Bayern München moeizaam naar Duitse bekerfinale
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het derde opeenvolgende jaar de finale bereikt van het Duitse bekertoernooi. De titelhouder versloeg Eintracht Frankfurt moeizaam op eigen veld met 2-1. Het beslissende doelpunt kwam op naam van topscorer Robert Lewandowski. De arbitrage keurde de treffer van de Pool in de 75e minuut eerst af wegens vermeend buitenspel, maar dankzij de VAR werd de goal alsnog terecht toegekend.
De Nederlandse inbreng in het duel was klein. Alleen aanvaller Bas Dost mocht invallen bij de club uit Frankfurt, in de 77e minuut. Hij kon de gelijkmaker in de slotfase niet afdwingen. Ploeggenoot Jonathan de Guzman bleef op de bank, evenals Joshua Zirkzee bij de thuisclub.
Bayern München speelt op 4 juli in Berlijn in de bekerfinale tegen Bayer Leverkusen. De ploeg van trainer Peter Bosz was dinsdag met 3-0 te sterk voor vierdeklasser 1. FC Saarbrücken.
Groot overwicht
Bayern München moest het in het lege stadion stellen zonder aanvaller Serge Gnabry (rugklachten). Zijn vervanger Ivan Perisic liet zich in de veertiende minuut meteen gelden. Uit een voorzet van Thomas Müller kopte de Kroaat raak (1-0).
Eintracht Frankfurt stond in de eerste helft vrijwel voortdurend onder druk. Het grote overwicht van Bayern leidde echter niet tot een ruime marge. De thuisclub was in de afronding niet scherp genoeg. Met name Kingsley Coman verzuimde de score uit te bouwen.
VAR
Na de rust bood Eintracht meer tegenstand, ook omdat Bayern het op alle fronten liet afweten. Invaller Danny da Costa zorgde in de 69e minuut voor de verrassende gelijkmaker met een fraai schot (1-1). Zes minuten later sloeg Lewandowski echter terug, met dank aan de VAR.
De spelers van Eintracht Frankfurt traden aan met de slogan #blacklivesmatter op de voorzijde van hun shirt. Daarmee wilde de club steun uitspreken voor de mondiale strijd tegen racisme en politiegeweld.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
16 uur geleden