Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München rekent tegen Barcelona op Lewandowski

Bayern München rekent tegen Barcelona op Lewandowski

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München rekent dinsdag bij de start van de Champions League op Robert Lewandowski. Volgens trainer Julian Nagelsmann is de kans groot dat de Poolse topschutter in Camp Nou tegen FC Barcelona kan starten. Dat geldt niet voor de vleugelspitsen Kingsley Coman en Serge Gnabry, die wel meegaan naar Spanje.

Lewandowski moest zich zaterdag in de gewonnen competitiewedstrijd tegen RB Leipzig (1-4) na bijna een uur spelen laten vervangen vanwege spierklachten. Volgens Nagelsmann ging het om een voorzorgsmaatregel. De spits, die in de Bundesliga in vier wedstrijden al zes doelpunten maakte, stond maandag weer op het trainingsveld.

Ook Coman deed mee aan de groepstraining. De Franse aanvaller ontbrak vanwege een kuitblessure tegen Leipzig. Gnabry moest zich zaterdag vlak voor rust laten vervangen vanwege rugklachten. De Duitser liet zich maandag in het deel van de training dat voor de pers openbaar was niet op het veld zien.

"Coman gaat mee, maar hij is geen optie voor de basis", aldus Nagelsmann. "Bij Serge moeten we het afwachten, we beslissen pas vlak voor de aftrap." De Franse middenvelder Corentin Tolisso ontbreekt sowieso in de selectie van Bayern.

De kampioen van Duitsland neemt het dinsdag in Camp Nou vanaf 21.00 uur op tegen de ploeg van trainer Ronald Koeman en de Oranje-internationals Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong. Volgens aanvoerder Manuel Neuer van Bayern wordt het vreemd om tegen Barcelona te spelen zonder rekening te hoeven houden met Lionel Messi. De Argentijn is overgestapt naar Paris Saint-Germain. "Het wordt voor ieder team dat het opneemt tegen Barcelona een ongewone situatie", aldus Neuer. "Nu Messi daar niet meer speelt, zullen de andere spelers van Barcelona met elkaar wat meer verantwoordelijkheid moeten nemen."

Meer uit Voetbal

NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

8 uur geleden
PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

11 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

12 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

13 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

16 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

1 dag geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden