Bayern München ook oppermachtig in Leverkusen
LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München heeft weer een horde genomen op weg naar achtste landstitel op rij. De koploper van de Bundesliga heerste ook in de uitwedstrijd tegen Bayer Leverkusen (2-4).
Lucas Alario zette het elftal van trainer Peter Bosz nog wel op voorsprong (1-0). Maar Bayern München leidde bij rust al met 1-3. met dank aan treffers van Kingsley Coman, Leon Goretzka en Serge Gnabry. Robert Lewandowski vierde in de tweede helft zijn dertigste competitietreffer. Florian Wirtz scoorde in de voorlaatste minuut voor Leverkusen.
Joshua Zirkzee mocht niet invallen bij de aanstaande kampioen. Misschien doet trainer Hansi Flick volgende week wel een beroep op de Nederlandse jeugdinternational. Lewandowski en Müller moeten dan een schorsing uitzitten.
Borussa Dortmund
Bayern München heeft nu tien punten meer dan Borussia Dortmund, de grootste concurrent die vanaf 18.30 uur tegen Hertha BSC speelt. De Bundesliga telt na zondag nog vier speelronden. Leverkusen blijft de nummer 5 van de ranglijst, met evenveel punten als nummer vier Borussia Mönchengladbach.
Trainer Bosz miste zijn geblesseerde sterspeler Kai Havertz, die dit seizoen al goed was voor 9 doelpunten en vier assists. Ook Daley Sinkgraven was onvoldoende fit. Leverkusen startte aanvallend, zoals Bosz dat graag ziet. De thuisploeg gaf ook zo veel ruimte weg dat Bayern München vrij eenvoudig kon profiteren.
RB Leipzig
Het als derde geklasseerde RB Leipzig verspeelde in blessuretijd een zege op hekkensluiter SC Paderborn (1-1). Leipzig speelde ruim een helft met tien man. Dayot Upamecano kreeg in de 43e minuut een tweede gele kaart.
Eintracht Frankfurt verloor de thuiswedstrijd tegen FSV Mainz 05 (0-2). Bas Dost had een basisplaats bij de verliezende ploeg maar werd in de rust gewisseld. Jeremiah St. Juste speelde de hele wedstrijd voor Mainz. Zijn ploeggenoten Jeffrey Bruma en Jean-Paul Boëtius mochten niet invallen.
Trainer Alfred Schreuder verspeelde met 1899 Hoffenheim twee punten tegen Fortuna Düsseldorf (2-2). Hij zag zijn ploeg bijna de hele wedstrijd met tien man spelen, na een rode kaart voor Benjamin Hübner in de negende minuut. Melayro Bogarde mocht in de slotfase invallen bij Hoffenheim.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
38 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Feyenoord merkte in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona dat het zich nog niet kan meten met de beste ploegen van de Champions League. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst leed een kansloze nederlaag in Camp Nou (5-1), waar vooral de thuisploeg soms heel mooie dingen liet zien.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Javi López begint om 18.45 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen FC Barcelona. Het lijkt erop dat de Spanjaard een rol op de linkerflank krijgt. Hij kan als vijfde verdediger spelen, maar ook als linksbuiten in actie komen.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat gaat door als hoofdtrainer van het nationale elftal van Curaçao. De Curaçaose voetbalbond FFK heeft woensdag bekendgemaakt dat hij aanblijft tot en met 31 juli 2027.
6 uur geleden