendoor werd de gelijkmaker van Christopher Nkunku afgekeurd vanwege buitenspel.

Kort voor rust schoot Benjamin Pavard op aangeven van Musiala de 3-0 voor Bayern binnen. Marcel Halstenberg deed na bijna een uur spelen iets terug namens thuisclub RB Leipzig, maar Serge Gnabry herstelde al snel de marge van drie treffers. Uit een strafschop kwam Nkunku daarna alsnog tot scoren en in de slotfase werd het nog even spannend na de aansluitingstreffer van invaller Dani Olmo. Daarvoor waren twee doelpunten van Mané afgekeurd vanwege buitenspel. Diep in de blessuretijd besliste Leroy Sané het duel bij een counter van Bayern met de 5-3.

Gravenberch kwam halverwege de tweede helft in het veld voor Thomas Müller. In de 78e minuut mochten De Ligt en Mazraoui invallen. Bayern München opent het nieuwe Bundesliga-seizoen vrijdag met een uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt. RB Leipzig, dat afgelopen seizoen als vierde eindigde, speelt twee dagen later tegen VfB Stuttgart.

Voor de aftrap werd in Leipzig een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan de ruim een week geleden overleden Uwe Seeler. Het clubicoon van Hamburger SV werd 85 jaar.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

8 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

8 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

10 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

10 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

10 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

11 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

11 uur geleden