Bayern München rondt transfer met Oranje-international Blind af
MÜNCHEN (ANP) - Daley Blind is officieel speler van Bayern München. De Oranje-international heeft een contract tot en met het einde van het seizoen ondertekend, meldt de Duitse club. Blind doorstond donderdag de medische keuring en gaat vrijdag al mee op trainingskamp naar Doha (Qatar).
"Ik kan bijna niet wachten om hier te spelen", zegt Blind op de website van Bayern. "We hebben het belangrijkste deel van het seizoen nog voor de boeg. Bayern München kan elke prijs winnen. De honger naar titels bij deze club was cruciaal bij het maken van mijn beslissing. Ik hoop dat ik met mijn ervaring Bayern München kan helpen."
De 32-jarige multifunctionele linksback liet vorige week zijn contract bij Ajax ontbinden, nadat hij voor het WK zijn basisplaats was kwijtgeraakt. Trainer Alfred Schreuder stelde Owen Wijndal op als linksback. Ook Calvin Bassey en de rechtsbenige Devyne Rensch kregen de voorkeur boven de voetballer die zeven keer kampioen werd met Ajax. Blind leek op weg naar Royal Antwerp FC of Real Sociedad, totdat Bayern München zich rond de feestdagen meldde.
Ervaring
De koploper van de Bundesliga was nog op zoek naar een linkerverdediger. Lucas Hernandez is lang uitgeschakeld vanwege een zware knieblessure die hij op het WK heeft opgelopen. Alphonso Davies is daardoor de enige fitte linksback in de selectie van trainer Julian Nagelsmann. De ervaren Blind heeft andere kwaliteiten dan de snelle Canadees, maar bij Bayern München zien ze zijn komst als een buitenkans.
"We zijn verheugd dat Daley ons team komt versterken", aldus technisch directeur Hasan Salihamidzic van Bayern. "Daley is een veelzijdige verdediger die zowel links als centraal kan spelen. Hij heeft grote internationale ervaring en leiderschapskwaliteiten. Ik weet zeker dat hij ons zal helpen."
WK
Blind genoot zijn opleiding bij Ajax en debuteerde eind 2008 in de hoofdmacht. Na een verhuurperiode bij FC Groningen in het seizoen 2009-2010 veroverde hij met Ajax vier landstitels op rij. Blind verhuisde in de zomer van 2014 naar Manchester United, maar keerde vier jaar later terug in Amsterdam. De verdediger werd in zijn tweede periode bij Ajax drie keer kampioen en won twee keer de KNVB-beker. Blind was een belangrijke schakel in het elftal dat in 2019 bijna de finale van de Champions League bereikte.
De laatste jaren voetbalt Blind met een defibrillator, na hartproblemen. Bij Bayern treft hij met met Matthijs de Ligt, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui drie oud-ploeggenoten van Ajax.
Op het WK in Qatar was Blind basisspeler. De verdediger speelde in de na strafschoppen verloren kwartfinale tegen Argentinië zijn 99e interland.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
2 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
2 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
4 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
8 uur geleden