Bayern-trainer Tuchel was 'offline' na nederlaag bij Leverkusen
ROME (ANP/DPA) - De competitienederlaag bij Bayer Leverkusen kwam hard aan bij Bayern München. Trainer Thomas Tuchel was zelfs even 'offline' gegaan. "Uit zelfbescherming", vertelde hij in Rome aan de vooravond van het duel met Lazio uit de achtste finales van de Champions League.
Bayern verloor zaterdag kansloos de topper bij Bayer Leverkusen (3-0) en zag het gat met de koploper in de Bundesliga groeien naar 5 punten. Tuchel rekent erop dat zijn ploeg woensdag een reactie zal laten zien. "Dat hebben we dit seizoen steeds gedaan: na de uitschakeling in de beker tegen Saarbrücken, na de 5-1-nederlaag tegen Eintracht Frankfurt", keek de coach terug. Tuchel weet dat de kritiek enorm was na de kansloze nederlaag bij de koploper. Vandaar dat hij de sociale media even meed.
Volgens doelman Manuel Neuer is het goed dat er woensdag een kans is om herstel te tonen wanneer de Zuid-Duitse club het opneemt tegen Lazio. "Na zo'n nederlaag is het goed zo snel mogelijk weer een wedstrijd te spelen", vertelde Neuer in Rome op een persconferentie.
"Gemotiveerd en hongerig"
"Nee, verwerkt hebben we de manier waarop we daar ten onder zijn gegaan nog niet. Maar iedereen is gemotiveerd en hongerig om een betere prestatie te leveren, om te laten zien wie we zijn. Bayern moet met overtuiging voetballen, volwassen zijn", sprak Neuer. "Je moet altijd weer opstaan: na nederlagen, tegenslagen of blessures." Probleem volgens Neuer was vooral het ontbreken van aanvoer naar spits Harry Kane. "Harry moet door ons gevoerd worden. Als hij in kansrijke positie wordt gebracht is hij een fenomeen."
Tuchel zei niet onder de druk te lijden. "We moeten ook niet compleet in zak en as zitten. Ook als Bayern verliest komt de zon weer op." Over de opstelling van woensdag liet hij zich niet uit. Zaterdag bleef Oranje-international Matthijs de Ligt verrassend de hele wedstrijd op de bank, Tuchel koos in de verdediging voor Dayot Upamecano, Kim Min-jae en de van Tottenham Hotspur gehuurde Eric Dier. "Er is geen ranking, we hebben geen nummer 1 en geen nummer 4. Het is een intensieve concurrentiestrijd. Iedereen heeft de kans te spelen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
2 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
9 uur geleden