Bayern wint Duitse Supercup met invallers De Ligt en Gravenberch
LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft voor het derde jaar op rij de Duitse Supercup veroverd. De landskampioen versloeg bekerwinnaar RB Leipzig met 5-3. De Nederlandse aankopen Matthijs de Ligt en Ryan Gravenberch maakten als invallers hun officiële debuut voor Bayern, net als de transfervrij van Ajax overgekomen Noussair Mazraoui.
Trainer Julian Nagelsmann zette één zomeraankoop in de basis: Sadio Mané. De Senegalese aanvaller, overgekomen van Liverpool, verdubbelde na een half uur de voorsprong van Bayern nadat Jamal Musiala in de 14e minuut de score had geopend. Tussendoor werd de gelijkmaker van Christopher Nkunku afgekeurd vanwege buitenspel.
Kort voor rust schoot Benjamin Pavard op aangeven van Musiala de 3-0 voor Bayern binnen. Marcel Halstenberg deed na bijna een uur spelen iets terug namens thuisclub RB Leipzig, maar Serge Gnabry herstelde al snel de marge van drie treffers. Uit een strafschop kwam Nkunku daarna alsnog tot scoren en in de slotfase werd het nog even spannend na de aansluitingstreffer van invaller Dani Olmo. Daarvoor waren twee doelpunten van Mané afgekeurd vanwege buitenspel. Diep in de blessuretijd besliste Leroy Sané het duel bij een counter van Bayern met de 5-3.
Gravenberch kwam halverwege de tweede helft in het veld voor Thomas Müller. In de 78e minuut mochten De Ligt en Mazraoui invallen. Bayern München opent het nieuwe Bundesliga-seizoen vrijdag met een uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt. RB Leipzig, dat afgelopen seizoen als vierde eindigde, speelt twee dagen later tegen VfB Stuttgart.
Voor de aftrap werd in Leipzig een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan de ruim een week geleden overleden Uwe Seeler. Het clubicoon van Hamburger SV werd 85 jaar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
11 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
13 uur geleden