Bayern München klopt Union Berlin en is weer koploper
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft afgerekend met concurrent 1. FC Union Berlin en heeft de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De landskampioen van coach Julian Nagelsmann won in de Allianz Arena met 3-0 van de Berlijners, die vooraf aan de wedstrijd in punten gelijk stonden.
Bayern heeft door de zege 46 punten, net als Dortmund dat zaterdag met 1-0 won bij Hoffenheim. De club uit München leidt echter vanwege een beter doelsaldo. Union, afgelopen donderdag nog de bedwinger van Ajax in de Europa League, blijft staan op 43 punten. Dat is er een meer dan RB Leipzig en twee meer dan SC Freiburg, dat zondag op 1-1 bleef steken tegen Bayer Leverkusen.
Eric Maxim Choupo-Moting zorgde met een kopbal in de 31e minuut voor de voorsprong voor Bayern, dat begon met Matthijs de Ligt in de basis. Nog geen 10 minuten later schoot Kingsley Coman op aangeven van Thomas Müller de tweede treffer binnen. In de extra tijd van de eerste helft werd het zelfs 3-0 via Jamal Musiala, opnieuw uit een voorzet van Müller en stond al vrijwel vast dat Union op weg was naar de eerste nederlaag in 2023.
Union dat was begonnen met Danilo Doekhi en oud-ADO-speler Sheraldo Becker probeerde wat terug te doen na de rust, maar de grootste kansen waren opnieuw voor de thuisploeg. Doelman Frederik Rønnow bracht redding op inzetten van Müller en Alphonso Davies.
Bij Bayern maakte Sadio Mané zijn rentree in de tweede helft. De Senegalees was voor het WK voetbal in november geblesseerd geraakt. Daley Blind en Ryan Gravenberch bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
15 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
15 uur geleden