Bayern verslaat Eintracht Frankfurt bij start Bundesliga met 6-1
FRANKFURT (ANP) - Bayern München is overtuigend aan het seizoen begonnen. Ook zonder de naar FC Barcelona vertrokken spits Robert Lewandowski blijkt de regerend landskampioen makkelijk te kunnen scoren. Bayern won met maar liefst 6-1 bij Eintracht Frankfurt, dat vorig seizoen de Europa League won en in de Duitse competitie als elfde eindigde.
Bij rust leidde Bayern al met 5-0. Die voorsprong had gezien de hoeveelheid kansen zelfs nog hoger kunnen zijn. De Nederlanders Matthijs de Ligt, Ryan Gravenberch en Joshua Zirkzee en de Marokkaanse oud-Ajacied Noussair Mazraoui zagen vanaf de reservebank Joshua Kimmich de score al in de 5e minuut openen vanuit een vrije trap.
Benjamin Pavard verdubbelde de score in de 10e minuut. Thomas Müller had de bal halverwege de eerste helft voor een leeg doel voor het inschieten, maar hij raakte de paal. Via de van Liverpool overgekomen aanvaller Sadio Mané werd het binnen het half uur alsnog 3-0. Bayern spaarde Frankfurt niet en liep Jamal Musiala en Serge Gnabry nog verder uit.
De Franse invaller Randal Kolo Muani verkleinde de achterstand in de 64e minuut wat, waarna Musiala met zijn tweede treffer in de 83e minuut het laatste woord had.
Gravenberch viel in de 57e minuut in en De Ligt en Mazraoui beiden in de 82e minuut. Zirkzee bleef op de bank zitten.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
16 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
17 uur geleden