Bayern München neemt na zege weer wat meer afstand van Dortmund
KEULEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga gewonnen bij 1. FC Köln. De koploper deed dat met 0-4. Het verschil met achtervolger Borussia Dortmund liep daardoor weer op tot 6 punten.
De Poolse spits Robert Lewandowski zette Bayern al vroeg op voorsprong. Nog voor rust maakte de Fransman Corentin Tolisso er met een fraai schot 0-2 van. Na de hervatting scoorde Lewandowski nog twee keer.
Dortmund had vrijdag al ruim gewonnen van Freiburg, 5-1. Bayern had de competitie vorige week hervat met een nederlaag tegen Borussia Mönchengladbach. De club miste toen veel spelers vanwege een besmetting met het coronavirus.
Union Berlin
Union Berlin versloeg Hoffenheim, 2-1. Beide clubs staan nu gezamenlijk op de derde plaats. Hoffenheim kwam nog wel op voorsprong, door een eigen doelpunt van Timo Baumgartl. Daarna scoorden Andreas Voglsammer en Grischa Prömel voor de thuisclub, waar Sheraldo Becker halverwege de tweede helft inviel.
Mainz versloeg Bochum, 1-0. Jeremiah St. Juste scoorde. De oud-speler van Feyenoord en Heerenveen maakte zijn rentree, na wegens een schouderblessure zo'n drie maanden langs de kant te hebben gestaan. Hij speelde de hele wedstrijd.
Met Wout Weghorst in de spits speelde VfL Wolfsburg gelijk tegen Hertha BSC. Het bleef 0-0. Bij de club uit Berlijn speelde Jurgen Ekkelenkamp tot de 87e minuut mee.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
31 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
5 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
6 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
20 uur geleden