Bayern-trainer Flick ziet geen excuus in rommelige aanloop WK
AL-RAYYAN (ANP) - Bayern München beleefde een allesbehalve soepele voorbereiding op het WK voor clubs in Qatar, maar trainer Hansi Flick wil zich daar niet achter verschuilen. "Het was zonder twijfel geen ideale aanloop. Maar we zijn veilig aangekomen, er zijn geen excuses", zei Flick in het stadion van Al-Rayyan, waar de winnaar van de Champions League het maandag opneemt tegen de Afrikaanse clubkampioen Al Ahly uit Egypte.
Bayern wilde vrijdagavond na de met 1-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Hertha BSC in Berlijn direct richting Qatar vliegen. Vanwege een nachtelijk vliegverbod op de luchthaven in de Duitse hoofdstad kreeg het vliegtuig met daarin de selectie van Flick rond middernacht geen toestemming om te vertrekken. Pas na uren wachten kon Bayern München eindelijk naar Qatar vliegen. "De verantwoordelijken beseffen niet wat ze onze ploeg hebben aangedaan", mopperde Bayern-voorzitter Karl-Heinz Rummenigge.
Flick wilde zich er niet druk om maken. "Dat is verleden tijd. We zijn er nu en we gaan ons voorbereiden op de wedstrijd van maandag." Onder leiding van de 55-jarige Flick pakte Bayern vorig seizoen de 'dubbel' in eigen land (landstitel en beker) en won het de Champions League. De 'Rekordmeister' veroverde begin dit seizoen ook de Duitse en Europese Supercup. "We hebben samen vijf prijzen gewonnen, maar als topsporter stel je je zelf altijd nieuwe doelen. Nu willen we ook dit WK winnen."
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
8 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
10 uur geleden