Bayern München onderuit bij Borussia Mönchengladbach
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Borussia Mönchengladbach heeft Bayern München de tweede nederlaag in de Bundesliga toegebracht. In Mönchengladbach werd het 3-2 voor de thuisploeg van coach Daniel Farke.
Bayern kan door de nederlaag de koppositie in de Bundesliga kwijtraken. Union Berlin staat met 42 punten een punt achter Bayern, maar speelt zondag nog tegen Schalke 04. De landskampioen uit München won afgelopen dinsdag in de Champions League nog met 1-0 bij Paris Saint-Germain.
Bayern begon tegen Borussia met Daley Blind en Ryan Gravenberch in de startopstelling en coach Julian Nagelsmann liet in de tweede helft Matthijs de Ligt nog invallen. Zijn ploeg stond al snel met tien man na rood voor Dayot Upamecano, die de doorgebroken aanvaller Alassane Pléa uit balans had gebracht.
Gelijkmaker
Lars Stindl opende in de 13e minuut de score voor Mönchengladbach. Hij schoot laag rechts binnen uit een vrije trap van Jonas Hofmann. Eric Maxim Choupo-Moting trok de stand gelijk na ruim een half uur. Op aangeven van Alphonso Davies die goed over links was doorgelopen, kon hij de gelijkmaker binnentikken.
De thuisploeg kwam in de tweede helft opnieuw voor. Hofmann was de laatste schakel in een snelle aanval na balverlies bij Bayern. Na terugleggen van Pléa schoot hij de bal achter doelman Yann Sommer die tot de winterstop nog zijn ploeggenoot was bij Borussia. In de slotfase maakte de ingevallen Marcus Thuram nog de derde voor de thuisploeg. In de extra tijd zorgde Mathys Tel voor de 3-2 voor Bayern.
Freiburg
SC Freiburg en RB Leipzig naderden koploper Bayern ook weer. Freiburg won met Mark Flekken in het doel met 2-0 bij VfL Bochum door treffers van Michael Gregoritsch en Lucas Höler. De ploeg staat vierde met 40 punten.
Leipzig was VfL Wolfsburg met 3-0 de baas en kwam op 39 punten. Emil Forsberg opende in de eerste helft de score. Konrad Laimer maakte in de slotfase de tweede en Dominik Szoboszlai in de extra tijd de derde treffer. Micky van de Ven speelde de hele wedstrijd voor Wolfsburg.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
6 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.
9 uur geleden