Bayern vergroot zorgen Paris Saint-Germain in Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de zorgen van Paris Saint-Germain in de Champions League vergroot. De Duitse grootmacht bezorgde de landskampioen van Frankrijk al de derde nederlaag van het seizoen in de meest prestigieuze clubcompetitie van Europa: 1-0.
De Koreaan Kim Min-jae werd de matchwinner in München. De verdediger kopte in de 38e minuut van dichtbij raak nadat PSG een corner niet goed had weggewerkt. Kim was nooit eerder trefzeker in de Champions League.
De bezoekers eindigden het duel met tien man. Aanvaller Ousmane Dembélé kreeg na een klein uur zijn tweede gele kaart voor een onbesuisde tackle op Alphonso Davies.
Klassement
PSG staat nu op de 26e plaats van 36 ploegen. De nummers 25 tot en met 36 worden uitgeschakeld. Vorig seizoen reikte Paris Saint-Germain nog tot de laatste vier. In 2020 stond de Franse topclub in de finale. Bayern was toen te sterk, eveneens met 1-0.
Bayern, dat al twee nederlagen leed, staat op de elfde plaats. Zaterdag staat voor de ploeg uit München de topper tegen Borussia Dortmund op het programma.
Overwinning
Bayer Leverkusen, de kampioen van Duitsland, boekte een zeer overtuigende overwinning. Red Bull Salzburg werd op eigen veld met liefst 5-0 verslagen. Na een half uur was het al 3-0. Florian Wirtz nam twee doelpunten voor zijn rekening.
Het eveneens Duitse RB Leipzig verloor in Milaan met 1-0 van Internazionale. Het enige doelpunt kwam op naam van Castello Lukeba, die de bal in zijn eigen doel werkte. Stefan de Vrij claimde het doelpunt, maar hij was niet degene die de bal als laatst beroerde.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
10 uur geleden