Bayern München verhoogt met zege druk op koploper Leverkusen
AUGSBURG (ANP) - Bayern München heeft de uitwedstrijd tegen FC Augsburg met enige moeite gewonnen (2-3). De kampioen verhoogde met die zege de druk op Bayer Leverkusen, de koploper die 1 punt meer heeft maar later op zaterdag nog wel Borussia Mönchengladbach ontvangt.
De 19-jarige Aleksandar Pavlovic opende de score voor Bayern München met zijn eerste treffer in de Bundesliga. Alphonso Davies tekende in blessuretijd van de eerste helft voor het tweede doelpunt van de kampioen. Ermedin Demirovic maakte het duel in de openingsfase van de tweede helft weer even spannend (1-2), maar Harry Kane maakte al snel alweer zijn 23e competitietreffer (1-3).
Doelman Manuel Neuer van de bezoekers uit Beieren stopte in de slotfase nog een strafschop van Sven Michel. Neuer maakte zo zijn foutje goed. De keeper kreeg een strafschop tegen omdat hij Felix Uduokhai op zijn achterhoofd sloeg, terwijl hij de bal probeerde te raken. Demirovic passeerde Neuer in blessuretijd nog wel vanaf de strafschopstip (2-3).
De Ligt
Matthijs de Ligt speelde de hele wedstrijd voor Bayern München. Hij kreeg in de openingsfase van het duel een gele kaart voor een handsbal net buiten zijn strafschopgebied. Kingsley Coman viel halverwege de eerste helft geblesseerd uit bij Bayern. Trainer Thomas Tuchel miste in Augsburg zijn gekwetste spelers Dayot Upamecano, Konrad Laimer en Joshua Kimmich. De club uit Beieren staat op het punt om rechtsback Sacha Boey van Galatasaray over te nemen.
VfB Stuttgart verstevigde de derde plaats met een zege op RB Leipzig (5-2), waar de geschorste Xavi Simons ontbrak. Deniz Undav, verhuurd door Brighton & Hove Albion, scoorde driemaal voor de thuisploeg. Wout Weghorst speelde met 1899 Hoffenheim gelijk tegen FC Heidenheim (1-1). De spits kwam niet tot scoren en werd in de slotfase gewisseld. Het duel tussen VfL Wolfsburg en FC Köln (1-1) leverde ook geen winnaar op. Werder Bremen was voor eigen publiek te sterk voor SC Freiburg (3-1).
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
6 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
7 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
18 uur geleden