Bayern München ook oppermachtig in Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München heeft weer een horde genomen op weg naar achtste landstitel op rij. De koploper van de Bundesliga heerste ook in de uitwedstrijd tegen Bayer Leverkusen (2-4).
Lucas Alario zette het elftal van trainer Peter Bosz nog wel op voorsprong (1-0). Maar Bayern München leidde bij rust al met 1-3. met dank aan treffers van Kingsley Coman, Leon Goretzka en Serge Gnabry. Robert Lewandowski vierde in de tweede helft zijn dertigste competitietreffer. Florian Wirtz scoorde in de voorlaatste minuut voor Leverkusen.
Joshua Zirkzee mocht niet invallen bij de aanstaande kampioen. Misschien doet trainer Hansi Flick volgende week wel een beroep op de Nederlandse jeugdinternational. Lewandowski en Müller moeten dan een schorsing uitzitten.
Borussa Dortmund
Bayern München heeft nu tien punten meer dan Borussia Dortmund, de grootste concurrent die vanaf 18.30 uur tegen Hertha BSC speelt. De Bundesliga telt na zondag nog vier speelronden. Leverkusen blijft de nummer 5 van de ranglijst, met evenveel punten als nummer vier Borussia Mönchengladbach.
Trainer Bosz miste zijn geblesseerde sterspeler Kai Havertz, die dit seizoen al goed was voor 9 doelpunten en vier assists. Ook Daley Sinkgraven was onvoldoende fit. Leverkusen startte aanvallend, zoals Bosz dat graag ziet. De thuisploeg gaf ook zo veel ruimte weg dat Bayern München vrij eenvoudig kon profiteren.
RB Leipzig
Het als derde geklasseerde RB Leipzig verspeelde in blessuretijd een zege op hekkensluiter SC Paderborn (1-1). Leipzig speelde ruim een helft met tien man. Dayot Upamecano kreeg in de 43e minuut een tweede gele kaart.
Eintracht Frankfurt verloor de thuiswedstrijd tegen FSV Mainz 05 (0-2). Bas Dost had een basisplaats bij de verliezende ploeg maar werd in de rust gewisseld. Jeremiah St. Juste speelde de hele wedstrijd voor Mainz. Zijn ploeggenoten Jeffrey Bruma en Jean-Paul Boëtius mochten niet invallen.
Trainer Alfred Schreuder verspeelde met 1899 Hoffenheim twee punten tegen Fortuna Düsseldorf (2-2). Hij zag zijn ploeg bijna de hele wedstrijd met tien man spelen, na een rode kaart voor Benjamin Hübner in de negende minuut. Melayro Bogarde mocht in de slotfase invallen bij Hoffenheim.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
10 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
16 uur geleden