Bayern wint dankzij Kane probleemloos van Union Berlin
MÜNCHEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft dankzij Harry Kane in de Bundesliga de thuiswedstrijd tegen 1. FC Union Berlin probleemloos gewonnen. Het werd 3-0 in de Allianz Arena, waar de eindstand al na 51 minuten was bereikt.
Kane nam twee doelpunten en een assist voor zijn rekening. De Engelsman opende de score uit een penalty. Met zijn twee goals bracht hij zijn totaal op elf. Hij is sinds zijn komst naar Duitsland al bij zestig doelpunten betrokken geweest in de Bundesliga. Zelf trof hij 47 keer doel, 13 keer stelde hij een ploeggenoot in staat te scoren. Dit keer verzorgde Kane de assist bij de 2-0 van Kingsley Coman.
Bayern heeft na negen duels 23 punten. Nummer 2 RB Leipzig kan later op zaterdag op gelijke hoogte komen. Leipzig wacht de uitwedstrijd tegen Borussia Dortmund (18.30 uur).
Nummer 3 Eintracht Frankfurt won met liefst 7-2 van VfL Bochum, waar Dani de Wit nog wel tot scoren kwam. De voormalig speler van AZ maakte er namens de hekkensluiter 4-1 van.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
2 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
11 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
14 uur geleden