Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bayern München klopt Union Berlin en is weer koploper

Bayern München klopt Union Berlin en is weer koploper

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft afgerekend met concurrent 1. FC Union Berlin en heeft de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De landskampioen van coach Julian Nagelsmann won in de Allianz Arena met 3-0 van de Berlijners, die vooraf aan de wedstrijd in punten gelijk stonden.

Bayern heeft door de zege 46 punten, net als Dortmund dat zaterdag met 1-0 won bij Hoffenheim. De club uit München leidt echter vanwege een beter doelsaldo. Union, afgelopen donderdag nog de bedwinger van Ajax in de Europa League, blijft staan op 43 punten. Dat is er een meer dan RB Leipzig en twee meer dan SC Freiburg, dat zondag op 1-1 bleef steken tegen Bayer Leverkusen.

Eric Maxim Choupo-Moting zorgde met een kopbal in de 31e minuut voor de voorsprong voor Bayern, dat begon met Matthijs de Ligt in de basis. Nog geen 10 minuten later schoot Kingsley Coman op aangeven van Thomas Müller de tweede treffer binnen. In de extra tijd van de eerste helft werd het zelfs 3-0 via Jamal Musiala, opnieuw uit een voorzet van Müller en stond al vrijwel vast dat Union op weg was naar de eerste nederlaag in 2023.

Union dat was begonnen met Danilo Doekhi en oud-ADO-speler Sheraldo Becker probeerde wat terug te doen na de rust, maar de grootste kansen waren opnieuw voor de thuisploeg. Doelman Frederik Rønnow bracht redding op inzetten van Müller en Alphonso Davies.

Bij Bayern maakte Sadio Mané zijn rentree in de tweede helft. De Senegalees was voor het WK voetbal in november geblesseerd geraakt. Daley Blind en Ryan Gravenberch bleven op de bank.

Meer uit Voetbal

NEC pakt eerste punt in Europa League tegen Levski Sofia

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.

58 minuten geleden
FC Twente begint in Conference League met zege op FC Thun

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.

1 uur geleden
AZ-spits Meerdink: mooier kun je niet aan een wedstrijd beginnen

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.

2 uur geleden
Míchel wijt tegendoelpunten van Ajax aan persoonlijke fouten

SPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.

2 uur geleden
Klaassen: Ajax hoeft na verlies in Split niet in paniek te raken

SPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.

2 uur geleden
Valse start voor Ajax in competitiefase van Conference League

SPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.

2 uur geleden
Ajax verliest van Hajduk Split in door vuurwerk onderbroken duel

SPLIT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League met 2-1 verloren bij HNK Hajduk Split. Het elftal van coach Míchel Sánchez ging in het uitverkochte Poljudstadion ten onder in een duel dat tijdelijk werd stilgelegd nadat de fans van de thuisclub vuurwerk afstaken.

3 uur geleden