Bayern-trainer Tuchel was 'offline' na nederlaag bij Leverkusen
ROME (ANP/DPA) - De competitienederlaag bij Bayer Leverkusen kwam hard aan bij Bayern München. Trainer Thomas Tuchel was zelfs even 'offline' gegaan. "Uit zelfbescherming", vertelde hij in Rome aan de vooravond van het duel met Lazio uit de achtste finales van de Champions League.
Bayern verloor zaterdag kansloos de topper bij Bayer Leverkusen (3-0) en zag het gat met de koploper in de Bundesliga groeien naar 5 punten. Tuchel rekent erop dat zijn ploeg woensdag een reactie zal laten zien. "Dat hebben we dit seizoen steeds gedaan: na de uitschakeling in de beker tegen Saarbrücken, na de 5-1-nederlaag tegen Eintracht Frankfurt", keek de coach terug. Tuchel weet dat de kritiek enorm was na de kansloze nederlaag bij de koploper. Vandaar dat hij de sociale media even meed.
Volgens doelman Manuel Neuer is het goed dat er woensdag een kans is om herstel te tonen wanneer de Zuid-Duitse club het opneemt tegen Lazio. "Na zo'n nederlaag is het goed zo snel mogelijk weer een wedstrijd te spelen", vertelde Neuer in Rome op een persconferentie.
"Gemotiveerd en hongerig"
"Nee, verwerkt hebben we de manier waarop we daar ten onder zijn gegaan nog niet. Maar iedereen is gemotiveerd en hongerig om een betere prestatie te leveren, om te laten zien wie we zijn. Bayern moet met overtuiging voetballen, volwassen zijn", sprak Neuer. "Je moet altijd weer opstaan: na nederlagen, tegenslagen of blessures." Probleem volgens Neuer was vooral het ontbreken van aanvoer naar spits Harry Kane. "Harry moet door ons gevoerd worden. Als hij in kansrijke positie wordt gebracht is hij een fenomeen."
Tuchel zei niet onder de druk te lijden. "We moeten ook niet compleet in zak en as zitten. Ook als Bayern verliest komt de zon weer op." Over de opstelling van woensdag liet hij zich niet uit. Zaterdag bleef Oranje-international Matthijs de Ligt verrassend de hele wedstrijd op de bank, Tuchel koos in de verdediging voor Dayot Upamecano, Kim Min-jae en de van Tottenham Hotspur gehuurde Eric Dier. "Er is geen ranking, we hebben geen nummer 1 en geen nummer 4. Het is een intensieve concurrentiestrijd. Iedereen heeft de kans te spelen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
6 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
9 uur geleden