Bayern vergroot zorgen Paris Saint-Germain in Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de zorgen van Paris Saint-Germain in de Champions League vergroot. De Duitse grootmacht bezorgde de landskampioen van Frankrijk al de derde nederlaag van het seizoen in de meest prestigieuze clubcompetitie van Europa: 1-0.
De Koreaan Kim Min-jae werd de matchwinner in München. De verdediger kopte in de 38e minuut van dichtbij raak nadat PSG een corner niet goed had weggewerkt. Kim was nooit eerder trefzeker in de Champions League.
De bezoekers eindigden het duel met tien man. Aanvaller Ousmane Dembélé kreeg na een klein uur zijn tweede gele kaart voor een onbesuisde tackle op Alphonso Davies.
Klassement
PSG staat nu op de 26e plaats van 36 ploegen. De nummers 25 tot en met 36 worden uitgeschakeld. Vorig seizoen reikte Paris Saint-Germain nog tot de laatste vier. In 2020 stond de Franse topclub in de finale. Bayern was toen te sterk, eveneens met 1-0.
Bayern, dat al twee nederlagen leed, staat op de elfde plaats. Zaterdag staat voor de ploeg uit München de topper tegen Borussia Dortmund op het programma.
Overwinning
Bayer Leverkusen, de kampioen van Duitsland, boekte een zeer overtuigende overwinning. Red Bull Salzburg werd op eigen veld met liefst 5-0 verslagen. Na een half uur was het al 3-0. Florian Wirtz nam twee doelpunten voor zijn rekening.
Het eveneens Duitse RB Leipzig verloor in Milaan met 1-0 van Internazionale. Het enige doelpunt kwam op naam van Castello Lukeba, die de bal in zijn eigen doel werkte. Stefan de Vrij claimde het doelpunt, maar hij was niet degene die de bal als laatst beroerde.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
10 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
16 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden