Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München trekt stijgende lijn door met ruime zege bij Union

Bayern München trekt stijgende lijn door met ruime zege bij Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München is aan een opmars bezig. De Duitse topclub, die de landstitel dit jaar aan Bayer Leverkusen moest laten, won in de Bundesliga met ruime cijfers bij Union Berlin: 1-5. Drie dagen eerder plaatste Bayern zich ten koste van Arsenal al voor de halve finales van de Champions League.

Halverwege leidde de formatie van coach Thomas Tuchel al met 2-0. Leon Goretzka opende na een half uur spelen de score met een mooi doelpunt. De middenvelder draaide zich in het zestienmetergebied vrij en schoot de bal via de onderkant van de lat in het doel. In blessuretijd scoorde Harry Kane vanuit een vrije trap, ver buiten het zestienmetergebied, waar keeper Frederik Rønnow zich op verkeek. Kane heeft dit seizoen al 33 keer gescoord in de Bundesliga. Het record is in handen van voormalig Bayern-spits Robert Lewandowski, die in het seizoen 2020/2021 41 keer trefzeker was.

Bayern ging na rust door. Thomas Müller schoot het derde doelpunt binnen, na een uur spelen gevolgd door de 4-0 via de Fransman Mathys Tel. Müller zorgde voor nog een treffer en staat met 149 competitiedoelpunten op de zeventiende plek op de topscorerslijst aller tijden van de Bundesliga. Voormalig PSV'er Yorbe Vertessen deed in de laatste minuut van de reguliere speeltijd iets terug voor Union, waar de Nederlander Danilo Doekhi in de verdediging stond.

Matthijs de Ligt, basisspeler tegen Arsenal, bleef op de reservebank zitten. Noussair Mazraoui viel in.

Bayern München, dat op de tweede plaats staat, is nog op zoek naar een trainer voor komend seizoen. Oud-coach Julian Nagelsmann verlengde vrijdag zijn contract als bondscoach en Tuchel liet weten niet alsnog open te staan voor een langer verblijf. Zinédine Zidane wordt nu genoemd als een belangrijke kandidaat.

Meer uit Voetbal

FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

11 minuten geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

1 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

3 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

4 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

5 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

6 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

7 uur geleden