Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München moeizaam naar Duitse bekerfinale

Bayern München moeizaam naar Duitse bekerfinale

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het derde opeenvolgende jaar de finale bereikt van het Duitse bekertoernooi. De titelhouder versloeg Eintracht Frankfurt moeizaam op eigen veld met 2-1. Het beslissende doelpunt kwam op naam van topscorer Robert Lewandowski. De arbitrage keurde de treffer van de Pool in de 75e minuut eerst af wegens vermeend buitenspel, maar dankzij de VAR werd de goal alsnog terecht toegekend.

De Nederlandse inbreng in het duel was klein. Alleen aanvaller Bas Dost mocht invallen bij de club uit Frankfurt, in de 77e minuut. Hij kon de gelijkmaker in de slotfase niet afdwingen. Ploeggenoot Jonathan de Guzman bleef op de bank, evenals Joshua Zirkzee bij de thuisclub.

Bayern München speelt op 4 juli in Berlijn in de bekerfinale tegen Bayer Leverkusen. De ploeg van trainer Peter Bosz was dinsdag met 3-0 te sterk voor vierdeklasser 1. FC Saarbrücken.

Groot overwicht

Bayern München moest het in het lege stadion stellen zonder aanvaller Serge Gnabry (rugklachten). Zijn vervanger Ivan Perisic liet zich in de veertiende minuut meteen gelden. Uit een voorzet van Thomas Müller kopte de Kroaat raak (1-0).

Eintracht Frankfurt stond in de eerste helft vrijwel voortdurend onder druk. Het grote overwicht van Bayern leidde echter niet tot een ruime marge. De thuisclub was in de afronding niet scherp genoeg. Met name Kingsley Coman verzuimde de score uit te bouwen.

VAR

Na de rust bood Eintracht meer tegenstand, ook omdat Bayern het op alle fronten liet afweten. Invaller Danny da Costa zorgde in de 69e minuut voor de verrassende gelijkmaker met een fraai schot (1-1). Zes minuten later sloeg Lewandowski echter terug, met dank aan de VAR.

De spelers van Eintracht Frankfurt traden aan met de slogan #blacklivesmatter op de voorzijde van hun shirt. Daarmee wilde de club steun uitspreken voor de mondiale strijd tegen racisme en politiegeweld.

Meer uit Voetbal

Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

2 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

8 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

9 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

10 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

11 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

17 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

19 uur geleden