Bayern München wint in Duitse topper van Freiburg
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft verder afstand genomen van het dit seizoen verrassend goed presterende Freiburg. De titelverdediger en koploper won op eigen veld met 2-1 van de nummer 3 van de Bundesliga. Het verschil is nu zes punten. Voor Freiburg was het pas de eerste nederlaag van dit seizoen.
Leon Goretzka zette Bayern München na een half uur op voorsprong. Hij passeerde de door de Nederlandse bondscoach Louis van Gaal geselecteerde doelman Mark Flekken op aangeven van Thomas Müller. Een kwartier voor tijd maakte Robert Lewandowski de 2-0, na voorbereidend werk van Leroy Sané. In extra tijd scoorde Janik Haberer voor Freiburg.
Met Wout Weghorst in de spits won VfL Wolfsburg van Augsburg, 1-0. Lukas Nmecha scoorde al na 14 minuten en werd daarmee de matchwinner.
Voor trainer Florian Kohfeldt, de opvolger van de ontslagen Mark van Bommel, was het alweer de derde zege in zijn derde wedstrijd. Twee boekte hij er in de Bundesliga, één in de Champions League. Aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw speelde de hele wedstrijd bij Augsburg.
Borussia Dortmund, dat midweeks in de Champions League verloor van Ajax, speelt later zaterdag tegen Leipzig. De achtervolger van Bayern kan het verschil weer terugbrengen tot een punt.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).
23 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk begint met Kylian Mbappé, Bradley Barcola, Michael Olise en Ousmane Dembélé in de voorste linie aan de achtste finales van het WK voetbal tegen Paraguay. De winnaar van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium speelt in de kwartfinales tegen Marokko.
24 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Marokko heeft zich als eerste land geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De formatie van bondscoach Mohamed Ouahbi, die in de vorige ronde na strafschoppen won van het Nederlands elftal, versloeg in Houston na een matige wedstrijd medegastland Canada met 3-0.
1 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het Elite16-toernooi in Gstaad bereikt. Het Nederlandse koppel versloeg in de halve finale de Brazilianen Evandro Gonçalves en Arthur Lanci in drie sets: 27-25 16-21 15-10.
1 uur geledenERMELO (ANP) - Ajax heeft zijn eerste oefenduel verloren in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De formatie van de nieuwe trainer Míchel ging op Sportpark De Zanderij in Ermelo met 3-1 onderuit tegen Panathinaikos.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de eerste oefenwedstrijd onder de nieuwe coach Giovanni van Bronckhorst gewonnen van FC Dordrecht. In het stadion van Dordrecht wonnen de Rotterdammers met 6-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."
10 uur geleden