Bayern ook met tien man te sterk voor Fürth
FÜRTH (ANP) - Bayern München heeft vrijdag een zege geboekt bij Greuther Fürth. De ploeg van coach Julian Nagelsmann won met 3-1, hoewel het vanaf de 49e minuut nog maar met tien spelers in het veld stond. De Franse international Benjamin Pavard kreeg rood na een overtreding. Bayern leidde op dat moment al met 2-0.
Na tien minuten was de ploeg aan de leiding gekomen door een doelpunt van Thomas Müller. Dat betekende dat de Zuid-Duitse club voor de 53e keer op rij ten minste een doelpunt heeft gemaakt in een competitieduel. Alleen Bayern zelf zette ooit een langere reeks neer: van april 2012 tot maart 2014 met 65 duels waarin de ploeg tot scoren kwam. De huidige serie begon in februari 2020.
Na een half uur verdubbelde Joshua Kimmich de voorsprong. Kort na rust verdween Pavard van het veld waarna een eigen doelpunt van Sebastian Griesbeck voorkwam dat het nog spannend kon worden in Fürth. Pas in de 88e minuut deed de thuisclub wat terug via de Zwitser Cédric Itten: 1-3.
Bayern München voert de Bundesliga aan met 16 punten uit zes duels. VfL Wolfsburg volgt met 13 punten. De ploeg van coach Mark van Bommel gaat zaterdag op bezoek bij 1899 Hoffenheim. Bij Fürth hadden Jetro Willems en Nick Viergever een basisplaats. De promovendus staat onderaan met pas 1 punt.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
25 minuten geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
3 uur geleden