Bayern München mag met nieuwe coronaregels 10.000 fans toelaten
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München mag thuisduels weer afwerken met toeschouwers. De nieuwe coronaregels van deelstaat Beieren staan toe dat er 10.000 fans welkom zijn in de Allianz Arena. Daarmee zijn de zogenoemde 'Geisterspiele' (spookduels) voorbij voor de koploper in de Bundesliga. Het maximum aantal van 10.000 geldt voor alle sportwedstrijden in Beieren, met een beperking dat slechts 25 procent van de capaciteit van een sporthal of stadion mag worden benut.
De toeschouwers moeten gevaccineerd zijn tegen, dan wel genezen zijn van corona en daarbovenop een booster hebben gekregen of een negatieve test kunnen overleggen. Het dragen van een FFP2-mondmasker is verplicht terwijl er geen alcohol mag worden genuttigd. Bayern München speelt op 5 februari thuis tegen RB Leipzig.
Beieren gaat daarmee in tegen de afspraak dat de verschillende deelstaten op 9 februari tot een gemeenschappelijk standpunt zouden komen. Markus Söder, president van de deelstaat, had al aangekondigd mogelijk zelf al een besluit te nemen.
De situatie in Duitsland is verwarrend. Bayern München speelde afgelopen weekeinde nog een uitwedstrijd tegen Hertha BSC in Berlijn waar slechts 3000 toeschouwers welkom waren. FC Magdeburg, koploper in de derde liga, mocht zondag 13.000 fans toelaten, de helft van de stadioncapaciteit.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
7 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
15 uur geleden