Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München slaat in eerste helft toe bij Leverkusen: 1-5

Bayern München slaat in eerste helft toe bij Leverkusen: 1-5

LEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de topper tegen Bayer Leverkusen hard uitgehaald. De titelhouder leidde na een wervelende show bij de rust al met indrukwekkende cijfers: 0-5. Na de pauze deden de bezoekers het rustig aan. Daardoor kon Leverkusen de schade verder beperkt houden: 1-5.

Bayern had in eigen land nog iets goed te maken. De thuiswedstrijd voor het begin van de interlandperiode tegen Eintracht Frankfurt ging begin deze maand verrassend verloren (1-2).

De treffers voor het ontketende Bayern kwamen in de eerste helft op naam van Robert Lewandowski (twee), Serge Gnabry (twee) en Thomas Müller. De laatste drie treffers van de ploeg uit München vielen tussen de 34e en 38e minuut. Na de pauze haalde Patrik Schick voor Leverkusen de nul van het scorebord. Verdediger Mitchel Bakker speelde de hele wedstrijd bij de thuisclub. Ploeggenoot Daley Sinkgraven bleef op de bank.

Elf treffers

Lewandowski bracht zijn competitietotaal in Leverkusen op elf treffers. Daarmee kwam hij weer op gelijke hoogte met Erling Haaland. De Noorse topschutter van Borussia Dortmund scoorde zaterdag eveneens twee keer in de thuiswedstrijd tegen FSV Mainz (3-1).

Op de ranglijst leidt Bayern met 1 punt meer dan Borussia Dortmund. Leverkusen zakte naar de derde plaats, met 3 punten minder dan de koploper.

Primeur

Het was de eerste keer dat Bayern in de Bundesliga de rust van een uitwedstrijd inging met een voorsprong van vijf treffers. Het was de derde keer dat de grootmacht uit München in de eerste helft van een uitwedstrijd vijf keer tot scoren kwam.

Bayern speelt woensdag in de Champions League in Lissabon tegen Benfica.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

12 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

12 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

13 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

13 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

13 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

17 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

21 uur geleden