Bayern München schiet Barcelona uit de Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Barcelona doet na de winterstop niet meer mee in de Champions League. De Spaanse formatie verspeelde de kansen op de achtste finales door kansloos te verliezen bij Bayern München: 3-0. Benfica, dat Dinamo Kiev versloeg (2-0), eindigde daardoor in de groep als tweede achter de superieure Duitse formatie van de jonge trainer Julian Nagelsmann.
Xavi Hernández, de opvolger van de ontslagen Ronald Koeman aan Spaanse kant, rekende er vooraf nog op dat zijn formatie "geschiedenis zou schrijven." Nog nooit won Barcelona bij Bayern, en ook deze keer kwamen de Catalanen niet eens bij een zege in de buurt. Bayern heerste op alle fronten. Typerend was dat de Duitse kampioen in de zes groepswedstrijden 22 keer scoorde. Barcelona schoot er in dezelfde reeks 2 in.
Halverwege was het eigenlijk al gespeeld in München. Thomas Müller en Leroy Sané scoorden voor de thuisclub. Aan Spaanse kant was hooguit de onberekenbare Ousmane Dembélé af en toe enigszins dreigend. Frenkie de Jong en Memphis Depay, beiden basisspelers, kwamen nauwelijks in het verhaal voor. Barcelona had het afgelopen weekeinde in de Spaanse competitie ook al van Real Betis verloren.
Na de hervatting veranderde het spelbeeld nauwelijks. Bayern bleef oppermachtig en liep via Jamal Musiala uit naar 3-0. Luuk de Jong bleef op de bank bij de Spanjaarden.
Barcelona mag na de winterstop nog wel in de Europa League uitkomen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
14 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
16 uur geleden