Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München moeizaam naar Duitse bekerfinale

Bayern München moeizaam naar Duitse bekerfinale

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het derde opeenvolgende jaar de finale bereikt van het Duitse bekertoernooi. De titelhouder versloeg Eintracht Frankfurt moeizaam op eigen veld met 2-1. Het beslissende doelpunt kwam op naam van topscorer Robert Lewandowski. De arbitrage keurde de treffer van de Pool in de 75e minuut eerst af wegens vermeend buitenspel, maar dankzij de VAR werd de goal alsnog terecht toegekend.

De Nederlandse inbreng in het duel was klein. Alleen aanvaller Bas Dost mocht invallen bij de club uit Frankfurt, in de 77e minuut. Hij kon de gelijkmaker in de slotfase niet afdwingen. Ploeggenoot Jonathan de Guzman bleef op de bank, evenals Joshua Zirkzee bij de thuisclub.

Bayern München speelt op 4 juli in Berlijn in de bekerfinale tegen Bayer Leverkusen. De ploeg van trainer Peter Bosz was dinsdag met 3-0 te sterk voor vierdeklasser 1. FC Saarbrücken.

Groot overwicht

Bayern München moest het in het lege stadion stellen zonder aanvaller Serge Gnabry (rugklachten). Zijn vervanger Ivan Perisic liet zich in de veertiende minuut meteen gelden. Uit een voorzet van Thomas Müller kopte de Kroaat raak (1-0).

Eintracht Frankfurt stond in de eerste helft vrijwel voortdurend onder druk. Het grote overwicht van Bayern leidde echter niet tot een ruime marge. De thuisclub was in de afronding niet scherp genoeg. Met name Kingsley Coman verzuimde de score uit te bouwen.

VAR

Na de rust bood Eintracht meer tegenstand, ook omdat Bayern het op alle fronten liet afweten. Invaller Danny da Costa zorgde in de 69e minuut voor de verrassende gelijkmaker met een fraai schot (1-1). Zes minuten later sloeg Lewandowski echter terug, met dank aan de VAR.

De spelers van Eintracht Frankfurt traden aan met de slogan #blacklivesmatter op de voorzijde van hun shirt. Daarmee wilde de club steun uitspreken voor de mondiale strijd tegen racisme en politiegeweld.

Meer uit Voetbal

Iran verwacht dat de FIFA visums voor reizen naar VS regelt

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.

2 uur geleden
Willem II neemt verdediger Stam definitief over van AZ

TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.

2 uur geleden
Oranje-spits Depay verliest als basisspeler met Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.

3 uur geleden
NAC Breda gaat na degradatie door met Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.

3 uur geleden
Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

13 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

15 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

18 uur geleden