Bayern München wint en kan tegen Dortmund kampioen worden
BIELEFELD (ANP) - Bayern München heeft zich in de Bundesliga hersteld van de uitschakeling in de Champions League. De ploeg van trainer Julian Nagelsmann won met 3-0 bij Arminia Bielefeld. Bayern kan volgende week in de topper tegen Borussia Dortmund de titel binnenhalen.
Met nog vier competitiewedstrijden te gaan, heeft de 'Rekordmeister' 9 punten voorsprong op de achtervolger. Dortmund won zaterdag al met 6-1 van VfL Wolfsburg.
Bayern München kwam dinsdag in de return tegen Villarreal in de kwartfinales van de Champions League niet verder dan 1-1. Na de nederlaag een week eerder in Spanje (1-0) betekende dat uitschakeling.
Eigen doelpunt
In Bielefeld kwam Bayern in de 10e minuut op voorsprong via een eigen doelpunt van Jacob Barrett Laursen. Kort voor rust lag de wedstrijd een tijdje stil vanwege een blessurebehandeling van Fabian Kunze, die in een luchtduel hard was geraakt door Tanguy Nianzou. De verdediger van Bayern ontsnapte met een gele kaart. Kunze verliet het veld per brancard met een nekbrace, om zijn nek te beschermen. De Duitse middenvelder ging naar het ziekenhuis voor onderzoek.
In de blessuretijd verdubbelde Serge Gnabry de voorsprong. Het doelpunt werd in eerste instantie afgekeurd vanwege buitenspel, maar de VAR concludeerde dat daar geen sprake van was. Invaller Jamal Musiala maakte in de slotfase van de wedstrijd de derde treffer.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
1 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
7 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
17 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
22 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
23 uur geleden