Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern wint Duitse Supercup met invallers De Ligt en Gravenberch

Bayern wint Duitse Supercup met invallers De Ligt en Gravenberch

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft voor het derde jaar op rij de Duitse Supercup veroverd. De landskampioen versloeg bekerwinnaar RB Leipzig met 5-3. De Nederlandse aankopen Matthijs de Ligt en Ryan Gravenberch maakten als invallers hun officiële debuut voor Bayern, net als de transfervrij van Ajax overgekomen Noussair Mazraoui.

Trainer Julian Nagelsmann zette één zomeraankoop in de basis: Sadio Mané. De Senegalese aanvaller, overgekomen van Liverpool, verdubbelde na een half uur de voorsprong van Bayern nadat Jamal Musiala in de 14e minuut de score had geopend. Tussendoor werd de gelijkmaker van Christopher Nkunku afgekeurd vanwege buitenspel.

Kort voor rust schoot Benjamin Pavard op aangeven van Musiala de 3-0 voor Bayern binnen. Marcel Halstenberg deed na bijna een uur spelen iets terug namens thuisclub RB Leipzig, maar Serge Gnabry herstelde al snel de marge van drie treffers. Uit een strafschop kwam Nkunku daarna alsnog tot scoren en in de slotfase werd het nog even spannend na de aansluitingstreffer van invaller Dani Olmo. Daarvoor waren twee doelpunten van Mané afgekeurd vanwege buitenspel. Diep in de blessuretijd besliste Leroy Sané het duel bij een counter van Bayern met de 5-3.

Gravenberch kwam halverwege de tweede helft in het veld voor Thomas Müller. In de 78e minuut mochten De Ligt en Mazraoui invallen. Bayern München opent het nieuwe Bundesliga-seizoen vrijdag met een uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt. RB Leipzig, dat afgelopen seizoen als vierde eindigde, speelt twee dagen later tegen VfB Stuttgart.

Voor de aftrap werd in Leipzig een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan de ruim een week geleden overleden Uwe Seeler. Het clubicoon van Hamburger SV werd 85 jaar.

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

7 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

7 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

7 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

8 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

16 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden