Bayern München mag met nieuwe coronaregels 10.000 fans toelaten
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München mag thuisduels weer afwerken met toeschouwers. De nieuwe coronaregels van deelstaat Beieren staan toe dat er 10.000 fans welkom zijn in de Allianz Arena. Daarmee zijn de zogenoemde 'Geisterspiele' (spookduels) voorbij voor de koploper in de Bundesliga. Het maximum aantal van 10.000 geldt voor alle sportwedstrijden in Beieren, met een beperking dat slechts 25 procent van de capaciteit van een sporthal of stadion mag worden benut.
De toeschouwers moeten gevaccineerd zijn tegen, dan wel genezen zijn van corona en daarbovenop een booster hebben gekregen of een negatieve test kunnen overleggen. Het dragen van een FFP2-mondmasker is verplicht terwijl er geen alcohol mag worden genuttigd. Bayern München speelt op 5 februari thuis tegen RB Leipzig.
Beieren gaat daarmee in tegen de afspraak dat de verschillende deelstaten op 9 februari tot een gemeenschappelijk standpunt zouden komen. Markus Söder, president van de deelstaat, had al aangekondigd mogelijk zelf al een besluit te nemen.
De situatie in Duitsland is verwarrend. Bayern München speelde afgelopen weekeinde nog een uitwedstrijd tegen Hertha BSC in Berlijn waar slechts 3000 toeschouwers welkom waren. FC Magdeburg, koploper in de derde liga, mocht zondag 13.000 fans toelaten, de helft van de stadioncapaciteit.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
7 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden