Bayern München schiet Barcelona uit de Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Barcelona doet na de winterstop niet meer mee in de Champions League. De Spaanse formatie verspeelde de kansen op de achtste finales door kansloos te verliezen bij Bayern München: 3-0. Benfica, dat Dinamo Kiev versloeg (2-0), eindigde daardoor in de groep als tweede achter de superieure Duitse formatie van de jonge trainer Julian Nagelsmann.
Xavi Hernández, de opvolger van de ontslagen Ronald Koeman aan Spaanse kant, rekende er vooraf nog op dat zijn formatie "geschiedenis zou schrijven." Nog nooit won Barcelona bij Bayern, en ook deze keer kwamen de Catalanen niet eens bij een zege in de buurt. Bayern heerste op alle fronten. Typerend was dat de Duitse kampioen in de zes groepswedstrijden 22 keer scoorde. Barcelona schoot er in dezelfde reeks 2 in.
Halverwege was het eigenlijk al gespeeld in München. Thomas Müller en Leroy Sané scoorden voor de thuisclub. Aan Spaanse kant was hooguit de onberekenbare Ousmane Dembélé af en toe enigszins dreigend. Frenkie de Jong en Memphis Depay, beiden basisspelers, kwamen nauwelijks in het verhaal voor. Barcelona had het afgelopen weekeinde in de Spaanse competitie ook al van Real Betis verloren.
Na de hervatting veranderde het spelbeeld nauwelijks. Bayern bleef oppermachtig en liep via Jamal Musiala uit naar 3-0. Luuk de Jong bleef op de bank bij de Spanjaarden.
Barcelona mag na de winterstop nog wel in de Europa League uitkomen.
Meer uit Voetbal
PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
20 uur geleden