Bayern München verovert ook wereldtitel voor clubteams
AL RAYYAN (ANP) - Bayern München heeft donderdag het WK voor clubteams gewonnen. De voetballers uit Beieren waren in de finale in het Qatarese Al Rayyan met 1-0 te sterk voor het Mexicaanse Tigres en vulden zo hun prijzenkast verder aan.
De eerste kans in het met name na rust eenzijdige duel was voor Robert Lewandowski, de Pool die Bayern met twee doelpunten tegen het Egyptische Al Ahly naar de finale had geholpen. Hij maaide geheel tegen zijn gewoonte over de bal en was ook de oorzaak dat een eerste treffer van Joshua Kimmich werd afgekeurd. Lewandowski had in buitenspelpositie het zicht van doelman Nahuel Guzmán beperkt.
Pas na een klein uur viel de naar later bleek enige treffer, al leek het doelpunt van Benjamin Pavard in eerste instantie afgekeurd te worden. De Franse international schoot raak, maar opnieuw leek Lewandowski buitenspel te hebben gestaan. De VAR gaf na lang beraad alsnog goedkeuring aan het doelpunt.
Zesde prijs op rij
Ook na dat doelpunt veranderde het spelbeeld niet. Bayern-trainer Hansi Flick kon het zich permitteren Lewandowski, Serge Gnabry en Leroy Sané naar de kant te halen. De ingevallen Douglas Costa belaagde Guzmán met een hard schot. Carlos Salcedo zorgde niet veel later voor het grootste gevaar door met een kopbal zijn eigen doelman te verrassen. Na een sprintje pakte Guzmán de bal nog voor de lijn.
De wereldbeker voor clubs betekende de zesde prijs op rij voor de Zuid-Duitse club. Onder leiding van de 55-jarige Flick pakte Bayern vorig seizoen de 'dubbel' in eigen land (landstitel en beker) en won het de Champions League. De 'Rekordmeister' veroverde begin dit seizoen ook de Duitse en Europese Supercup. Slechts één club slaagde er eerder in dezelfde trofeeën (maar dan in Spanje) op rij te winnen: dat was FC Barcelona onder Pep Guardiola in het seizoen 2009-2010.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
13 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
13 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
21 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden