Bayern-trainer Tuchel was 'offline' na nederlaag bij Leverkusen
ROME (ANP/DPA) - De competitienederlaag bij Bayer Leverkusen kwam hard aan bij Bayern München. Trainer Thomas Tuchel was zelfs even 'offline' gegaan. "Uit zelfbescherming", vertelde hij in Rome aan de vooravond van het duel met Lazio uit de achtste finales van de Champions League.
Bayern verloor zaterdag kansloos de topper bij Bayer Leverkusen (3-0) en zag het gat met de koploper in de Bundesliga groeien naar 5 punten. Tuchel rekent erop dat zijn ploeg woensdag een reactie zal laten zien. "Dat hebben we dit seizoen steeds gedaan: na de uitschakeling in de beker tegen Saarbrücken, na de 5-1-nederlaag tegen Eintracht Frankfurt", keek de coach terug. Tuchel weet dat de kritiek enorm was na de kansloze nederlaag bij de koploper. Vandaar dat hij de sociale media even meed.
Volgens doelman Manuel Neuer is het goed dat er woensdag een kans is om herstel te tonen wanneer de Zuid-Duitse club het opneemt tegen Lazio. "Na zo'n nederlaag is het goed zo snel mogelijk weer een wedstrijd te spelen", vertelde Neuer in Rome op een persconferentie.
"Gemotiveerd en hongerig"
"Nee, verwerkt hebben we de manier waarop we daar ten onder zijn gegaan nog niet. Maar iedereen is gemotiveerd en hongerig om een betere prestatie te leveren, om te laten zien wie we zijn. Bayern moet met overtuiging voetballen, volwassen zijn", sprak Neuer. "Je moet altijd weer opstaan: na nederlagen, tegenslagen of blessures." Probleem volgens Neuer was vooral het ontbreken van aanvoer naar spits Harry Kane. "Harry moet door ons gevoerd worden. Als hij in kansrijke positie wordt gebracht is hij een fenomeen."
Tuchel zei niet onder de druk te lijden. "We moeten ook niet compleet in zak en as zitten. Ook als Bayern verliest komt de zon weer op." Over de opstelling van woensdag liet hij zich niet uit. Zaterdag bleef Oranje-international Matthijs de Ligt verrassend de hele wedstrijd op de bank, Tuchel koos in de verdediging voor Dayot Upamecano, Kim Min-jae en de van Tottenham Hotspur gehuurde Eric Dier. "Er is geen ranking, we hebben geen nummer 1 en geen nummer 4. Het is een intensieve concurrentiestrijd. Iedereen heeft de kans te spelen."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
28 minuten geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
6 uur geleden