Bayern-verdediger Boateng mist finale WK voor clubs
DOHA (ANP) - Jérôme Boateng kan donderdag niet meedoen in de finale van het wereldkampioenschap voor clubteams. De verdediger van Bayern München is wegens privé-omstandigheden teruggekeerd naar Duitsland.
Ook middenvelders Leon Goretzka en Javier Martínez ontbreken in de eindstrijd tegen de Mexicaanse club Tigres UANL. Zij reisden niet mee naar Qatar omdat ze positief testten op het coronavirus.
"We hebben ons net zo intensief voorbereid voor Tigres als voor elke andere wedstrijd", aldus trainer Hansi Flick. "Ik zag Tigres in de halve finale en was erg onder de indruk van hoe ze speelden. Ze voetballen met hoge intensiteit en hebben veel kwaliteit op de vleugels. Het zal lastig worden voor ons."
Tigres versloeg in de halve eindstrijd de Braziliaanse club Palmeiras, winnaar van de Copa Libertadores, met 1-0. Bayern was met 2-0 te sterk voor de Egyptische club Al Ahly.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
41 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
5 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
7 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
20 uur geleden