Bayern München naar achtste finales, Atlético stagneert
MÜNCHEN/MADRID (ANP) - Titelhouder Bayern München heeft zich na vier speelronden in de Champions League al verzekerd van een plaats in de achtste finale. De Duitse kampioen won in groep A voor de vierde keer op rij. Red Bull Salzburg ging in München met 3-1 onderuit.
Atlético Madrid bleef thuis tegen Lokomotiv Moskou steken op 0-0. De strijd om de tweede kwalificatieplek is daardoor nog open, met Atlético op 5 punten, Lokomotiv op 3 en Salzburg op 1 punt.
Bayern kwam in de 42e minuut op voorsprong. Robert Lewandowski sloeg toe in de rebound na een schot van Thomas Müller dat door doelman Cican Stankovic niet afdoende kon worden weggetikt. Voor de Pool was het zijn 71e treffer in de Champions League. Daarmee kwam hij op de topscorerslijst aller tijden van het kampioenenbal op gelijke hoogte met nummer 3 Raúl. Christiano Ronaldo (131) en Lionel Messi (118) zijn voor Lewandowski niet meer te achterhalen.
Na de rust tikte Maximilian Wöber (ex-Ajax) een schot van Kingsley Coman achter zijn eigen doelman: 2-0. In de 68e minuut kopte Leroy Sané raak uit een voorzet van Coman (3-0). Bayern speelde op dat moment al met tien man. Marc Roca moest in de 66e minuut het veld verlaten na zijn tweede gele kaart. In de 73e minuut zorgde Mergim Berisha voor de eindstand.
Meer uit Voetbal
MIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
5 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.
7 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.
15 uur geleden