Bayern München verovert ook wereldtitel voor clubteams
AL RAYYAN (ANP) - Bayern München heeft donderdag het WK voor clubteams gewonnen. De voetballers uit Beieren waren in de finale in het Qatarese Al Rayyan met 1-0 te sterk voor het Mexicaanse Tigres en vulden zo hun prijzenkast verder aan.
De eerste kans in het met name na rust eenzijdige duel was voor Robert Lewandowski, de Pool die Bayern met twee doelpunten tegen het Egyptische Al Ahly naar de finale had geholpen. Hij maaide geheel tegen zijn gewoonte over de bal en was ook de oorzaak dat een eerste treffer van Joshua Kimmich werd afgekeurd. Lewandowski had in buitenspelpositie het zicht van doelman Nahuel Guzmán beperkt.
Pas na een klein uur viel de naar later bleek enige treffer, al leek het doelpunt van Benjamin Pavard in eerste instantie afgekeurd te worden. De Franse international schoot raak, maar opnieuw leek Lewandowski buitenspel te hebben gestaan. De VAR gaf na lang beraad alsnog goedkeuring aan het doelpunt.
Zesde prijs op rij
Ook na dat doelpunt veranderde het spelbeeld niet. Bayern-trainer Hansi Flick kon het zich permitteren Lewandowski, Serge Gnabry en Leroy Sané naar de kant te halen. De ingevallen Douglas Costa belaagde Guzmán met een hard schot. Carlos Salcedo zorgde niet veel later voor het grootste gevaar door met een kopbal zijn eigen doelman te verrassen. Na een sprintje pakte Guzmán de bal nog voor de lijn.
De wereldbeker voor clubs betekende de zesde prijs op rij voor de Zuid-Duitse club. Onder leiding van de 55-jarige Flick pakte Bayern vorig seizoen de 'dubbel' in eigen land (landstitel en beker) en won het de Champions League. De 'Rekordmeister' veroverde begin dit seizoen ook de Duitse en Europese Supercup. Slechts één club slaagde er eerder in dezelfde trofeeën (maar dan in Spanje) op rij te winnen: dat was FC Barcelona onder Pep Guardiola in het seizoen 2009-2010.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
27 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
28 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
1 uur geleden