
Bayern München moeizaam naar Duitse bekerfinale
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het derde opeenvolgende jaar de finale bereikt van het Duitse bekertoernooi. De titelhouder versloeg Eintracht Frankfurt moeizaam op eigen veld met 2-1. Het beslissende doelpunt kwam op naam van topscorer Robert Lewandowski. De arbitrage keurde de treffer van de Pool in de 75e minuut eerst af wegens vermeend buitenspel, maar dankzij de VAR werd de goal alsnog terecht toegekend.
De Nederlandse inbreng in het duel was klein. Alleen aanvaller Bas Dost mocht invallen bij de club uit Frankfurt, in de 77e minuut. Hij kon de gelijkmaker in de slotfase niet afdwingen. Ploeggenoot Jonathan de Guzman bleef op de bank, evenals Joshua Zirkzee bij de thuisclub.
Bayern München speelt op 4 juli in Berlijn in de bekerfinale tegen Bayer Leverkusen. De ploeg van trainer Peter Bosz was dinsdag met 3-0 te sterk voor vierdeklasser 1. FC Saarbrücken.
Groot overwicht
Bayern München moest het in het lege stadion stellen zonder aanvaller Serge Gnabry (rugklachten). Zijn vervanger Ivan Perisic liet zich in de veertiende minuut meteen gelden. Uit een voorzet van Thomas Müller kopte de Kroaat raak (1-0).
Eintracht Frankfurt stond in de eerste helft vrijwel voortdurend onder druk. Het grote overwicht van Bayern leidde echter niet tot een ruime marge. De thuisclub was in de afronding niet scherp genoeg. Met name Kingsley Coman verzuimde de score uit te bouwen.
VAR
Na de rust bood Eintracht meer tegenstand, ook omdat Bayern het op alle fronten liet afweten. Invaller Danny da Costa zorgde in de 69e minuut voor de verrassende gelijkmaker met een fraai schot (1-1). Zes minuten later sloeg Lewandowski echter terug, met dank aan de VAR.
De spelers van Eintracht Frankfurt traden aan met de slogan #blacklivesmatter op de voorzijde van hun shirt. Daarmee wilde de club steun uitspreken voor de mondiale strijd tegen racisme en politiegeweld.
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - Palmeiras is doorgedrongen tot de kwartfinales van het WK voor voetbalclubs in de Verenigde Staten. De ploeg won in Philadelphia na verlenging het Braziliaanse onderonsje tegen Botafogo met 1-0.
34 minuten geledenDIRKSHORN (ANP) - AZ is de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen gestart met een overwinning. Het elftal van trainer Maarten Martens versloeg in Dirkshorn de Schotse club Kilmarnock met 2-0.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Paul Pogba hervat zijn voetballoopbaan na een dopingschorsing bij AS Monaco. De 32-jarige Franse middenvelder ondertekende een tweejarig contract bij de club uit de Ligue 1.
2 uur geledenLEGANÉS (ANP/RTR) - Wereldkampioen Spanje is vlak voor het EK in Zwitserland in grote onzekerheid of het kan beschikken over Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí. De middenveldster van FC Barcelona ligt in het ziekenhuis met een hersenvliesontsteking. "Het is nog niet duidelijk hoe lang ze afwezig zal zijn", zei bondscoach Montse Tomé na de oefenzege op Japan (3-1).
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Stav Lemkin aan de selectie toegevoegd. De 22-jarige Israëlische verdediger komt over van Sjachtar Donetsk en ondertekent een driejarig contract.
1 dag geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt is de nieuwe trainer van FC Dordrecht. De voormalig international is bij de eerstedivisionist de opvolger van Melvin Boel, die onlangs de overstap maakte naar Go Ahead Eagles.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ivan Perisic blijft bij PSV voetballen. De 36-jarige aanvaller verlengde vrijdag zijn contract met twee jaar, tot de zomer van 2027.
1 dag geleden