Bayern München naar achtste finales, Atlético stagneert
MÜNCHEN/MADRID (ANP) - Titelhouder Bayern München heeft zich na vier speelronden in de Champions League al verzekerd van een plaats in de achtste finale. De Duitse kampioen won in groep A voor de vierde keer op rij. Red Bull Salzburg ging in München met 3-1 onderuit.
Atlético Madrid bleef thuis tegen Lokomotiv Moskou steken op 0-0. De strijd om de tweede kwalificatieplek is daardoor nog open, met Atlético op 5 punten, Lokomotiv op 3 en Salzburg op 1 punt.
Bayern kwam in de 42e minuut op voorsprong. Robert Lewandowski sloeg toe in de rebound na een schot van Thomas Müller dat door doelman Cican Stankovic niet afdoende kon worden weggetikt. Voor de Pool was het zijn 71e treffer in de Champions League. Daarmee kwam hij op de topscorerslijst aller tijden van het kampioenenbal op gelijke hoogte met nummer 3 Raúl. Christiano Ronaldo (131) en Lionel Messi (118) zijn voor Lewandowski niet meer te achterhalen.
Na de rust tikte Maximilian Wöber (ex-Ajax) een schot van Kingsley Coman achter zijn eigen doelman: 2-0. In de 68e minuut kopte Leroy Sané raak uit een voorzet van Coman (3-0). Bayern speelde op dat moment al met tien man. Marc Roca moest in de 66e minuut het veld verlaten na zijn tweede gele kaart. In de 73e minuut zorgde Mergim Berisha voor de eindstand.
Meer uit Voetbal
BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.
3 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
7 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
7 uur geleden