Bayern München ziet toekomst in trainer Flick
MÜNCHEN (ANP) - De clubleiding van Bayern München is zo tevreden over trainer Hansi Flick, dat de 54-jarige Duitser mogelijk ook na dit seizoen mag doorgaan met zijn werk. "We willen succesvol en betoverend voetbal spelen, precies zoals nu gebeurt onder Flick", zei Herbert Hainer, voorzitter van de raad van commissarissen, in Duitse media. "Als hij doorgaat met winnen, is er geen alternatief voor hem."
Flick werd in november na het ontslag van Niko Kovac naar voren geschoven als interim-hoofdtrainer. Hij zou in eerste instantie slechts twee duels op de bank zitten, maar die periode werd al snel verlengd. Eerst tot aan de winterstop, daarna tot het einde van dit seizoen. Toen Kovac werd ontslagen, stond Bayern München op de vierde plaats in de Duitse voetbalcompetitie. Onder leiding van Flick heeft de 'Rekordmeister' zich opgewerkt tot koploper van de Bundesliga. Zondag is de topper tegen RB Leipzig, dat als nummer 2 van de ranglijst één punt minder heeft.
"Hansi Flick levert uitstekend werk", aldus Hainer. "Dat zeg ik niet alleen omdat we dit jaar onze drie wedstrijden allemaal hebben gewonnen, maar ook vanwege de manier van voetballen." Zo genoot de preses onlangs van de wijze waarop Bayern van Schalke 04 won (5-0). "De tegenstander kwam toen in de tweede helft amper over de middenlijn."
De Duitse topclub wil binnen nu en twee jaar graag de Champions League weer eens winnen. "In 2022 is de finale in ons stadion. We willen de Champions League dan dolgraag winnen. Als het eerder al gebeurt, vind ik dat natuurlijk ook niet erg", aldus Hainer.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse Voetbal Bond (SVB) heeft de Nederlandse trainer Henk Fraser aangesteld als bondscoach van de nationale mannenvoetbalselectie, meldt het Surinaamse nieuwsplatform Key News. Fraser maakte in 2025 al deel uit van de technische staf van toenmalig bondscoach Stanley Menzo.
1 uur geledenTUNIS (ANP/RTR) - Tunesië heeft Mouin Chaâbani aangesteld als de nieuwe bondscoach van de voetballers. De 45-jarige Tunesiër heeft een contract tot en met 2030 getekend, meldde de Tunesische voetbalbond (FTF).
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II haalt Hidde ter Avest terug naar Nederland. De 29-jarige verdediger komt transfervrij over van Oxford United en tekent een contract voor één seizoen bij de gepromoveerde club uit Tilburg, met een optie voor nog een jaar.
10 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA heeft zeer negatief gereageerd op de plannen van wereldvoetbalbond FIFA om een deel van de commerciële rechten van de toekomstige WK's te verkopen. FIFA wil een nieuwe dochteronderneming FIFA Forward Enterprise (FFE) oprichten en daarvan zo'n 20 procent van de aandelen verkopen aan investeerders.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Voetballers in de Bundesliga die vanaf nu hun mond bedekken bij een verbale confrontatie met een tegenstander krijgen een gele kaart. Dat heeft de scheidsrechterscommissie van de Duitse bond (DFB) bevestigd aan persbureau dpa. Op het afgelopen WK werd de handeling nog bestraft met rood.
12 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.
14 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.
14 uur geleden