Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München onderuit bij Borussia Mönchengladbach

Bayern München onderuit bij Borussia Mönchengladbach

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Borussia Mönchengladbach heeft Bayern München de tweede nederlaag in de Bundesliga toegebracht. In Mönchengladbach werd het 3-2 voor de thuisploeg van coach Daniel Farke.

Bayern kan door de nederlaag de koppositie in de Bundesliga kwijtraken. Union Berlin staat met 42 punten een punt achter Bayern, maar speelt zondag nog tegen Schalke 04. De landskampioen uit München won afgelopen dinsdag in de Champions League nog met 1-0 bij Paris Saint-Germain.

Bayern begon tegen Borussia met Daley Blind en Ryan Gravenberch in de startopstelling en coach Julian Nagelsmann liet in de tweede helft Matthijs de Ligt nog invallen. Zijn ploeg stond al snel met tien man na rood voor Dayot Upamecano, die de doorgebroken aanvaller Alassane Pléa uit balans had gebracht.

Gelijkmaker

Lars Stindl opende in de 13e minuut de score voor Mönchengladbach. Hij schoot laag rechts binnen uit een vrije trap van Jonas Hofmann. Eric Maxim Choupo-Moting trok de stand gelijk na ruim een half uur. Op aangeven van Alphonso Davies die goed over links was doorgelopen, kon hij de gelijkmaker binnentikken.

De thuisploeg kwam in de tweede helft opnieuw voor. Hofmann was de laatste schakel in een snelle aanval na balverlies bij Bayern. Na terugleggen van Pléa schoot hij de bal achter doelman Yann Sommer die tot de winterstop nog zijn ploeggenoot was bij Borussia. In de slotfase maakte de ingevallen Marcus Thuram nog de derde voor de thuisploeg. In de extra tijd zorgde Mathys Tel voor de 3-2 voor Bayern.

Freiburg

SC Freiburg en RB Leipzig naderden koploper Bayern ook weer. Freiburg won met Mark Flekken in het doel met 2-0 bij VfL Bochum door treffers van Michael Gregoritsch en Lucas Höler. De ploeg staat vierde met 40 punten.

Leipzig was VfL Wolfsburg met 3-0 de baas en kwam op 39 punten. Emil Forsberg opende in de eerste helft de score. Konrad Laimer maakte in de slotfase de tweede en Dominik Szoboszlai in de extra tijd de derde treffer. Micky van de Ven speelde de hele wedstrijd voor Wolfsburg.

Meer uit Voetbal

Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

15 minuten geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

3 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

3 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

8 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 dag geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

2 dagen geleden