Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München trekt stijgende lijn door met ruime zege bij Union

Bayern München trekt stijgende lijn door met ruime zege bij Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München is aan een opmars bezig. De Duitse topclub, die de landstitel dit jaar aan Bayer Leverkusen moest laten, won in de Bundesliga met ruime cijfers bij Union Berlin: 1-5. Drie dagen eerder plaatste Bayern zich ten koste van Arsenal al voor de halve finales van de Champions League.

Halverwege leidde de formatie van coach Thomas Tuchel al met 2-0. Leon Goretzka opende na een half uur spelen de score met een mooi doelpunt. De middenvelder draaide zich in het zestienmetergebied vrij en schoot de bal via de onderkant van de lat in het doel. In blessuretijd scoorde Harry Kane vanuit een vrije trap, ver buiten het zestienmetergebied, waar keeper Frederik Rønnow zich op verkeek. Kane heeft dit seizoen al 33 keer gescoord in de Bundesliga. Het record is in handen van voormalig Bayern-spits Robert Lewandowski, die in het seizoen 2020/2021 41 keer trefzeker was.

Bayern ging na rust door. Thomas Müller schoot het derde doelpunt binnen, na een uur spelen gevolgd door de 4-0 via de Fransman Mathys Tel. Müller zorgde voor nog een treffer en staat met 149 competitiedoelpunten op de zeventiende plek op de topscorerslijst aller tijden van de Bundesliga. Voormalig PSV'er Yorbe Vertessen deed in de laatste minuut van de reguliere speeltijd iets terug voor Union, waar de Nederlander Danilo Doekhi in de verdediging stond.

Matthijs de Ligt, basisspeler tegen Arsenal, bleef op de reservebank zitten. Noussair Mazraoui viel in.

Bayern München, dat op de tweede plaats staat, is nog op zoek naar een trainer voor komend seizoen. Oud-coach Julian Nagelsmann verlengde vrijdag zijn contract als bondscoach en Tuchel liet weten niet alsnog open te staan voor een langer verblijf. Zinédine Zidane wordt nu genoemd als een belangrijke kandidaat.

Meer uit Voetbal

Voetballers Congo wijken voor oefenduel uit naar Frankrijk

ORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.

11 minuten geleden
Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.

7 uur geleden
Portretten van Oranje-spelers op televisieschermen Times Square

NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."

10 uur geleden
Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

13 uur geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

16 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

18 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

19 uur geleden