Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München onderuit bij Borussia Mönchengladbach

Bayern München onderuit bij Borussia Mönchengladbach

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Borussia Mönchengladbach heeft Bayern München de tweede nederlaag in de Bundesliga toegebracht. In Mönchengladbach werd het 3-2 voor de thuisploeg van coach Daniel Farke.

Bayern kan door de nederlaag de koppositie in de Bundesliga kwijtraken. Union Berlin staat met 42 punten een punt achter Bayern, maar speelt zondag nog tegen Schalke 04. De landskampioen uit München won afgelopen dinsdag in de Champions League nog met 1-0 bij Paris Saint-Germain.

Bayern begon tegen Borussia met Daley Blind en Ryan Gravenberch in de startopstelling en coach Julian Nagelsmann liet in de tweede helft Matthijs de Ligt nog invallen. Zijn ploeg stond al snel met tien man na rood voor Dayot Upamecano, die de doorgebroken aanvaller Alassane Pléa uit balans had gebracht.

Gelijkmaker

Lars Stindl opende in de 13e minuut de score voor Mönchengladbach. Hij schoot laag rechts binnen uit een vrije trap van Jonas Hofmann. Eric Maxim Choupo-Moting trok de stand gelijk na ruim een half uur. Op aangeven van Alphonso Davies die goed over links was doorgelopen, kon hij de gelijkmaker binnentikken.

De thuisploeg kwam in de tweede helft opnieuw voor. Hofmann was de laatste schakel in een snelle aanval na balverlies bij Bayern. Na terugleggen van Pléa schoot hij de bal achter doelman Yann Sommer die tot de winterstop nog zijn ploeggenoot was bij Borussia. In de slotfase maakte de ingevallen Marcus Thuram nog de derde voor de thuisploeg. In de extra tijd zorgde Mathys Tel voor de 3-2 voor Bayern.

Freiburg

SC Freiburg en RB Leipzig naderden koploper Bayern ook weer. Freiburg won met Mark Flekken in het doel met 2-0 bij VfL Bochum door treffers van Michael Gregoritsch en Lucas Höler. De ploeg staat vierde met 40 punten.

Leipzig was VfL Wolfsburg met 3-0 de baas en kwam op 39 punten. Emil Forsberg opende in de eerste helft de score. Konrad Laimer maakte in de slotfase de tweede en Dominik Szoboszlai in de extra tijd de derde treffer. Micky van de Ven speelde de hele wedstrijd voor Wolfsburg.

Meer uit Voetbal

Vitesse in beroep tegen straf van 3 punten in mindering

ARNHEM (ANP) - Vitesse blijft het oneens met de licentiecommissie. De club tekent beroep aan tegen de straf van 3 punten aftrek die het vorige week kreeg.

3 uur geleden
AZ-coach Martens probeert zich af te sluiten voor pessimisme

ZEIST (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens probeert zich in aanloop naar de bekerfinale af te sluiten voor de negatieve en pessimistische geluiden. Veel Alkmaarse supporters geloven er na een slechte reeks niet in dat hun club maandag Go Ahead Eagles verslaat. AZ won in de Eredivisie eind februari voor het laatst en behaalde de laatste zes duels maar 3 punten.

4 uur geleden
Trainer Simonis blij dat Go Ahead onlangs al in De Kuip speelde

ZEIST (ANP) - Go Ahead Eagles-trainer Paul Simonis is er blij mee dat zijn elftal eind maart een uitwedstrijd tegen Feyenoord speelde. Hij denkt dat zijn jonge elftal daardoor maandag tijdens de bekerfinale wat minder druk ervaart van het spelen in De Kuip.

4 uur geleden
FC Utrecht wil na goed resultaat tegen Ajax naar boven kijken

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht voelt zich klaar voor de thuiswedstrijd van zondag tegen Ajax. "We hebben een aardig buffer geslagen met de nummer 5 van de ranglijst" , zei trainer Ron Jans. " Nu moeten we maar kijken of er meer in het vat zit."

4 uur geleden
Go Ahead-aanvoerder Deijl blijft weg bij favorietenrol in finale

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Mats Deijl van Go Ahead Eagles vindt niet dat zijn elftal favoriet is om maandag de bekerfinale te winnen. "AZ is de grotere club, met meer historie en betere financiën. Voor ons is het allemaal nieuw, al kan dat ook positief werken. Het lijkt mij vanzelfsprekend dat AZ favoriet is, al is het wel een compliment dat mensen dat anders zien", zei Deijl op de sportcampus van de KNVB in Zeist.

4 uur geleden
AZ houdt hoopt op aanvoerder Clasie in bekerfinale

ZEIST (ANP) - Jordy Clasie kan maandag mogelijk toch meedoen in de bekerfinale tussen AZ en Go Ahead Eagles. De 33-jarige aanvoerder van AZ is herstellende van een spierblessure en de Alkmaarse club doet er alles aan om hem fit te krijgen.

5 uur geleden
Spaanse bekerfinale in gevaar voor Mbappé door enkelblessure

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist volgende week zaterdag mogelijk de Spaanse bekerfinale tussen zijn club Real Madrid en FC Barcelona. Hij heeft woensdag een enkelblessure opgelopen tijdens het verloren duel met Arsenal in de Champions League (1-2).

7 uur geleden