Bayern verliest van RB Leipzig en is initiatief titelstrijd kwijt
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de thuiswedstrijd tegen RB Leipzig verloren en is zodoende het initiatief in de titelstrijd kwijtgeraakt. 'Der Rekordmeister' werd met 3-1 verslagen door de nummer 3 van de Bundesliga, die in het laatste kwartier twee penalty's benutte. Voor Bayern was het pas de eerste thuisnederlaag van het seizoen in de Bundesliga.
Bayern kwam in de 25e minuut op voorsprong via Serge Gnabry en behield die voorsprong tot de 64e minuut. Konrad Laimer maakte gelijk en RB Leipzig kwam steeds beter in de wedstrijd. In de slotfase ging het mis voor de thuisploeg; Christopher Nkunku en Dominik Szoboszlai scoorden beiden vanaf elf meter. De eerste penalty werd toegekend omdat Nkunku naar de grond werd gewerkt, de tweede omdat er hands werd gemaakt.
Nog voordat het laatste fluitsignaal had geklonken, stroomde de Allianz Arena leeg. Na afloop klonk er een fluitconcert.
Borussia Dortmund
Matthijs de Ligt deed de hele wedstrijd mee, Ryan Gravenberch viel vlak na de 1-1 in.
Met nog één wedstrijd te gaan heeft Borussia Dortmund, dat 1 punt minder en een duel tegoed heeft, nu de beste papieren voor de landstitel. Dortmund speelt zondag nog uit tegen Augsburg. De concurrent van Bayern sluit volgend weekend af met een thuiswedstrijd tegen Mainz. Bayern speelt op de laatste speeldag uit tegen 1. FC Köln.
Champions League
Bayern, dat dit seizoen al vier keer een uitwedstrijd verloor, werd de afgelopen tien seizoenen kampioen in de Bundesliga. In 2012 werd Dortmund voor het laatst landskampioen.
RB Leipzig, dat nog nooit in de Allianz Arena had gewonnen in competitieverband, verzekerde zich van de derde plek in de Bundesliga en de club komt daardoor uit in de Champions League.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
2 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
13 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
23 uur geleden