Bayern München ook oppermachtig in Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München heeft weer een horde genomen op weg naar achtste landstitel op rij. De koploper van de Bundesliga heerste ook in de uitwedstrijd tegen Bayer Leverkusen (2-4).
Lucas Alario zette het elftal van trainer Peter Bosz nog wel op voorsprong (1-0). Maar Bayern München leidde bij rust al met 1-3. met dank aan treffers van Kingsley Coman, Leon Goretzka en Serge Gnabry. Robert Lewandowski vierde in de tweede helft zijn dertigste competitietreffer. Florian Wirtz scoorde in de voorlaatste minuut voor Leverkusen.
Joshua Zirkzee mocht niet invallen bij de aanstaande kampioen. Misschien doet trainer Hansi Flick volgende week wel een beroep op de Nederlandse jeugdinternational. Lewandowski en Müller moeten dan een schorsing uitzitten.
Borussa Dortmund
Bayern München heeft nu tien punten meer dan Borussia Dortmund, de grootste concurrent die vanaf 18.30 uur tegen Hertha BSC speelt. De Bundesliga telt na zondag nog vier speelronden. Leverkusen blijft de nummer 5 van de ranglijst, met evenveel punten als nummer vier Borussia Mönchengladbach.
Trainer Bosz miste zijn geblesseerde sterspeler Kai Havertz, die dit seizoen al goed was voor 9 doelpunten en vier assists. Ook Daley Sinkgraven was onvoldoende fit. Leverkusen startte aanvallend, zoals Bosz dat graag ziet. De thuisploeg gaf ook zo veel ruimte weg dat Bayern München vrij eenvoudig kon profiteren.
RB Leipzig
Het als derde geklasseerde RB Leipzig verspeelde in blessuretijd een zege op hekkensluiter SC Paderborn (1-1). Leipzig speelde ruim een helft met tien man. Dayot Upamecano kreeg in de 43e minuut een tweede gele kaart.
Eintracht Frankfurt verloor de thuiswedstrijd tegen FSV Mainz 05 (0-2). Bas Dost had een basisplaats bij de verliezende ploeg maar werd in de rust gewisseld. Jeremiah St. Juste speelde de hele wedstrijd voor Mainz. Zijn ploeggenoten Jeffrey Bruma en Jean-Paul Boëtius mochten niet invallen.
Trainer Alfred Schreuder verspeelde met 1899 Hoffenheim twee punten tegen Fortuna Düsseldorf (2-2). Hij zag zijn ploeg bijna de hele wedstrijd met tien man spelen, na een rode kaart voor Benjamin Hübner in de negende minuut. Melayro Bogarde mocht in de slotfase invallen bij Hoffenheim.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het vertrouwen van de KNVB in het leiderschap van de FIFA is "blijvend beschadigd". Dat heeft de voetbalbond aan het ANP laten weten. De KNVB staat achter de stappen die de UEFA heeft gezet om duidelijkheid te krijgen over de werkwijze van de FIFA onder leiding van voorzitter Gianni Infantino. Onder diens leiding werd een commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen gemaakt en later weer ingetrokken.
13 minuten geledenBAKOE (ANP) - De wedstrijd tussen FK Qarabağ en FC Twente in de play-offs van de Conference League begint donderdag niet om 18.00 uur maar om 18.15 uur. De reden is dat het tijdens de warming-up onweerde in Bakoe in Azerbeidzjan. Beide elftallen gingen daarop de kleedkamer in en konden even later hun voorbereidingen op het duel hervatten.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur huurt Omar Marmoush dit voetbalseizoen van Manchester City. In de overeenkomst is opgenomen dat de Londenaren de Egyptische spits daarna verplicht definitief overnemen. Britse media melden dat Tottenham 50 miljoen pond (ruim 58 miljoen euro) betaalt voor Marmoush. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot 60 miljoen pond.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - FC Twente-trainer John van den Brom heeft zijn basisopstelling voor de uitwedstrijd tegen FK Qarabağ in de play-offs van de Conference League op twee plaatsen aangepast. Max Bruns begint in Azerbeidzjan als linkervleugelverdediger en rechts voorin is er een plaats vrijgemaakt voor Younes Taha.
1 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA bereidt strafrechtelijke procedures voor tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De aanleiding hiervoor is het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden. Dat blijkt uit een document dat de UEFA aan het ANP heeft gestuurd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB verandert vanaf dit seizoen de naam G-voetbal in Voetbal+. De nieuwe naam sluit volgens de Nederlandse voetbalbond beter aan bij de brede en diverse groep voetballers die binnen deze voetbalvorm actief is. "Voetbal+ begint bij wat alle spelers met elkaar gemeen hebben: voetbal. De plus staat voor wat soms extra nodig is om mee te kunnen doen, zoals begeleiding, aandacht of aanpassingen in de voetbalomgeving", aldus de KNVB.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid wil niet onderhandelen met FC Barcelona over een mogelijke transfer van Julián Álvarez. De raad van bestuur schaart zich achter het voornemen van de club om geen gesprekken met de Catalanen te voeren over een transfer.
2 uur geleden