Bayern München klopt Union Berlin en is weer koploper
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft afgerekend met concurrent 1. FC Union Berlin en heeft de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De landskampioen van coach Julian Nagelsmann won in de Allianz Arena met 3-0 van de Berlijners, die vooraf aan de wedstrijd in punten gelijk stonden.
Bayern heeft door de zege 46 punten, net als Dortmund dat zaterdag met 1-0 won bij Hoffenheim. De club uit München leidt echter vanwege een beter doelsaldo. Union, afgelopen donderdag nog de bedwinger van Ajax in de Europa League, blijft staan op 43 punten. Dat is er een meer dan RB Leipzig en twee meer dan SC Freiburg, dat zondag op 1-1 bleef steken tegen Bayer Leverkusen.
Eric Maxim Choupo-Moting zorgde met een kopbal in de 31e minuut voor de voorsprong voor Bayern, dat begon met Matthijs de Ligt in de basis. Nog geen 10 minuten later schoot Kingsley Coman op aangeven van Thomas Müller de tweede treffer binnen. In de extra tijd van de eerste helft werd het zelfs 3-0 via Jamal Musiala, opnieuw uit een voorzet van Müller en stond al vrijwel vast dat Union op weg was naar de eerste nederlaag in 2023.
Union dat was begonnen met Danilo Doekhi en oud-ADO-speler Sheraldo Becker probeerde wat terug te doen na de rust, maar de grootste kansen waren opnieuw voor de thuisploeg. Doelman Frederik Rønnow bracht redding op inzetten van Müller en Alphonso Davies.
Bij Bayern maakte Sadio Mané zijn rentree in de tweede helft. De Senegalees was voor het WK voetbal in november geblesseerd geraakt. Daley Blind en Ryan Gravenberch bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Kaapverdië staat in de zestiende finale van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De debutant, met zes Rotterdammers in de selectie, speelde tegen Saudi-Arabië voor de derde keer gelijk (0-0).
6 minuten geledenGUADALAJARA (ANP) - Spanje heeft zich bij het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verzekerd van de eerste plaats in groep H. De regerend Europees kampioen rekende in de laatste speelronde af met Uruguay: 1-0. Álex Baena maakte kort voor rust het doelpunt.
7 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - De gouverneur van Nuevo León in Mexico maakt van maandag een feestdag. Nederland en Marokko spelen dan de laatste wedstrijd van dit WK in het Monterrey Stadium in Guadalupe. Dat meldt de gouverneur, Samuel García, op X.
8 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Ivan Perišić heeft goede hoop dat Kroatië zich zaterdag op het wereldkampioenschap voetbal voor de zestiende finales plaatst. De 37-jarige aanvaller vertrouwt in de laatste groepswedstrijd tegen Ghana op de goede reeks tegen Afrikaanse landen.
1 uur geledenDALLAS (ANP) - Bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië geeft Lionel Messi rust. De ster van de regerend wereldkampioen verschijnt zaterdag niet aan de aftrap voor het laatste groepsduel met Jordanië in Dallas.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Bondscoach Ståle Solbakken van Noorwegen heeft geen spijt dat hij zijn sterspelers Erling Haaland en Martin Ødegaard buiten zijn selectie heeft gelaten voor het laatste groepsduel op het WK met Frankrijk. Zonder het duo en een aantal andere basisspelers verloor zijn ploeg met 4-1 in Foxborough.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Ousmane Dembélé benadrukte na zijn hattrick tegen Noorwegen op het wereldkampioenschap voetbal (4-1) dat het Franse elftal niet mag verslappen. "Dit is een uniek en belangrijk moment voor mij. Maar ik vond mijn wedstrijd tegen Senegal of tegen Irak beter. Ik denk dat ik toen een grotere rol had, dus ik geloof dat we gefocust moeten blijven, want er komen nog belangrijke dingen aan", aldus de aanvaller van Paris Saint-Germain.
3 uur geleden