Bayern München stelt Eberl aan als algemeen directeur sport
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft Max Eberl aangesteld als algemeen directeur sport. De 50-jarige oud-speler, die een contract tekende tot de zomer van 2027, gaat samenwerken met de huidige technisch directeur Christoph Freund.
De aanstelling van Eberl komt niet als een verrassing. Hij was korte tijd in dienst bij RB Leipzig, voordat hij in september werd ontslagen. Volgens Leipzig zou hij "een gebrek aan toewijding" hebben getoond. Duitse media meenden destijds dat hij in gesprek was met Bayern. Freund kwam afgelopen zomer al over van Leipzig.
Bayern ontsloeg aan het einde van het vorige, turbulente seizoen de directeuren Hasan Salihamidzic en Oliver Kahn. De leiding van de club werd vooral verweten trainer Julian Nagelsmann te hebben ontslagen, terwijl de club nog op drie fronten om de hoofdprijs streed.
Tuchel
De huidige trainer, Thomas Tuchel, vertrekt aan het einde van dit seizoen. De club van Oranje-international Matthijs de Ligt staat op de tweede plaats in de Bundesliga op 8 punten van koploper Bayer Leverkusen.
Eberl speelde in de jeugd bij Bayern, waarna hij in drie jaar bij de senioren tot één wedstrijd voor de hoofdmacht kwam. Hij was voor zijn korte dienstverband in Leipzig veertien jaar technisch directeur bij Borussia Mönchengladbach.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
56 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
57 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
14 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
14 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
17 uur geleden