Bayern-trainer Flick ziet geen excuus in rommelige aanloop WK
AL-RAYYAN (ANP) - Bayern München beleefde een allesbehalve soepele voorbereiding op het WK voor clubs in Qatar, maar trainer Hansi Flick wil zich daar niet achter verschuilen. "Het was zonder twijfel geen ideale aanloop. Maar we zijn veilig aangekomen, er zijn geen excuses", zei Flick in het stadion van Al-Rayyan, waar de winnaar van de Champions League het maandag opneemt tegen de Afrikaanse clubkampioen Al Ahly uit Egypte.
Bayern wilde vrijdagavond na de met 1-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Hertha BSC in Berlijn direct richting Qatar vliegen. Vanwege een nachtelijk vliegverbod op de luchthaven in de Duitse hoofdstad kreeg het vliegtuig met daarin de selectie van Flick rond middernacht geen toestemming om te vertrekken. Pas na uren wachten kon Bayern München eindelijk naar Qatar vliegen. "De verantwoordelijken beseffen niet wat ze onze ploeg hebben aangedaan", mopperde Bayern-voorzitter Karl-Heinz Rummenigge.
Flick wilde zich er niet druk om maken. "Dat is verleden tijd. We zijn er nu en we gaan ons voorbereiden op de wedstrijd van maandag." Onder leiding van de 55-jarige Flick pakte Bayern vorig seizoen de 'dubbel' in eigen land (landstitel en beker) en won het de Champions League. De 'Rekordmeister' veroverde begin dit seizoen ook de Duitse en Europese Supercup. "We hebben samen vijf prijzen gewonnen, maar als topsporter stel je je zelf altijd nieuwe doelen. Nu willen we ook dit WK winnen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
2 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
6 uur geleden