Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München loopt verder uit door ruime zege op Schalke 04

Bayern München loopt verder uit door ruime zege op Schalke 04

GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 heeft voor de tweede keer dit seizoen in de Bundesliga verloren van Bayern München. In eigen huis in Gelsenkirchen verloor de hekkensluiter met 4-0 van de koploper en titelverdediger uit München, die profiteerde van eerder puntenverlies van RB Leipzig. Bayern heeft nu 7 punten voorsprong.

Schalke, zonder de nog niet geheel fitte Klaas-Jan Huntelaar, werd aan het begin van het seizoen met 8-0 afgedroogd door Bayern en was uit op eerherstel. Het was echter Bayern dat in de 33e minuut op voorsprong kwam via een rake kopbal van Thomas Müller.

Robert Lewandowski verdubbelde de voorsprong voor Bayern in de tweede helft. Het is de achtste keer op rij dat hij scoort in een uitwedstrijd en daarmee heeft de Poolse spits een record te pakken.

Voorsprong

Schalke probeerde met schoten van Suat Serdar en invaller Alessandro Schöpf iets aan de achterstand te doen, maar de pogingen gingen naast. Müller kopte in de slotfase nog de 3-0 binnen en David Alaba maakte er 4-0 van.

Bayern nam met de dertiende zege van het seizoen een grotere voorsprong op de concurrentie. RB Leipzig verloor zaterdag van FSV Mainz (3-2) en trainer Peter Bosz ging met Bayer Leverkusen onderuit tegen VfL Wolfsburg (0-1). Borussia Dortmund had vrijdag al met 4-2 van Borussia Mönchengladbach verloren. Leverkusen en Wolfsburg volgen op 10 punten van Bayern.

Schalke zag nummer 17 Mainz 3 punten uitlopen. 1. FC Köln, dat zestiende staat en zondag nog in actie komt tegen Hoffenheim, heeft 8 punten meer dan de hekkensluiter.

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

12 minuten geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

33 minuten geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

37 minuten geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

40 minuten geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

1 uur geleden
Borussia Dortmund boekt kleine zege tegen tien man van 1. FC Köln

KEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.

2 uur geleden
Koeman onthult tegel op Walk of Fame PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.

2 uur geleden