Bayern München slaat in eerste helft toe bij Leverkusen: 1-5
LEVERKUSEN (ANP) - Koploper Bayern München heeft in de topper tegen Bayer Leverkusen hard uitgehaald. De titelhouder leidde na een wervelende show bij de rust al met indrukwekkende cijfers: 0-5. Na de pauze deden de bezoekers het rustig aan. Daardoor kon Leverkusen de schade verder beperkt houden: 1-5.
Bayern had in eigen land nog iets goed te maken. De thuiswedstrijd voor het begin van de interlandperiode tegen Eintracht Frankfurt ging begin deze maand verrassend verloren (1-2).
De treffers voor het ontketende Bayern kwamen in de eerste helft op naam van Robert Lewandowski (twee), Serge Gnabry (twee) en Thomas Müller. De laatste drie treffers van de ploeg uit München vielen tussen de 34e en 38e minuut. Na de pauze haalde Patrik Schick voor Leverkusen de nul van het scorebord. Verdediger Mitchel Bakker speelde de hele wedstrijd bij de thuisclub. Ploeggenoot Daley Sinkgraven bleef op de bank.
Elf treffers
Lewandowski bracht zijn competitietotaal in Leverkusen op elf treffers. Daarmee kwam hij weer op gelijke hoogte met Erling Haaland. De Noorse topschutter van Borussia Dortmund scoorde zaterdag eveneens twee keer in de thuiswedstrijd tegen FSV Mainz (3-1).
Op de ranglijst leidt Bayern met 1 punt meer dan Borussia Dortmund. Leverkusen zakte naar de derde plaats, met 3 punten minder dan de koploper.
Primeur
Het was de eerste keer dat Bayern in de Bundesliga de rust van een uitwedstrijd inging met een voorsprong van vijf treffers. Het was de derde keer dat de grootmacht uit München in de eerste helft van een uitwedstrijd vijf keer tot scoren kwam.
Bayern speelt woensdag in de Champions League in Lissabon tegen Benfica.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
14 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
17 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
18 uur geleden