Bayern München sluit Bundesliga af zonder Thiago
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de resterende competitiewedstrijden geen beroep meer doen op Thiago. De Spaanse middenvelder heeft een operatie ondergaan aan een lies. Trainer Hansi Flick hoopt dat Thiago op 4 juli in de Duitse bekerfinale tegen Bayer Leverkusen wel weer kan meedoen.
"Hij moet drie weken rust houden. We hebben besloten om de operatie nu te doen, misschien is hij op tijd klaar voor de bekerfinale", zei Flick, die zaterdag met zijn elftal al kampioen kan worden. Achtervolger Borussia Dortmund, dat vier wedstrijden voor het einde van de competitie zeven punten achterstand heeft, moet dan 's middags verliezen bij Fortuna Düsseldorf. In dat geval kan Bayern zich 's avonds in de thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach verzekeren van de achtste landstitel op rij.
Flick moet het tegen Gladbach ook doen zonder de geschorste aanvallers Robert Lewandowski en Thomas Müller, die beiden in topvorm verkeren. Serge Gnabry is na rugklachten wel weer inzetbaar. Mogelijk krijgt ook het Nederlandse talent Joshua Zirkzee een kans. "Hij is groot, behendig, kan de bal vasthouden en is goed in de afronding. Dat zijn de dingen die wij verwachten van een spits", zei Flick over de 19-jarige jeugdinternational, die al drie keer scoorde in de Bundesliga. "Joshua is op de goede weg en zeker een goed alternatief voor zaterdag."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
14 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
15 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
22 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden