Bayern München rondt transfer met Oranje-international Blind af
MÜNCHEN (ANP) - Daley Blind is officieel speler van Bayern München. De Oranje-international heeft een contract tot en met het einde van het seizoen ondertekend, meldt de Duitse club. Blind doorstond donderdag de medische keuring en gaat vrijdag al mee op trainingskamp naar Doha (Qatar).
"Ik kan bijna niet wachten om hier te spelen", zegt Blind op de website van Bayern. "We hebben het belangrijkste deel van het seizoen nog voor de boeg. Bayern München kan elke prijs winnen. De honger naar titels bij deze club was cruciaal bij het maken van mijn beslissing. Ik hoop dat ik met mijn ervaring Bayern München kan helpen."
De 32-jarige multifunctionele linksback liet vorige week zijn contract bij Ajax ontbinden, nadat hij voor het WK zijn basisplaats was kwijtgeraakt. Trainer Alfred Schreuder stelde Owen Wijndal op als linksback. Ook Calvin Bassey en de rechtsbenige Devyne Rensch kregen de voorkeur boven de voetballer die zeven keer kampioen werd met Ajax. Blind leek op weg naar Royal Antwerp FC of Real Sociedad, totdat Bayern München zich rond de feestdagen meldde.
Ervaring
De koploper van de Bundesliga was nog op zoek naar een linkerverdediger. Lucas Hernandez is lang uitgeschakeld vanwege een zware knieblessure die hij op het WK heeft opgelopen. Alphonso Davies is daardoor de enige fitte linksback in de selectie van trainer Julian Nagelsmann. De ervaren Blind heeft andere kwaliteiten dan de snelle Canadees, maar bij Bayern München zien ze zijn komst als een buitenkans.
"We zijn verheugd dat Daley ons team komt versterken", aldus technisch directeur Hasan Salihamidzic van Bayern. "Daley is een veelzijdige verdediger die zowel links als centraal kan spelen. Hij heeft grote internationale ervaring en leiderschapskwaliteiten. Ik weet zeker dat hij ons zal helpen."
WK
Blind genoot zijn opleiding bij Ajax en debuteerde eind 2008 in de hoofdmacht. Na een verhuurperiode bij FC Groningen in het seizoen 2009-2010 veroverde hij met Ajax vier landstitels op rij. Blind verhuisde in de zomer van 2014 naar Manchester United, maar keerde vier jaar later terug in Amsterdam. De verdediger werd in zijn tweede periode bij Ajax drie keer kampioen en won twee keer de KNVB-beker. Blind was een belangrijke schakel in het elftal dat in 2019 bijna de finale van de Champions League bereikte.
De laatste jaren voetbalt Blind met een defibrillator, na hartproblemen. Bij Bayern treft hij met met Matthijs de Ligt, Ryan Gravenberch en Noussair Mazraoui drie oud-ploeggenoten van Ajax.
Op het WK in Qatar was Blind basisspeler. De verdediger speelde in de na strafschoppen verloren kwartfinale tegen Argentinië zijn 99e interland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
8 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
9 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
12 uur geleden