Bayern viert landstitel met ruime zege op Gladbach
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de negende landstitel op rij gevierd met een ruime thuiszege op Borussia Mönchengladbach (6-0). Robert Lewandowski scoorde driemaal en voert de topscorerslijst van de Bundesliga nu aan met 39 treffers. De Poolse spits is nog maar één doelpunt verwijderd van een record van Gerd Müller, die in het seizoen 1970/1971 maar liefst 40 competitietreffers maakte.
Bayern München mocht voor de aftrap al feestvieren. RB Leipzig, de nummer 2 van de ranglijst, haakte met een nederlaag bij Borussia Dortmund (3-2) definitief af in de titelrace. Thomas Müller, Kingsley Coman en Leroy Sané troffen ook doel voor Bayern München, dat met tien man eindigde na een rode kaart van Tanguy Kouassi in de 75e minuut
De club uit Beieren was niet zo succesvol als vorig seizoen toen het zo'n beetje alles won wat het kon winnen. Paris Saint-Germain schakelde Bayern München vorige maand uit in de kwartfinales van de Champions League en Bayern liet zich in het nationale bekertoernooi verrassen door Holstein Kiel, uitkomend in de tweede Bundesliga.
Trainer Hansi Flick neemt aan het einde van de competitie afscheid bij Bayern München. Hij is in beeld als opvolger van de Duitse bondscoach Joachim Löw. Julian Nagelsmann, nu nog coach van Leipzig, gaat komend seizoen aan de slag bij de 31-voudig kampioen uit Beieren.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
4 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
18 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geleden