Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern wint Duitse Supercup met invallers De Ligt en Gravenberch

Bayern wint Duitse Supercup met invallers De Ligt en Gravenberch

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft voor het derde jaar op rij de Duitse Supercup veroverd. De landskampioen versloeg bekerwinnaar RB Leipzig met 5-3. De Nederlandse aankopen Matthijs de Ligt en Ryan Gravenberch maakten als invallers hun officiële debuut voor Bayern, net als de transfervrij van Ajax overgekomen Noussair Mazraoui.

Trainer Julian Nagelsmann zette één zomeraankoop in de basis: Sadio Mané. De Senegalese aanvaller, overgekomen van Liverpool, verdubbelde na een half uur de voorsprong van Bayern nadat Jamal Musiala in de 14e minuut de score had geopend. Tussendoor werd de gelijkmaker van Christopher Nkunku afgekeurd vanwege buitenspel.

Kort voor rust schoot Benjamin Pavard op aangeven van Musiala de 3-0 voor Bayern binnen. Marcel Halstenberg deed na bijna een uur spelen iets terug namens thuisclub RB Leipzig, maar Serge Gnabry herstelde al snel de marge van drie treffers. Uit een strafschop kwam Nkunku daarna alsnog tot scoren en in de slotfase werd het nog even spannend na de aansluitingstreffer van invaller Dani Olmo. Daarvoor waren twee doelpunten van Mané afgekeurd vanwege buitenspel. Diep in de blessuretijd besliste Leroy Sané het duel bij een counter van Bayern met de 5-3.

Gravenberch kwam halverwege de tweede helft in het veld voor Thomas Müller. In de 78e minuut mochten De Ligt en Mazraoui invallen. Bayern München opent het nieuwe Bundesliga-seizoen vrijdag met een uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt. RB Leipzig, dat afgelopen seizoen als vierde eindigde, speelt twee dagen later tegen VfB Stuttgart.

Voor de aftrap werd in Leipzig een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan de ruim een week geleden overleden Uwe Seeler. Het clubicoon van Hamburger SV werd 85 jaar.

Meer uit Voetbal

Van Bronckhorst: Steijn was er niet klaar voor om in te vallen

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.

17 uur geleden
FC Utrecht heeft eerste betrokkenen van ongeregeldheden in beeld

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.

17 uur geleden
Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

1 dag geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

1 dag geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

1 dag geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

1 dag geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

1 dag geleden