Bayern viert landstitel met ruime zege op Gladbach
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de negende landstitel op rij gevierd met een ruime thuiszege op Borussia Mönchengladbach (6-0). Robert Lewandowski scoorde driemaal en voert de topscorerslijst van de Bundesliga nu aan met 39 treffers. De Poolse spits is nog maar één doelpunt verwijderd van een record van Gerd Müller, die in het seizoen 1970/1971 maar liefst 40 competitietreffers maakte.
Bayern München mocht voor de aftrap al feestvieren. RB Leipzig, de nummer 2 van de ranglijst, haakte met een nederlaag bij Borussia Dortmund (3-2) definitief af in de titelrace. Thomas Müller, Kingsley Coman en Leroy Sané troffen ook doel voor Bayern München, dat met tien man eindigde na een rode kaart van Tanguy Kouassi in de 75e minuut
De club uit Beieren was niet zo succesvol als vorig seizoen toen het zo'n beetje alles won wat het kon winnen. Paris Saint-Germain schakelde Bayern München vorige maand uit in de kwartfinales van de Champions League en Bayern liet zich in het nationale bekertoernooi verrassen door Holstein Kiel, uitkomend in de tweede Bundesliga.
Trainer Hansi Flick neemt aan het einde van de competitie afscheid bij Bayern München. Hij is in beeld als opvolger van de Duitse bondscoach Joachim Löw. Julian Nagelsmann, nu nog coach van Leipzig, gaat komend seizoen aan de slag bij de 31-voudig kampioen uit Beieren.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
21 uur geleden