
Bayern München wint in Duitse topper van Freiburg
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft verder afstand genomen van het dit seizoen verrassend goed presterende Freiburg. De titelverdediger en koploper won op eigen veld met 2-1 van de nummer 3 van de Bundesliga. Het verschil is nu zes punten. Voor Freiburg was het pas de eerste nederlaag van dit seizoen.
Leon Goretzka zette Bayern München na een half uur op voorsprong. Hij passeerde de door de Nederlandse bondscoach Louis van Gaal geselecteerde doelman Mark Flekken op aangeven van Thomas Müller. Een kwartier voor tijd maakte Robert Lewandowski de 2-0, na voorbereidend werk van Leroy Sané. In extra tijd scoorde Janik Haberer voor Freiburg.
Met Wout Weghorst in de spits won VfL Wolfsburg van Augsburg, 1-0. Lukas Nmecha scoorde al na 14 minuten en werd daarmee de matchwinner.
Voor trainer Florian Kohfeldt, de opvolger van de ontslagen Mark van Bommel, was het alweer de derde zege in zijn derde wedstrijd. Twee boekte hij er in de Bundesliga, één in de Champions League. Aanvoerder Jeffrey Gouweleeuw speelde de hele wedstrijd bij Augsburg.
Borussia Dortmund, dat midweeks in de Champions League verloor van Ajax, speelt later zaterdag tegen Leipzig. De achtervolger van Bayern kan het verschil weer terugbrengen tot een punt.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de koppositie in Frankrijk overgenomen van Paris Saint-Germain. Mason Greenwood hielp de thuisploeg met vier treffers langs Le Havre: 6-2.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is al vroeg in het seizoen ver achteropgeraakt in de strijd om de bovenste plaatsen van de Eredivisie. De ploeg van trainer John Heitinga leed tegen AZ (0-2) de eerste competitienederlaag, na vier gelijke spelen in uitduels.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is ondanks twee treffers van Sydney van Hooijdonk in het thuisduel met PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De spits zette de thuisploeg met zijn derde en vierde doelpunt in vier wedstrijden op een 2-0-voorsprong, maar daar herstelden de Zwollenaren zich van.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ verloren: 0-2. De bezoekers uit Alkmaar profiteerden voor rust van twee fouten in de defensie van de ploeg van trainer John Heitinga.
9 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft dankzij een zege bij AS Roma (0-1) de koppositie overgenomen van de concurrent. De twee ploegen hebben net als kampioen Napoli 15 punten uit zeven wedstrijden, de club uit Milaan heeft het beste doelsaldo.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiszege op Go Ahead Eagles (2-1) te spreken over de manier waarop Yarek Gasiorowski zich herstelde van een grote fout. De jonge verdediger speelde de bal na ruim een uur spelen bij een voorsprong van 2-0 niet goed terug op doelman Matej Kovar, waarna Go Ahead-spits Milan Smit kon profiteren.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in het thuisduel met FC Volendam de eerste zege geboekt sinds 31 augustus. De ploeg van trainer Ron Jans stond halverwege op een 1-0-achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht: 3-1.
11 uur geleden