Bayern München sluit Bundesliga af zonder Thiago
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de resterende competitiewedstrijden geen beroep meer doen op Thiago. De Spaanse middenvelder heeft een operatie ondergaan aan een lies. Trainer Hansi Flick hoopt dat Thiago op 4 juli in de Duitse bekerfinale tegen Bayer Leverkusen wel weer kan meedoen.
"Hij moet drie weken rust houden. We hebben besloten om de operatie nu te doen, misschien is hij op tijd klaar voor de bekerfinale", zei Flick, die zaterdag met zijn elftal al kampioen kan worden. Achtervolger Borussia Dortmund, dat vier wedstrijden voor het einde van de competitie zeven punten achterstand heeft, moet dan 's middags verliezen bij Fortuna Düsseldorf. In dat geval kan Bayern zich 's avonds in de thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach verzekeren van de achtste landstitel op rij.
Flick moet het tegen Gladbach ook doen zonder de geschorste aanvallers Robert Lewandowski en Thomas Müller, die beiden in topvorm verkeren. Serge Gnabry is na rugklachten wel weer inzetbaar. Mogelijk krijgt ook het Nederlandse talent Joshua Zirkzee een kans. "Hij is groot, behendig, kan de bal vasthouden en is goed in de afronding. Dat zijn de dingen die wij verwachten van een spits", zei Flick over de 19-jarige jeugdinternational, die al drie keer scoorde in de Bundesliga. "Joshua is op de goede weg en zeker een goed alternatief voor zaterdag."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Ajax heeft van alle clubs in het Nederlands betaald voetbal het meeste geld uitgegeven aan voetbalmakelaars tijdens het seizoen 2024-2025. De Amsterdammers maakten in totaal bijna 21,5 miljoen euro over aan voetbalmakelaars. Gezamenlijk gaven de clubs 67 miljoen euro uit in de periode van 1 juli 2024 tot en met 30 juni 2025. Dat maakte de KNVB maandag bekend.
47 minuten geledenZEIST (ANP) - Noa Lang is begonnen aan de laatste training van het Nederlands elftal voor het oefenduel met Ecuador in Eindhoven. De vleugelaanvaller miste vrijdag de vriendschappelijke interland tegen Noorwegen (2-1) door een duimblessure.
1 uur geledenAUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
5 uur geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
20 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
22 uur geleden