Bayern München ziet toekomst in trainer Flick
MÜNCHEN (ANP) - De clubleiding van Bayern München is zo tevreden over trainer Hansi Flick, dat de 54-jarige Duitser mogelijk ook na dit seizoen mag doorgaan met zijn werk. "We willen succesvol en betoverend voetbal spelen, precies zoals nu gebeurt onder Flick", zei Herbert Hainer, voorzitter van de raad van commissarissen, in Duitse media. "Als hij doorgaat met winnen, is er geen alternatief voor hem."
Flick werd in november na het ontslag van Niko Kovac naar voren geschoven als interim-hoofdtrainer. Hij zou in eerste instantie slechts twee duels op de bank zitten, maar die periode werd al snel verlengd. Eerst tot aan de winterstop, daarna tot het einde van dit seizoen. Toen Kovac werd ontslagen, stond Bayern München op de vierde plaats in de Duitse voetbalcompetitie. Onder leiding van Flick heeft de 'Rekordmeister' zich opgewerkt tot koploper van de Bundesliga. Zondag is de topper tegen RB Leipzig, dat als nummer 2 van de ranglijst één punt minder heeft.
"Hansi Flick levert uitstekend werk", aldus Hainer. "Dat zeg ik niet alleen omdat we dit jaar onze drie wedstrijden allemaal hebben gewonnen, maar ook vanwege de manier van voetballen." Zo genoot de preses onlangs van de wijze waarop Bayern van Schalke 04 won (5-0). "De tegenstander kwam toen in de tweede helft amper over de middenlijn."
De Duitse topclub wil binnen nu en twee jaar graag de Champions League weer eens winnen. "In 2022 is de finale in ons stadion. We willen de Champions League dan dolgraag winnen. Als het eerder al gebeurt, vind ik dat natuurlijk ook niet erg", aldus Hainer.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt is aangesteld als interim-trainer bij Fenerbahçe na het vertrek van hoofdtrainer İsmail Kartal. Dat heeft de Turkse voetbalclub woensdag bekendgemaakt. Kartal stapte dinsdag op na de competitienederlaag van een dag eerder op bezoek bij rivaal Galatasaray (2-1).
34 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China neemt de verontschuldiging van voetballer Kylian Mbappé met betrekking tot een opmerking die hij had gemaakt over Mao Zedong "serieus". Dat zei buitenlandwoordvoerder Guo Jiakun woensdag tijdens een regulier persmoment. "We nemen de verontschuldiging die het betreffende individu heeft gemaakt serieus", aldus de woordvoerder.
38 minuten geledenFLEETWOOD (ANP) - Landskampioen Arsenal is in de achtste finales van de League Cup uitgeschakeld door Fleetwood Town, een team uit het vierde niveau in Engeland. De ploeg van trainer Mikel Arteta verloor, met Jurriën Timber in de basis, na strafschoppen. De wedstrijd werd vlak na de aftrap een kleine tien minuten stilgelegd vanwege een overvliegende drone, maar kon daarna worden hervat.
8 uur geledenHAARLEM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de eerste ronde van de KNVB-beker een eenvoudige overwinning geboekt bij de amateurs van Koninklijke HFC. De oud-bekerwinnaars uit Deventer waren met 5-0 te sterk.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - Willem II heeft na tien duels op rij zonder zege weer eens een wedstrijd gewonnen. In de eerste ronde van de KNVB-beker won de ploeg van interim-trainer Adri Koster met 4-3 bij eerstedivisionist Helmond Sport.
11 uur geledenLENS (ANP/BELGA) - RC Lens mag de komende twee uitwedstrijden in de Champions League geen supporters meenemen. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Franse club bestraft na wangedrag van fans tijdens het duel met Club Brugge van vorige week. Ook moet Lens een boete van 80.000 euro betalen.
13 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Lazio heeft de koppositie in de Serie A heroverd na een doelpuntrijke uitzege op Sassuolo: 2-6. De Nederlandse international Kenneth Taylor opende al in de tweede minuut de score voor de Romeinse voetbalploeg. Tijjani Noslin maakte twee doelpunten voor de club uit Rome in de tweede helft. Lazio liep door de zege drie punten uit op nummer 2 Internazionale.
13 uur geleden