Bayern München mag met nieuwe coronaregels 10.000 fans toelaten
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München mag thuisduels weer afwerken met toeschouwers. De nieuwe coronaregels van deelstaat Beieren staan toe dat er 10.000 fans welkom zijn in de Allianz Arena. Daarmee zijn de zogenoemde 'Geisterspiele' (spookduels) voorbij voor de koploper in de Bundesliga. Het maximum aantal van 10.000 geldt voor alle sportwedstrijden in Beieren, met een beperking dat slechts 25 procent van de capaciteit van een sporthal of stadion mag worden benut.
De toeschouwers moeten gevaccineerd zijn tegen, dan wel genezen zijn van corona en daarbovenop een booster hebben gekregen of een negatieve test kunnen overleggen. Het dragen van een FFP2-mondmasker is verplicht terwijl er geen alcohol mag worden genuttigd. Bayern München speelt op 5 februari thuis tegen RB Leipzig.
Beieren gaat daarmee in tegen de afspraak dat de verschillende deelstaten op 9 februari tot een gemeenschappelijk standpunt zouden komen. Markus Söder, president van de deelstaat, had al aangekondigd mogelijk zelf al een besluit te nemen.
De situatie in Duitsland is verwarrend. Bayern München speelde afgelopen weekeinde nog een uitwedstrijd tegen Hertha BSC in Berlijn waar slechts 3000 toeschouwers welkom waren. FC Magdeburg, koploper in de derde liga, mocht zondag 13.000 fans toelaten, de helft van de stadioncapaciteit.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
7 uur geleden