Bayern München stuit bij WK clubs op Afrikaanse kampioen Al Ahly
AL RAYYAN (ANP) - Bayern München speelt maandag in de halve finales van het WK voor clubs in Qatar tegen de Afrikaanse kampioen Al Ahly SC. De club uit Egypte verzekerde zich in Al Rayyan van een plaats in de halve finales. Het duel met Al Duhail SC, de kampioen van Qatar, eindigde in 1-0. Hussein El Shahat maakte na een half uur het doelpunt.
Het duel werd bijgewoond door een flink aantal Egyptische fans, die in Qatar wonen en werken. Zij zorgden voor een sfeervolle ambiance. De WK-organisatie reserveert 30 procent van de capaciteit van de twee stadions in Al Rayyan voor publiek. Het gaat dan om ongeveer 12.500 bezoekers. Die mogen alleen afkomstig zijn uit gastland Qatar en moeten een negatieve coronatest kunnen tonen, die niet ouder is dan 72 uur.
Bayern München speelt vrijdag in de Bundesliga eerst nog de uitwedstrijd tegen Hertha BSC. Daarna reist de Duitse selectie van de Europese kampioen meteen door naar Doha.
Dave Bulthuis
Eerder op donderdag won de Mexicaanse club Tigres met 2-1 van Ulsan Hyundai FC, de Zuid-Koreaanse club van de Nederlandse verdediger Dave Bulthuis. De Franse oud-international André-Pierre Gignac scoorde twee keer. Kim Kee-Hee was trefzeker voor Ulsan.
Bulthuis (30) won met zijn Zuid-Koreaanse club in december vorig jaar de Aziatische versie van de Champions League. Hij is oud-speler van onder meer FC Utrecht, FC Nürnberg en sc Heerenveen. Bulthuis speelde tegen Tigres de hele wedstrijd.
Tigres komt zondag in de halve finales uit tegen Palmeiras, de kampioen van Zuid-Amerika. Ulsan Hyundai FC speelt zondag in de strijd om de vijfde plaats tegen Al Duhail.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
7 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
7 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
8 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
8 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
11 uur geleden