Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München moeizaam naar Duitse bekerfinale

Bayern München moeizaam naar Duitse bekerfinale

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het derde opeenvolgende jaar de finale bereikt van het Duitse bekertoernooi. De titelhouder versloeg Eintracht Frankfurt moeizaam op eigen veld met 2-1. Het beslissende doelpunt kwam op naam van topscorer Robert Lewandowski. De arbitrage keurde de treffer van de Pool in de 75e minuut eerst af wegens vermeend buitenspel, maar dankzij de VAR werd de goal alsnog terecht toegekend.

De Nederlandse inbreng in het duel was klein. Alleen aanvaller Bas Dost mocht invallen bij de club uit Frankfurt, in de 77e minuut. Hij kon de gelijkmaker in de slotfase niet afdwingen. Ploeggenoot Jonathan de Guzman bleef op de bank, evenals Joshua Zirkzee bij de thuisclub.

Bayern München speelt op 4 juli in Berlijn in de bekerfinale tegen Bayer Leverkusen. De ploeg van trainer Peter Bosz was dinsdag met 3-0 te sterk voor vierdeklasser 1. FC Saarbrücken.

Groot overwicht

Bayern München moest het in het lege stadion stellen zonder aanvaller Serge Gnabry (rugklachten). Zijn vervanger Ivan Perisic liet zich in de veertiende minuut meteen gelden. Uit een voorzet van Thomas Müller kopte de Kroaat raak (1-0).

Eintracht Frankfurt stond in de eerste helft vrijwel voortdurend onder druk. Het grote overwicht van Bayern leidde echter niet tot een ruime marge. De thuisclub was in de afronding niet scherp genoeg. Met name Kingsley Coman verzuimde de score uit te bouwen.

VAR

Na de rust bood Eintracht meer tegenstand, ook omdat Bayern het op alle fronten liet afweten. Invaller Danny da Costa zorgde in de 69e minuut voor de verrassende gelijkmaker met een fraai schot (1-1). Zes minuten later sloeg Lewandowski echter terug, met dank aan de VAR.

De spelers van Eintracht Frankfurt traden aan met de slogan #blacklivesmatter op de voorzijde van hun shirt. Daarmee wilde de club steun uitspreken voor de mondiale strijd tegen racisme en politiegeweld.

Meer uit Voetbal

Feyenoord lijdt kansloze nederlaag tegen Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.

10 uur geleden
Geplaagd Manchester United knokt zich na rust langs AS Roma

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.

10 uur geleden
PSG laat Villarreal kansloos en beslist duel in eerste kwartier

VILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.

10 uur geleden
Jubileum Frenkie de Jong: 300e wedstrijd in shirt FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.

10 uur geleden
Feyenoord - Internazionale even onderbroken na vuurwerk op veld

ROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.

10 uur geleden
Moment van stilte voor overleden De Miguel in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.

12 uur geleden
Feyenoord begint met Kraaijeveld aan thuisduel met Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.

13 uur geleden