Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern verliest van RB Leipzig en is initiatief titelstrijd kwijt

Bayern verliest van RB Leipzig en is initiatief titelstrijd kwijt

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de thuiswedstrijd tegen RB Leipzig verloren en is zodoende het initiatief in de titelstrijd kwijtgeraakt. 'Der Rekordmeister' werd met 3-1 verslagen door de nummer 3 van de Bundesliga, die in het laatste kwartier twee penalty's benutte. Voor Bayern was het pas de eerste thuisnederlaag van het seizoen in de Bundesliga.

Bayern kwam in de 25e minuut op voorsprong via Serge Gnabry en behield die voorsprong tot de 64e minuut. Konrad Laimer maakte gelijk en RB Leipzig kwam steeds beter in de wedstrijd. In de slotfase ging het mis voor de thuisploeg; Christopher Nkunku en Dominik Szoboszlai scoorden beiden vanaf elf meter. De eerste penalty werd toegekend omdat Nkunku naar de grond werd gewerkt, de tweede omdat er hands werd gemaakt.

Nog voordat het laatste fluitsignaal had geklonken, stroomde de Allianz Arena leeg. Na afloop klonk er een fluitconcert.

Borussia Dortmund

Matthijs de Ligt deed de hele wedstrijd mee, Ryan Gravenberch viel vlak na de 1-1 in.

Met nog één wedstrijd te gaan heeft Borussia Dortmund, dat 1 punt minder en een duel tegoed heeft, nu de beste papieren voor de landstitel. Dortmund speelt zondag nog uit tegen Augsburg. De concurrent van Bayern sluit volgend weekend af met een thuiswedstrijd tegen Mainz. Bayern speelt op de laatste speeldag uit tegen 1. FC Köln.

Champions League

Bayern, dat dit seizoen al vier keer een uitwedstrijd verloor, werd de afgelopen tien seizoenen kampioen in de Bundesliga. In 2012 werd Dortmund voor het laatst landskampioen.

RB Leipzig, dat nog nooit in de Allianz Arena had gewonnen in competitieverband, verzekerde zich van de derde plek in de Bundesliga en de club komt daardoor uit in de Champions League.

Meer uit Voetbal

Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

9 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

10 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

10 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

13 uur geleden
'Picasso van het voetbal' op 72-jarige leeftijd overleden

NOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.

13 uur geleden
Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

21 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

1 dag geleden