Bayern München wint met recordtreffer Kane ruim van Darmstadt
DARMSTADT (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München met zijn 31e competitiedoelpunt aan een ruime zege geholpen op SV Darmstadt 98. De titelverdediger won met 5-2 bij de hekkensluiter van de Bundesliga door ook nog twee doelpunten van Jamal Musiala en treffers van Serge Gnabry en Mathys Tel.
De ploeg van coach Thomas Tuchel naderde koploper Bayer Leverkusen door de zege tot op 7 punten. Leverkusen speelt zondag uit tegen SC Freiburg.
Bayern, met Matthijs de Ligt in de basis, zette Darmstadt meteen vanaf de start onder druk. Toch kwam ook de thuisploeg er gevaarlijk uit. Darmstadt-aanvaller Mathias Honsak speelde in de 28e minuut goed af op Tim Skarke die tegen de verhoudingen in de 1-0 kon binnenschieten. Enkele minuten later maakte Bayern gelijk. Aleksandar Pavlovic legde na goed voorbereidend werk terug op Kane die Musiala in staat stelde te scoren.
Corner
Kane maakte nog voor de rust uit een corner van Joshua Kimmich zijn 31e treffer. Dat is een record als Bundesliga-debutant en voor hem persoonlijk een record na twee keer dertig keer te hebben gescoord in de Premier League voor de Spurs. In de tweede helft liep Bayern verder uit. Musiala kapte twee verdedigers uit en schoot de 3-1 binnen. Invaller Gnabry maakte op aangeven van Musiala de vierde treffer, Tel schoot de vijfde binnen en Oscar Vilhelmsson scoorde nog voor Darmstadt. Kane was toen al gewisseld nadat hij in de slotfase in botsing was gekomen met de paal.
Voormalig PSV'er Yorbe Vertessen bracht Union Berlin met zijn eerste doelpunt voor die club op voorsprong tegen Werder Bremen. De Belg bereidde daarna ook de tweede treffer van Brenden Aaronson voor. Door een doelpunt van Mitchell Weiser eindigde wedstrijd in 2-1 voor de Berlijners, waarvoor Danilho Doekhi de hele wedstrijd speelde.
Jeffrey Gouweleeuw won met FC Augsburg met 3-1 bij VfL Wolfsburg en klom met zijn team naar de zevende plaats in de Bundesliga. Sepp van den Berg boekte met FSV Mainz een 2-0-zege op VfL Bochum.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
1 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
10 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
17 uur geleden