Bayern München neemt Japanse verdediger Ito over van Stuttgart
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bayern München neemt de Japanner Hiroki Ito over van VfB Stuttgart. De centrale verdediger heeft een contract tot medio 2028 getekend in München.
De 25-jarige Ito is de eerste nieuwe speler voor Bayern sinds de komst van trainer Vincent Kompany. De Japanner speelde sinds 2021 voor Stuttgart, eerst op huurbasis, daarna werd hij overgenomen van het Japanse Jubilo Iwata. Hij eindigde met Stuttgart als tweede in de Bundesliga afgelopen seizoen, voor Bayern dat derde werd. Ito speelt als centrale verdediger, een positie waarvoor de club ook Matthijs de Ligt heeft, maar kan ook als linksback spelen of defensief op het middenveld.
"Het is een grote eer voor mij om voor een van de grootste clubs ter wereld te kunnen spelen", liet Ito weten. "Ik wil mijn aandeel hebben bij FC Bayern in het winnen van prijzen."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich na strafschoppen ten koste van Colombia geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. Na 120 minuten stond het 0-0 in het Vancouver Stadium. De strafschoppenserie werd met 4-3 gewonnen door de Zwitsers. Zwitserland bereikte twee keer eerder de kwartfinales, maar dat was voor het laatst op het WK in eigen land in 1954.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.
7 uur geledenSEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.
8 uur geledenATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.
15 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.
19 uur geledenARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
19 uur geleden