Bayern voor tiende keer op rij kampioen van Duitsland
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is voor de tiende keer op rij landskampioen van Duitsland geworden. De 'Rekordmeister' versloeg in de eigen Allianz Arena Borussia Dortmund met 3-1. Door de zege vergrootte Bayern de voorsprong op de concurrent tot 12 punten en dat gat valt voor Dortmund met nog drie speelronden niet meer te dichten.
Voor Bayern is het de 32e landstitel in totaal. In het seizoen 2011-2012 werd Borussia Dortmund voor het laatst kampioen. Dortmund pakte net als Borussia Mönchengladbach vijf keer de titel in de Bundesliga.
Wereldwijd is alleen het Bulgaarse Ludogorets bezig aan een langere reeks van landstitels dan Bayern. Ludogorets is elf keer op rij kampioen geworden.
Lewandowski
Serge Gnabry bezorgde Bayern na een kwartier de leiding en Robert Lewandowski maakte er na ruim een half uur, met zijn 33e doelpunt van het seizoen, 2-0 van. Voor Lewandowski, die zijn 250e competitiewedstrijd speelde voor Bayern, was het zijn 24e doelpunt in 'Der Klassiker' (23 voor Bayern en 1 voor Dortmund). Kort na rust bracht Emre Can de spanning terug door een penalty te benutten. Jamal Musiala, ingevallen voor Gnabry, bepaalde in de 83e minuut de eindstand.
Lewandowski werd in de blessuretijd gewisseld, bij Dortmund werd Erling Haaland vlak voor tijd naar de kant gehaald. Bij de bezoekers ontbrak de geblesseerde Donyell Malen.
Champions League
In de Champions League werd Bayern dit seizoen in de kwartfinales uitgeschakeld door Villarreal. Ook in de Duitse beker greep Bayern naast de titel. Dat kwam Julian Nagelsmann, die in de zomer werd aangesteld als trainer, op de nodige kritiek te staan. De pas 34-jarige Nagelsmann is na Matthias Sammer de tweede trainer die voor zijn 35e verjaardag de Duitse landstitel pakt.
Bayern is de eerste kampioen dit seizoen in een van de grote voetbalcompetities van Europa.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.
4 uur geledenLYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
7 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.
7 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
12 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
1 dag geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
1 dag geleden