Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München onderuit bij Borussia Mönchengladbach

Bayern München onderuit bij Borussia Mönchengladbach

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Borussia Mönchengladbach heeft Bayern München de tweede nederlaag in de Bundesliga toegebracht. In Mönchengladbach werd het 3-2 voor de thuisploeg van coach Daniel Farke.

Bayern kan door de nederlaag de koppositie in de Bundesliga kwijtraken. Union Berlin staat met 42 punten een punt achter Bayern, maar speelt zondag nog tegen Schalke 04. De landskampioen uit München won afgelopen dinsdag in de Champions League nog met 1-0 bij Paris Saint-Germain.

Bayern begon tegen Borussia met Daley Blind en Ryan Gravenberch in de startopstelling en coach Julian Nagelsmann liet in de tweede helft Matthijs de Ligt nog invallen. Zijn ploeg stond al snel met tien man na rood voor Dayot Upamecano, die de doorgebroken aanvaller Alassane Pléa uit balans had gebracht.

Gelijkmaker

Lars Stindl opende in de 13e minuut de score voor Mönchengladbach. Hij schoot laag rechts binnen uit een vrije trap van Jonas Hofmann. Eric Maxim Choupo-Moting trok de stand gelijk na ruim een half uur. Op aangeven van Alphonso Davies die goed over links was doorgelopen, kon hij de gelijkmaker binnentikken.

De thuisploeg kwam in de tweede helft opnieuw voor. Hofmann was de laatste schakel in een snelle aanval na balverlies bij Bayern. Na terugleggen van Pléa schoot hij de bal achter doelman Yann Sommer die tot de winterstop nog zijn ploeggenoot was bij Borussia. In de slotfase maakte de ingevallen Marcus Thuram nog de derde voor de thuisploeg. In de extra tijd zorgde Mathys Tel voor de 3-2 voor Bayern.

Freiburg

SC Freiburg en RB Leipzig naderden koploper Bayern ook weer. Freiburg won met Mark Flekken in het doel met 2-0 bij VfL Bochum door treffers van Michael Gregoritsch en Lucas Höler. De ploeg staat vierde met 40 punten.

Leipzig was VfL Wolfsburg met 3-0 de baas en kwam op 39 punten. Emil Forsberg opende in de eerste helft de score. Konrad Laimer maakte in de slotfase de tweede en Dominik Szoboszlai in de extra tijd de derde treffer. Micky van de Ven speelde de hele wedstrijd voor Wolfsburg.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

2 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

2 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

4 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

4 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

4 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

4 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

4 uur geleden