Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München ook oppermachtig in Leverkusen

Bayern München ook oppermachtig in Leverkusen

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München heeft weer een horde genomen op weg naar achtste landstitel op rij. De koploper van de Bundesliga heerste ook in de uitwedstrijd tegen Bayer Leverkusen (2-4).

Lucas Alario zette het elftal van trainer Peter Bosz nog wel op voorsprong (1-0). Maar Bayern München leidde bij rust al met 1-3. met dank aan treffers van Kingsley Coman, Leon Goretzka en Serge Gnabry. Robert Lewandowski vierde in de tweede helft zijn dertigste competitietreffer. Florian Wirtz scoorde in de voorlaatste minuut voor Leverkusen.

Joshua Zirkzee mocht niet invallen bij de aanstaande kampioen. Misschien doet trainer Hansi Flick volgende week wel een beroep op de Nederlandse jeugdinternational. Lewandowski en Müller moeten dan een schorsing uitzitten.

Borussa Dortmund

Bayern München heeft nu tien punten meer dan Borussia Dortmund, de grootste concurrent die vanaf 18.30 uur tegen Hertha BSC speelt. De Bundesliga telt na zondag nog vier speelronden. Leverkusen blijft de nummer 5 van de ranglijst, met evenveel punten als nummer vier Borussia Mönchengladbach.

Trainer Bosz miste zijn geblesseerde sterspeler Kai Havertz, die dit seizoen al goed was voor 9 doelpunten en vier assists. Ook Daley Sinkgraven was onvoldoende fit. Leverkusen startte aanvallend, zoals Bosz dat graag ziet. De thuisploeg gaf ook zo veel ruimte weg dat Bayern München vrij eenvoudig kon profiteren.

RB Leipzig

Het als derde geklasseerde RB Leipzig verspeelde in blessuretijd een zege op hekkensluiter SC Paderborn (1-1). Leipzig speelde ruim een helft met tien man. Dayot Upamecano kreeg in de 43e minuut een tweede gele kaart.

Eintracht Frankfurt verloor de thuiswedstrijd tegen FSV Mainz 05 (0-2). Bas Dost had een basisplaats bij de verliezende ploeg maar werd in de rust gewisseld. Jeremiah St. Juste speelde de hele wedstrijd voor Mainz. Zijn ploeggenoten Jeffrey Bruma en Jean-Paul Boëtius mochten niet invallen.

Trainer Alfred Schreuder verspeelde met 1899 Hoffenheim twee punten tegen Fortuna Düsseldorf (2-2). Hij zag zijn ploeg bijna de hele wedstrijd met tien man spelen, na een rode kaart voor Benjamin Hübner in de negende minuut. Melayro Bogarde mocht in de slotfase invallen bij Hoffenheim.

Meer uit Voetbal

Coach Míchel ziet Ajax te veel duels verliezen tegen Shelbourne

DUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.

4 uur geleden
Ajax na gelijkspel tegen Shelbourne naar play-offs tegen Sion

DUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).

5 uur geleden
PSG wint Europese Supercup opnieuw door zege op Aston Villa

SALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.

1 dag geleden
Xavi eerste buitenlandse bondscoach Oranje sinds Happel in 1978

ZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.

1 dag geleden
Xavi vindt zichzelf 'een beetje een zoon van Nederlandse voetbal'

ZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."

1 dag geleden
Spanjaard Xavi nieuwe bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.

1 dag geleden
Spitse fel tegen commerciële houding FIFA-baas Infantino

ZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.

1 dag geleden