Bayern verliest van RB Leipzig en is initiatief titelstrijd kwijt
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de thuiswedstrijd tegen RB Leipzig verloren en is zodoende het initiatief in de titelstrijd kwijtgeraakt. 'Der Rekordmeister' werd met 3-1 verslagen door de nummer 3 van de Bundesliga, die in het laatste kwartier twee penalty's benutte. Voor Bayern was het pas de eerste thuisnederlaag van het seizoen in de Bundesliga.
Bayern kwam in de 25e minuut op voorsprong via Serge Gnabry en behield die voorsprong tot de 64e minuut. Konrad Laimer maakte gelijk en RB Leipzig kwam steeds beter in de wedstrijd. In de slotfase ging het mis voor de thuisploeg; Christopher Nkunku en Dominik Szoboszlai scoorden beiden vanaf elf meter. De eerste penalty werd toegekend omdat Nkunku naar de grond werd gewerkt, de tweede omdat er hands werd gemaakt.
Nog voordat het laatste fluitsignaal had geklonken, stroomde de Allianz Arena leeg. Na afloop klonk er een fluitconcert.
Borussia Dortmund
Matthijs de Ligt deed de hele wedstrijd mee, Ryan Gravenberch viel vlak na de 1-1 in.
Met nog één wedstrijd te gaan heeft Borussia Dortmund, dat 1 punt minder en een duel tegoed heeft, nu de beste papieren voor de landstitel. Dortmund speelt zondag nog uit tegen Augsburg. De concurrent van Bayern sluit volgend weekend af met een thuiswedstrijd tegen Mainz. Bayern speelt op de laatste speeldag uit tegen 1. FC Köln.
Champions League
Bayern, dat dit seizoen al vier keer een uitwedstrijd verloor, werd de afgelopen tien seizoenen kampioen in de Bundesliga. In 2012 werd Dortmund voor het laatst landskampioen.
RB Leipzig, dat nog nooit in de Allianz Arena had gewonnen in competitieverband, verzekerde zich van de derde plek in de Bundesliga en de club komt daardoor uit in de Champions League.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
34 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
14 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
16 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden