Bayern München verhoogt met zege druk op koploper Leverkusen
AUGSBURG (ANP) - Bayern München heeft de uitwedstrijd tegen FC Augsburg met enige moeite gewonnen (2-3). De kampioen verhoogde met die zege de druk op Bayer Leverkusen, de koploper die 1 punt meer heeft maar later op zaterdag nog wel Borussia Mönchengladbach ontvangt.
De 19-jarige Aleksandar Pavlovic opende de score voor Bayern München met zijn eerste treffer in de Bundesliga. Alphonso Davies tekende in blessuretijd van de eerste helft voor het tweede doelpunt van de kampioen. Ermedin Demirovic maakte het duel in de openingsfase van de tweede helft weer even spannend (1-2), maar Harry Kane maakte al snel alweer zijn 23e competitietreffer (1-3).
Doelman Manuel Neuer van de bezoekers uit Beieren stopte in de slotfase nog een strafschop van Sven Michel. Neuer maakte zo zijn foutje goed. De keeper kreeg een strafschop tegen omdat hij Felix Uduokhai op zijn achterhoofd sloeg, terwijl hij de bal probeerde te raken. Demirovic passeerde Neuer in blessuretijd nog wel vanaf de strafschopstip (2-3).
De Ligt
Matthijs de Ligt speelde de hele wedstrijd voor Bayern München. Hij kreeg in de openingsfase van het duel een gele kaart voor een handsbal net buiten zijn strafschopgebied. Kingsley Coman viel halverwege de eerste helft geblesseerd uit bij Bayern. Trainer Thomas Tuchel miste in Augsburg zijn gekwetste spelers Dayot Upamecano, Konrad Laimer en Joshua Kimmich. De club uit Beieren staat op het punt om rechtsback Sacha Boey van Galatasaray over te nemen.
VfB Stuttgart verstevigde de derde plaats met een zege op RB Leipzig (5-2), waar de geschorste Xavi Simons ontbrak. Deniz Undav, verhuurd door Brighton & Hove Albion, scoorde driemaal voor de thuisploeg. Wout Weghorst speelde met 1899 Hoffenheim gelijk tegen FC Heidenheim (1-1). De spits kwam niet tot scoren en werd in de slotfase gewisseld. Het duel tussen VfL Wolfsburg en FC Köln (1-1) leverde ook geen winnaar op. Werder Bremen was voor eigen publiek te sterk voor SC Freiburg (3-1).
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
35 minuten geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
36 minuten geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
20 uur geleden