Bayern München schiet Barcelona uit de Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Barcelona doet na de winterstop niet meer mee in de Champions League. De Spaanse formatie verspeelde de kansen op de achtste finales door kansloos te verliezen bij Bayern München: 3-0. Benfica, dat Dinamo Kiev versloeg (2-0), eindigde daardoor in de groep als tweede achter de superieure Duitse formatie van de jonge trainer Julian Nagelsmann.
Xavi Hernández, de opvolger van de ontslagen Ronald Koeman aan Spaanse kant, rekende er vooraf nog op dat zijn formatie "geschiedenis zou schrijven." Nog nooit won Barcelona bij Bayern, en ook deze keer kwamen de Catalanen niet eens bij een zege in de buurt. Bayern heerste op alle fronten. Typerend was dat de Duitse kampioen in de zes groepswedstrijden 22 keer scoorde. Barcelona schoot er in dezelfde reeks 2 in.
Halverwege was het eigenlijk al gespeeld in München. Thomas Müller en Leroy Sané scoorden voor de thuisclub. Aan Spaanse kant was hooguit de onberekenbare Ousmane Dembélé af en toe enigszins dreigend. Frenkie de Jong en Memphis Depay, beiden basisspelers, kwamen nauwelijks in het verhaal voor. Barcelona had het afgelopen weekeinde in de Spaanse competitie ook al van Real Betis verloren.
Na de hervatting veranderde het spelbeeld nauwelijks. Bayern bleef oppermachtig en liep via Jamal Musiala uit naar 3-0. Luuk de Jong bleef op de bank bij de Spanjaarden.
Barcelona mag na de winterstop nog wel in de Europa League uitkomen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
3 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
4 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
5 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
15 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
15 uur geleden