Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern viert landstitel met ruime zege op Gladbach

Bayern viert landstitel met ruime zege op Gladbach

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de negende landstitel op rij gevierd met een ruime thuiszege op Borussia Mönchengladbach (6-0). Robert Lewandowski scoorde driemaal en voert de topscorerslijst van de Bundesliga nu aan met 39 treffers. De Poolse spits is nog maar één doelpunt verwijderd van een record van Gerd Müller, die in het seizoen 1970/1971 maar liefst 40 competitietreffers maakte.

Bayern München mocht voor de aftrap al feestvieren. RB Leipzig, de nummer 2 van de ranglijst, haakte met een nederlaag bij Borussia Dortmund (3-2) definitief af in de titelrace. Thomas Müller, Kingsley Coman en Leroy Sané troffen ook doel voor Bayern München, dat met tien man eindigde na een rode kaart van Tanguy Kouassi in de 75e minuut

De club uit Beieren was niet zo succesvol als vorig seizoen toen het zo'n beetje alles won wat het kon winnen. Paris Saint-Germain schakelde Bayern München vorige maand uit in de kwartfinales van de Champions League en Bayern liet zich in het nationale bekertoernooi verrassen door Holstein Kiel, uitkomend in de tweede Bundesliga.

Trainer Hansi Flick neemt aan het einde van de competitie afscheid bij Bayern München. Hij is in beeld als opvolger van de Duitse bondscoach Joachim Löw. Julian Nagelsmann, nu nog coach van Leipzig, gaat komend seizoen aan de slag bij de 31-voudig kampioen uit Beieren.

Meer uit Voetbal

Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

1 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

3 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

13 uur geleden
Timber mist eerste halve finale van Arsenal tegen Atlético

MADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.

15 uur geleden
Paris Saint-Germain start met van blessure herstelde Vitinha

PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.

16 uur geleden
Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

20 uur geleden