Bayern München stuit bij WK clubs op Afrikaanse kampioen Al Ahly
AL RAYYAN (ANP) - Bayern München speelt maandag in de halve finales van het WK voor clubs in Qatar tegen de Afrikaanse kampioen Al Ahly SC. De club uit Egypte verzekerde zich in Al Rayyan van een plaats in de halve finales. Het duel met Al Duhail SC, de kampioen van Qatar, eindigde in 1-0. Hussein El Shahat maakte na een half uur het doelpunt.
Het duel werd bijgewoond door een flink aantal Egyptische fans, die in Qatar wonen en werken. Zij zorgden voor een sfeervolle ambiance. De WK-organisatie reserveert 30 procent van de capaciteit van de twee stadions in Al Rayyan voor publiek. Het gaat dan om ongeveer 12.500 bezoekers. Die mogen alleen afkomstig zijn uit gastland Qatar en moeten een negatieve coronatest kunnen tonen, die niet ouder is dan 72 uur.
Bayern München speelt vrijdag in de Bundesliga eerst nog de uitwedstrijd tegen Hertha BSC. Daarna reist de Duitse selectie van de Europese kampioen meteen door naar Doha.
Dave Bulthuis
Eerder op donderdag won de Mexicaanse club Tigres met 2-1 van Ulsan Hyundai FC, de Zuid-Koreaanse club van de Nederlandse verdediger Dave Bulthuis. De Franse oud-international André-Pierre Gignac scoorde twee keer. Kim Kee-Hee was trefzeker voor Ulsan.
Bulthuis (30) won met zijn Zuid-Koreaanse club in december vorig jaar de Aziatische versie van de Champions League. Hij is oud-speler van onder meer FC Utrecht, FC Nürnberg en sc Heerenveen. Bulthuis speelde tegen Tigres de hele wedstrijd.
Tigres komt zondag in de halve finales uit tegen Palmeiras, de kampioen van Zuid-Amerika. Ulsan Hyundai FC speelt zondag in de strijd om de vijfde plaats tegen Al Duhail.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
14 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
17 uur geleden