Bayern München neemt Upamecano over van Leipzig
LEIPZIG (ANP) - Bayern München neemt Dayot Upamecano na dit seizoen over van Leipzig. Dat heeft sportdirecteur Hasan Salihamidzic van de winnaar van de wereldbeker gezegd. De 22-jarige Franse international heeft nog een contract tot 2023 bij zijn huidige club.
Upamecano is de beoogde vervanger voor David Alaba die zijn aflopende contract maar niet wil verlengen. Hij wordt al het hele seizoen in verband gebracht met een vertrek naar Real Madrid.
"Ik kan zeggen dat we heel blij zijn dat Upamecano voor ons heeft gekozen", vertelde Salihamidzic aan de Duitse krant Bild. "We hebben goede gesprekken met hem en zijn zaakwaarnemer gevoerd. We hebben hem onze visie over een mogelijk verloop van zijn loopbaan gegeven."
Upamecano stond ook in de belangstelling van Spaanse en Engelse topclubs.
Met de overstap is een bedrag van 43 miljoen euro gemoeid. Upamecano tekent in München een contract tot 2026.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
59 minuten geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.
8 uur geledenPRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Ricardo Pepi begint ook in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in het hoofdtoernooi van de Champions League op de reservebank. De Amerikaanse spits keerde onlangs terug van een blessure en viel zaterdag in het competitieduel met Willem II (7-0-winst) in. PSV-trainer Peter Bosz houdt tegen Brugge echter vast aan het koppel Sven Mijnans als aanvallende middenvelder en Guus Til als spits. Beide spelers mogen onderling van die twee posities wisselen tijdens het duel.
12 uur geleden