Bayern München slaat in eerste helft toe bij Leverkusen: 1-5
LEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de topper tegen Bayer Leverkusen hard uitgehaald. De titelhouder leidde na een wervelende show bij de rust al met indrukwekkende cijfers: 0-5. Na de pauze deden de bezoekers het rustig aan. Daardoor kon Leverkusen de schade verder beperkt houden: 1-5.
Bayern had in eigen land nog iets goed te maken. De thuiswedstrijd voor het begin van de interlandperiode tegen Eintracht Frankfurt ging begin deze maand verrassend verloren (1-2).
De treffers voor het ontketende Bayern kwamen in de eerste helft op naam van Robert Lewandowski (twee), Serge Gnabry (twee) en Thomas Müller. De laatste drie treffers van de ploeg uit München vielen tussen de 34e en 38e minuut. Na de pauze haalde Patrik Schick voor Leverkusen de nul van het scorebord. Verdediger Mitchel Bakker speelde de hele wedstrijd bij de thuisclub. Ploeggenoot Daley Sinkgraven bleef op de bank.
Elf treffers
Lewandowski bracht zijn competitietotaal in Leverkusen op elf treffers. Daarmee kwam hij weer op gelijke hoogte met Erling Haaland. De Noorse topschutter van Borussia Dortmund scoorde zaterdag eveneens twee keer in de thuiswedstrijd tegen FSV Mainz (3-1).
Op de ranglijst leidt Bayern met 1 punt meer dan Borussia Dortmund. Leverkusen zakte naar de derde plaats, met 3 punten minder dan de koploper.
Primeur
Het was de eerste keer dat Bayern in de Bundesliga de rust van een uitwedstrijd inging met een voorsprong van vijf treffers. Het was de derde keer dat de grootmacht uit München in de eerste helft van een uitwedstrijd vijf keer tot scoren kwam.
Bayern speelt woensdag in de Champions League in Lissabon tegen Benfica.
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
14 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
15 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
15 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
17 uur geleden