Bayern München verovert ook wereldtitel voor clubteams
AL RAYYAN (ANP) - Bayern München heeft donderdag het WK voor clubteams gewonnen. De voetballers uit Beieren waren in de finale in het Qatarese Al Rayyan met 1-0 te sterk voor het Mexicaanse Tigres en vulden zo hun prijzenkast verder aan.
De eerste kans in het met name na rust eenzijdige duel was voor Robert Lewandowski, de Pool die Bayern met twee doelpunten tegen het Egyptische Al Ahly naar de finale had geholpen. Hij maaide geheel tegen zijn gewoonte over de bal en was ook de oorzaak dat een eerste treffer van Joshua Kimmich werd afgekeurd. Lewandowski had in buitenspelpositie het zicht van doelman Nahuel Guzmán beperkt.
Pas na een klein uur viel de naar later bleek enige treffer, al leek het doelpunt van Benjamin Pavard in eerste instantie afgekeurd te worden. De Franse international schoot raak, maar opnieuw leek Lewandowski buitenspel te hebben gestaan. De VAR gaf na lang beraad alsnog goedkeuring aan het doelpunt.
Zesde prijs op rij
Ook na dat doelpunt veranderde het spelbeeld niet. Bayern-trainer Hansi Flick kon het zich permitteren Lewandowski, Serge Gnabry en Leroy Sané naar de kant te halen. De ingevallen Douglas Costa belaagde Guzmán met een hard schot. Carlos Salcedo zorgde niet veel later voor het grootste gevaar door met een kopbal zijn eigen doelman te verrassen. Na een sprintje pakte Guzmán de bal nog voor de lijn.
De wereldbeker voor clubs betekende de zesde prijs op rij voor de Zuid-Duitse club. Onder leiding van de 55-jarige Flick pakte Bayern vorig seizoen de 'dubbel' in eigen land (landstitel en beker) en won het de Champions League. De 'Rekordmeister' veroverde begin dit seizoen ook de Duitse en Europese Supercup. Slechts één club slaagde er eerder in dezelfde trofeeën (maar dan in Spanje) op rij te winnen: dat was FC Barcelona onder Pep Guardiola in het seizoen 2009-2010.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
10 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
17 uur geleden