Bayern München sluit Bundesliga af zonder Thiago
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de resterende competitiewedstrijden geen beroep meer doen op Thiago. De Spaanse middenvelder heeft een operatie ondergaan aan een lies. Trainer Hansi Flick hoopt dat Thiago op 4 juli in de Duitse bekerfinale tegen Bayer Leverkusen wel weer kan meedoen.
"Hij moet drie weken rust houden. We hebben besloten om de operatie nu te doen, misschien is hij op tijd klaar voor de bekerfinale", zei Flick, die zaterdag met zijn elftal al kampioen kan worden. Achtervolger Borussia Dortmund, dat vier wedstrijden voor het einde van de competitie zeven punten achterstand heeft, moet dan 's middags verliezen bij Fortuna Düsseldorf. In dat geval kan Bayern zich 's avonds in de thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach verzekeren van de achtste landstitel op rij.
Flick moet het tegen Gladbach ook doen zonder de geschorste aanvallers Robert Lewandowski en Thomas Müller, die beiden in topvorm verkeren. Serge Gnabry is na rugklachten wel weer inzetbaar. Mogelijk krijgt ook het Nederlandse talent Joshua Zirkzee een kans. "Hij is groot, behendig, kan de bal vasthouden en is goed in de afronding. Dat zijn de dingen die wij verwachten van een spits", zei Flick over de 19-jarige jeugdinternational, die al drie keer scoorde in de Bundesliga. "Joshua is op de goede weg en zeker een goed alternatief voor zaterdag."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente ziet de uitwedstrijd van zondag tegen Feyenoord met vertrouwen tegemoet. "We hebben de afgelopen wedstrijden steeds meer een FC Twente gezien dat speelt zoals we willen spelen. Dat willen we zondag bevestigen. Ons spel kan in bepaalde fases beter, maar de laatste duels geven ons vertrouwen. Feyenoord - FC Twente is een wedstrijd om naar uit te kijken", zegt hij op de website van FC Twente.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona-spits Robert Lewandowski is hersteld van zijn hamstringblessure en keert terug in de selectie van de Spaanse kampioen. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick op een persconferentie, een dag voor de ontmoeting met Villarreal in de Spaanse competitie. Lewandowski (37) miste de laatste twee wedstrijden vanwege hamstringklachten.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
19 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
20 uur geleden