Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München loopt verder uit door ruime zege op Schalke 04

Bayern München loopt verder uit door ruime zege op Schalke 04

GELSENKIRCHEN (ANP) - Schalke 04 heeft voor de tweede keer dit seizoen in de Bundesliga verloren van Bayern München. In eigen huis in Gelsenkirchen verloor de hekkensluiter met 4-0 van de koploper en titelverdediger uit München, die profiteerde van eerder puntenverlies van RB Leipzig. Bayern heeft nu 7 punten voorsprong.

Schalke, zonder de nog niet geheel fitte Klaas-Jan Huntelaar, werd aan het begin van het seizoen met 8-0 afgedroogd door Bayern en was uit op eerherstel. Het was echter Bayern dat in de 33e minuut op voorsprong kwam via een rake kopbal van Thomas Müller.

Robert Lewandowski verdubbelde de voorsprong voor Bayern in de tweede helft. Het is de achtste keer op rij dat hij scoort in een uitwedstrijd en daarmee heeft de Poolse spits een record te pakken.

Voorsprong

Schalke probeerde met schoten van Suat Serdar en invaller Alessandro Schöpf iets aan de achterstand te doen, maar de pogingen gingen naast. Müller kopte in de slotfase nog de 3-0 binnen en David Alaba maakte er 4-0 van.

Bayern nam met de dertiende zege van het seizoen een grotere voorsprong op de concurrentie. RB Leipzig verloor zaterdag van FSV Mainz (3-2) en trainer Peter Bosz ging met Bayer Leverkusen onderuit tegen VfL Wolfsburg (0-1). Borussia Dortmund had vrijdag al met 4-2 van Borussia Mönchengladbach verloren. Leverkusen en Wolfsburg volgen op 10 punten van Bayern.

Schalke zag nummer 17 Mainz 3 punten uitlopen. 1. FC Köln, dat zestiende staat en zondag nog in actie komt tegen Hoffenheim, heeft 8 punten meer dan de hekkensluiter.

Meer uit Voetbal

Oud-Ajacied Henderson (36) tekent voor twee jaar bij Chelsea

LONDEN (ANP) - De Britse voetballer Jordan Henderson vervolgt zijn carrière bij Chelsea. De oud-Ajacied heeft in Londen een contract voor twee jaar getekend, meldt de club.

53 minuten geleden
Amerikaanse voetbalbond langer door met bondscoach Pochettino

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse voetbalbond heeft het contract van bondscoach Mauricio Pochettino verlengd tot en met het WK van 2030. Het contract van de 54-jarige Argentijn, die in 2024 werd aangesteld, liep na het afgelopen WK af.

3 uur geleden
Media: UEFA dreigt met juridische stappen tegen Infantino

ZÜRICH (ANP/DPA) - De UEFA zou FIFA-voorzitter Gianni Infantino met juridische stappen dreigen vanwege het inmiddels mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen. Volgens onder meer de Britse krant The Telegraph heeft de UEFA de FIFA-voorzitter vrijdag in een brief opgeroepen om geen materiaal over het voorstel te vernietigen.

6 uur geleden
Voetbalbond Wales trekt steun in voor herverkiezing Infantino

CARDIFF (ANP/RTR/DPA) - De voetbalbond van Wales (FAW) heeft als eerste bond aangekondigd zijn steun in te trekken voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De FAW besloot hiertoe vanwege het mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen.

7 uur geleden
Directeur Duitse bond: relatie met FIFA onherstelbaar beschadigd

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Sportief directeur Andreas Rettig van de Duitse voetbalbond (DFB) meent dat de relatie tussen de DFB en de FIFA onherstelbaar is beschadigd na de affaire rond het plan van de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino voor particuliere investeringen bij WK's en andere kwesties rond het leiderschap.

8 uur geleden
Liverpool-coach denkt niet aan blessure bij uitgevallen Frimpong

CHICAGO (ANP) - Trainer Andoni Iraola van Liverpool hoopt dat hij Jeremie Frimpong weer snel tot zijn beschikking heeft. De Oranje-international verliet tijdens de tweede helft van het verloren oefenduel met Leeds United in Chicago (2-4) op eigen verzoek het veld.

10 uur geleden
AZ-coach Echteld vindt Johan Cruijff Schaal 'prijs die telt'

EINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.

21 uur geleden