Bayern München neemt Japanse verdediger Ito over van Stuttgart
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Bayern München neemt de Japanner Hiroki Ito over van VfB Stuttgart. De centrale verdediger heeft een contract tot medio 2028 getekend in München.
De 25-jarige Ito is de eerste nieuwe speler voor Bayern sinds de komst van trainer Vincent Kompany. De Japanner speelde sinds 2021 voor Stuttgart, eerst op huurbasis, daarna werd hij overgenomen van het Japanse Jubilo Iwata. Hij eindigde met Stuttgart als tweede in de Bundesliga afgelopen seizoen, voor Bayern dat derde werd. Ito speelt als centrale verdediger, een positie waarvoor de club ook Matthijs de Ligt heeft, maar kan ook als linksback spelen of defensief op het middenveld.
"Het is een grote eer voor mij om voor een van de grootste clubs ter wereld te kunnen spelen", liet Ito weten. "Ik wil mijn aandeel hebben bij FC Bayern in het winnen van prijzen."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft een nipte zege geboekt in de uitwedstrijd bij het laag geklasseerde Nottingham Forest. Oud-PSV'er Noni Madueke bezorgde de titelverdediger een 1-0-overwinning met een van richting veranderd schot tien minuten voor tijd.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie een ruime overwinning geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-5). De club uit Amsterdam beëindigde daarmee een serie van drie duels zonder zege.
12 uur geleden