Bayern München onderuit bij Borussia Mönchengladbach
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Borussia Mönchengladbach heeft Bayern München de tweede nederlaag in de Bundesliga toegebracht. In Mönchengladbach werd het 3-2 voor de thuisploeg van coach Daniel Farke.
Bayern kan door de nederlaag de koppositie in de Bundesliga kwijtraken. Union Berlin staat met 42 punten een punt achter Bayern, maar speelt zondag nog tegen Schalke 04. De landskampioen uit München won afgelopen dinsdag in de Champions League nog met 1-0 bij Paris Saint-Germain.
Bayern begon tegen Borussia met Daley Blind en Ryan Gravenberch in de startopstelling en coach Julian Nagelsmann liet in de tweede helft Matthijs de Ligt nog invallen. Zijn ploeg stond al snel met tien man na rood voor Dayot Upamecano, die de doorgebroken aanvaller Alassane Pléa uit balans had gebracht.
Gelijkmaker
Lars Stindl opende in de 13e minuut de score voor Mönchengladbach. Hij schoot laag rechts binnen uit een vrije trap van Jonas Hofmann. Eric Maxim Choupo-Moting trok de stand gelijk na ruim een half uur. Op aangeven van Alphonso Davies die goed over links was doorgelopen, kon hij de gelijkmaker binnentikken.
De thuisploeg kwam in de tweede helft opnieuw voor. Hofmann was de laatste schakel in een snelle aanval na balverlies bij Bayern. Na terugleggen van Pléa schoot hij de bal achter doelman Yann Sommer die tot de winterstop nog zijn ploeggenoot was bij Borussia. In de slotfase maakte de ingevallen Marcus Thuram nog de derde voor de thuisploeg. In de extra tijd zorgde Mathys Tel voor de 3-2 voor Bayern.
Freiburg
SC Freiburg en RB Leipzig naderden koploper Bayern ook weer. Freiburg won met Mark Flekken in het doel met 2-0 bij VfL Bochum door treffers van Michael Gregoritsch en Lucas Höler. De ploeg staat vierde met 40 punten.
Leipzig was VfL Wolfsburg met 3-0 de baas en kwam op 39 punten. Emil Forsberg opende in de eerste helft de score. Konrad Laimer maakte in de slotfase de tweede en Dominik Szoboszlai in de extra tijd de derde treffer. Micky van de Ven speelde de hele wedstrijd voor Wolfsburg.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
3 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
5 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
18 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
19 uur geleden