Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München trekt stijgende lijn door met ruime zege bij Union

Bayern München trekt stijgende lijn door met ruime zege bij Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München is aan een opmars bezig. De Duitse topclub, die de landstitel dit jaar aan Bayer Leverkusen moest laten, won in de Bundesliga met ruime cijfers bij Union Berlin: 1-5. Drie dagen eerder plaatste Bayern zich ten koste van Arsenal al voor de halve finales van de Champions League.

Halverwege leidde de formatie van coach Thomas Tuchel al met 2-0. Leon Goretzka opende na een half uur spelen de score met een mooi doelpunt. De middenvelder draaide zich in het zestienmetergebied vrij en schoot de bal via de onderkant van de lat in het doel. In blessuretijd scoorde Harry Kane vanuit een vrije trap, ver buiten het zestienmetergebied, waar keeper Frederik Rønnow zich op verkeek. Kane heeft dit seizoen al 33 keer gescoord in de Bundesliga. Het record is in handen van voormalig Bayern-spits Robert Lewandowski, die in het seizoen 2020/2021 41 keer trefzeker was.

Bayern ging na rust door. Thomas Müller schoot het derde doelpunt binnen, na een uur spelen gevolgd door de 4-0 via de Fransman Mathys Tel. Müller zorgde voor nog een treffer en staat met 149 competitiedoelpunten op de zeventiende plek op de topscorerslijst aller tijden van de Bundesliga. Voormalig PSV'er Yorbe Vertessen deed in de laatste minuut van de reguliere speeltijd iets terug voor Union, waar de Nederlander Danilo Doekhi in de verdediging stond.

Matthijs de Ligt, basisspeler tegen Arsenal, bleef op de reservebank zitten. Noussair Mazraoui viel in.

Bayern München, dat op de tweede plaats staat, is nog op zoek naar een trainer voor komend seizoen. Oud-coach Julian Nagelsmann verlengde vrijdag zijn contract als bondscoach en Tuchel liet weten niet alsnog open te staan voor een langer verblijf. Zinédine Zidane wordt nu genoemd als een belangrijke kandidaat.

Meer uit Voetbal

HSV geeft speler Dompé recordboete na rijden onder invloed

HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.

2 uur geleden
Ajax trekt jonge Argentijnse vleugelspeler Carrizo aan

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.

2 uur geleden
Middenvelder Sano wil NEC aan einde seizoen verlaten

NIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."

2 uur geleden
Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

19 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

19 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

22 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

23 uur geleden