Bayern München ook oppermachtig in Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München heeft weer een horde genomen op weg naar achtste landstitel op rij. De koploper van de Bundesliga heerste ook in de uitwedstrijd tegen Bayer Leverkusen (2-4).
Lucas Alario zette het elftal van trainer Peter Bosz nog wel op voorsprong (1-0). Maar Bayern München leidde bij rust al met 1-3. met dank aan treffers van Kingsley Coman, Leon Goretzka en Serge Gnabry. Robert Lewandowski vierde in de tweede helft zijn dertigste competitietreffer. Florian Wirtz scoorde in de voorlaatste minuut voor Leverkusen.
Joshua Zirkzee mocht niet invallen bij de aanstaande kampioen. Misschien doet trainer Hansi Flick volgende week wel een beroep op de Nederlandse jeugdinternational. Lewandowski en Müller moeten dan een schorsing uitzitten.
Borussa Dortmund
Bayern München heeft nu tien punten meer dan Borussia Dortmund, de grootste concurrent die vanaf 18.30 uur tegen Hertha BSC speelt. De Bundesliga telt na zondag nog vier speelronden. Leverkusen blijft de nummer 5 van de ranglijst, met evenveel punten als nummer vier Borussia Mönchengladbach.
Trainer Bosz miste zijn geblesseerde sterspeler Kai Havertz, die dit seizoen al goed was voor 9 doelpunten en vier assists. Ook Daley Sinkgraven was onvoldoende fit. Leverkusen startte aanvallend, zoals Bosz dat graag ziet. De thuisploeg gaf ook zo veel ruimte weg dat Bayern München vrij eenvoudig kon profiteren.
RB Leipzig
Het als derde geklasseerde RB Leipzig verspeelde in blessuretijd een zege op hekkensluiter SC Paderborn (1-1). Leipzig speelde ruim een helft met tien man. Dayot Upamecano kreeg in de 43e minuut een tweede gele kaart.
Eintracht Frankfurt verloor de thuiswedstrijd tegen FSV Mainz 05 (0-2). Bas Dost had een basisplaats bij de verliezende ploeg maar werd in de rust gewisseld. Jeremiah St. Juste speelde de hele wedstrijd voor Mainz. Zijn ploeggenoten Jeffrey Bruma en Jean-Paul Boëtius mochten niet invallen.
Trainer Alfred Schreuder verspeelde met 1899 Hoffenheim twee punten tegen Fortuna Düsseldorf (2-2). Hij zag zijn ploeg bijna de hele wedstrijd met tien man spelen, na een rode kaart voor Benjamin Hübner in de negende minuut. Melayro Bogarde mocht in de slotfase invallen bij Hoffenheim.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
9 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
16 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden