Bayern vergroot zorgen Paris Saint-Germain in Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de zorgen van Paris Saint-Germain in de Champions League vergroot. De Duitse grootmacht bezorgde de landskampioen van Frankrijk al de derde nederlaag van het seizoen in de meest prestigieuze clubcompetitie van Europa: 1-0.
De Koreaan Kim Min-jae werd de matchwinner in München. De verdediger kopte in de 38e minuut van dichtbij raak nadat PSG een corner niet goed had weggewerkt. Kim was nooit eerder trefzeker in de Champions League.
De bezoekers eindigden het duel met tien man. Aanvaller Ousmane Dembélé kreeg na een klein uur zijn tweede gele kaart voor een onbesuisde tackle op Alphonso Davies.
Klassement
PSG staat nu op de 26e plaats van 36 ploegen. De nummers 25 tot en met 36 worden uitgeschakeld. Vorig seizoen reikte Paris Saint-Germain nog tot de laatste vier. In 2020 stond de Franse topclub in de finale. Bayern was toen te sterk, eveneens met 1-0.
Bayern, dat al twee nederlagen leed, staat op de elfde plaats. Zaterdag staat voor de ploeg uit München de topper tegen Borussia Dortmund op het programma.
Overwinning
Bayer Leverkusen, de kampioen van Duitsland, boekte een zeer overtuigende overwinning. Red Bull Salzburg werd op eigen veld met liefst 5-0 verslagen. Na een half uur was het al 3-0. Florian Wirtz nam twee doelpunten voor zijn rekening.
Het eveneens Duitse RB Leipzig verloor in Milaan met 1-0 van Internazionale. Het enige doelpunt kwam op naam van Castello Lukeba, die de bal in zijn eigen doel werkte. Stefan de Vrij claimde het doelpunt, maar hij was niet degene die de bal als laatst beroerde.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
1 dag geleden