Bayern München slaat in eerste helft toe bij Leverkusen: 1-5
LEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de topper tegen Bayer Leverkusen hard uitgehaald. De titelhouder leidde na een wervelende show bij de rust al met indrukwekkende cijfers: 0-5. Na de pauze deden de bezoekers het rustig aan. Daardoor kon Leverkusen de schade verder beperkt houden: 1-5.
Bayern had in eigen land nog iets goed te maken. De thuiswedstrijd voor het begin van de interlandperiode tegen Eintracht Frankfurt ging begin deze maand verrassend verloren (1-2).
De treffers voor het ontketende Bayern kwamen in de eerste helft op naam van Robert Lewandowski (twee), Serge Gnabry (twee) en Thomas Müller. De laatste drie treffers van de ploeg uit München vielen tussen de 34e en 38e minuut. Na de pauze haalde Patrik Schick voor Leverkusen de nul van het scorebord. Verdediger Mitchel Bakker speelde de hele wedstrijd bij de thuisclub. Ploeggenoot Daley Sinkgraven bleef op de bank.
Elf treffers
Lewandowski bracht zijn competitietotaal in Leverkusen op elf treffers. Daarmee kwam hij weer op gelijke hoogte met Erling Haaland. De Noorse topschutter van Borussia Dortmund scoorde zaterdag eveneens twee keer in de thuiswedstrijd tegen FSV Mainz (3-1).
Op de ranglijst leidt Bayern met 1 punt meer dan Borussia Dortmund. Leverkusen zakte naar de derde plaats, met 3 punten minder dan de koploper.
Primeur
Het was de eerste keer dat Bayern in de Bundesliga de rust van een uitwedstrijd inging met een voorsprong van vijf treffers. Het was de derde keer dat de grootmacht uit München in de eerste helft van een uitwedstrijd vijf keer tot scoren kwam.
Bayern speelt woensdag in de Champions League in Lissabon tegen Benfica.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
59 minuten geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
5 uur geleden