Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München rekent tegen Barcelona op Lewandowski

Bayern München rekent tegen Barcelona op Lewandowski

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München rekent dinsdag bij de start van de Champions League op Robert Lewandowski. Volgens trainer Julian Nagelsmann is de kans groot dat de Poolse topschutter in Camp Nou tegen FC Barcelona kan starten. Dat geldt niet voor de vleugelspitsen Kingsley Coman en Serge Gnabry, die wel meegaan naar Spanje.

Lewandowski moest zich zaterdag in de gewonnen competitiewedstrijd tegen RB Leipzig (1-4) na bijna een uur spelen laten vervangen vanwege spierklachten. Volgens Nagelsmann ging het om een voorzorgsmaatregel. De spits, die in de Bundesliga in vier wedstrijden al zes doelpunten maakte, stond maandag weer op het trainingsveld.

Ook Coman deed mee aan de groepstraining. De Franse aanvaller ontbrak vanwege een kuitblessure tegen Leipzig. Gnabry moest zich zaterdag vlak voor rust laten vervangen vanwege rugklachten. De Duitser liet zich maandag in het deel van de training dat voor de pers openbaar was niet op het veld zien.

"Coman gaat mee, maar hij is geen optie voor de basis", aldus Nagelsmann. "Bij Serge moeten we het afwachten, we beslissen pas vlak voor de aftrap." De Franse middenvelder Corentin Tolisso ontbreekt sowieso in de selectie van Bayern.

De kampioen van Duitsland neemt het dinsdag in Camp Nou vanaf 21.00 uur op tegen de ploeg van trainer Ronald Koeman en de Oranje-internationals Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong. Volgens aanvoerder Manuel Neuer van Bayern wordt het vreemd om tegen Barcelona te spelen zonder rekening te hoeven houden met Lionel Messi. De Argentijn is overgestapt naar Paris Saint-Germain. "Het wordt voor ieder team dat het opneemt tegen Barcelona een ongewone situatie", aldus Neuer. "Nu Messi daar niet meer speelt, zullen de andere spelers van Barcelona met elkaar wat meer verantwoordelijkheid moeten nemen."

Meer uit Voetbal

Colombia rest van WK zonder geblesseerde aanvaller Córdoba

VANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.

5 uur geleden
Franse voetbalbond plant juridische actie na racisme tegen Mbappé

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.

9 uur geleden
Ronaldo beslist later over toekomst als international

ARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.

10 uur geleden
Balogun snapt ophef na schrappen schorsing voor duel met België

SEATTLE (ANP/DPA) - De Amerikaanse spits Folarin Balogun snapt de commotie over het opheffen van zijn schorsing voor het verloren WK-duel met België (1-4) in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag. "Natuurlijk wordt het omstreden als zo'n besluit wordt teruggedraaid. Wij accepteerden de beslissing toen ik rood kreeg, maar we accepteerden ook de beslissing toen ons werd verteld dat ik mocht spelen", aldus de 25-jarige aanvaller.

10 uur geleden
Trotse Belgische captain Tielemans: voeten laten spreken tegen VS

SEATTLE (ANP) - Youri Tielemans (29) stapte in de nacht van maandag op dinsdag als de trotse captain van het veld na de 4-1-overwinning op de VS. "Ik ben trots op het team. Iedereen heeft alles gegeven", zei Tielemans in de catacomben van het Seattle Stadium. "Ik ben heel blij met de kwalificatie voor de kwartfinales. En ik ben heel blij met de manier waarop we hebben gespeeld."

11 uur geleden
Garcia stelt dat België het speelplan tegen VS goed uitvoerde

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.

14 uur geleden
Bondscoach Pochettino stelt dat VS slechte dag had tegen België

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.

14 uur geleden