Bayern verliest van RB Leipzig en is initiatief titelstrijd kwijt
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de thuiswedstrijd tegen RB Leipzig verloren en is zodoende het initiatief in de titelstrijd kwijtgeraakt. 'Der Rekordmeister' werd met 3-1 verslagen door de nummer 3 van de Bundesliga, die in het laatste kwartier twee penalty's benutte. Voor Bayern was het pas de eerste thuisnederlaag van het seizoen in de Bundesliga.
Bayern kwam in de 25e minuut op voorsprong via Serge Gnabry en behield die voorsprong tot de 64e minuut. Konrad Laimer maakte gelijk en RB Leipzig kwam steeds beter in de wedstrijd. In de slotfase ging het mis voor de thuisploeg; Christopher Nkunku en Dominik Szoboszlai scoorden beiden vanaf elf meter. De eerste penalty werd toegekend omdat Nkunku naar de grond werd gewerkt, de tweede omdat er hands werd gemaakt.
Nog voordat het laatste fluitsignaal had geklonken, stroomde de Allianz Arena leeg. Na afloop klonk er een fluitconcert.
Borussia Dortmund
Matthijs de Ligt deed de hele wedstrijd mee, Ryan Gravenberch viel vlak na de 1-1 in.
Met nog één wedstrijd te gaan heeft Borussia Dortmund, dat 1 punt minder en een duel tegoed heeft, nu de beste papieren voor de landstitel. Dortmund speelt zondag nog uit tegen Augsburg. De concurrent van Bayern sluit volgend weekend af met een thuiswedstrijd tegen Mainz. Bayern speelt op de laatste speeldag uit tegen 1. FC Köln.
Champions League
Bayern, dat dit seizoen al vier keer een uitwedstrijd verloor, werd de afgelopen tien seizoenen kampioen in de Bundesliga. In 2012 werd Dortmund voor het laatst landskampioen.
RB Leipzig, dat nog nooit in de Allianz Arena had gewonnen in competitieverband, verzekerde zich van de derde plek in de Bundesliga en de club komt daardoor uit in de Champions League.
Meer uit Voetbal
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
11 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
19 uur geleden