Bayern München schiet Barcelona uit de Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Barcelona doet na de winterstop niet meer mee in de Champions League. De Spaanse formatie verspeelde de kansen op de achtste finales door kansloos te verliezen bij Bayern München: 3-0. Benfica, dat Dinamo Kiev versloeg (2-0), eindigde daardoor in de groep als tweede achter de superieure Duitse formatie van de jonge trainer Julian Nagelsmann.
Xavi Hernández, de opvolger van de ontslagen Ronald Koeman aan Spaanse kant, rekende er vooraf nog op dat zijn formatie "geschiedenis zou schrijven." Nog nooit won Barcelona bij Bayern, en ook deze keer kwamen de Catalanen niet eens bij een zege in de buurt. Bayern heerste op alle fronten. Typerend was dat de Duitse kampioen in de zes groepswedstrijden 22 keer scoorde. Barcelona schoot er in dezelfde reeks 2 in.
Halverwege was het eigenlijk al gespeeld in München. Thomas Müller en Leroy Sané scoorden voor de thuisclub. Aan Spaanse kant was hooguit de onberekenbare Ousmane Dembélé af en toe enigszins dreigend. Frenkie de Jong en Memphis Depay, beiden basisspelers, kwamen nauwelijks in het verhaal voor. Barcelona had het afgelopen weekeinde in de Spaanse competitie ook al van Real Betis verloren.
Na de hervatting veranderde het spelbeeld nauwelijks. Bayern bleef oppermachtig en liep via Jamal Musiala uit naar 3-0. Luuk de Jong bleef op de bank bij de Spanjaarden.
Barcelona mag na de winterstop nog wel in de Europa League uitkomen.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
9 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
13 uur geleden