Bayern München klopt Union Berlin en is weer koploper
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft afgerekend met concurrent 1. FC Union Berlin en heeft de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De landskampioen van coach Julian Nagelsmann won in de Allianz Arena met 3-0 van de Berlijners, die vooraf aan de wedstrijd in punten gelijk stonden.
Bayern heeft door de zege 46 punten, net als Dortmund dat zaterdag met 1-0 won bij Hoffenheim. De club uit München leidt echter vanwege een beter doelsaldo. Union, afgelopen donderdag nog de bedwinger van Ajax in de Europa League, blijft staan op 43 punten. Dat is er een meer dan RB Leipzig en twee meer dan SC Freiburg, dat zondag op 1-1 bleef steken tegen Bayer Leverkusen.
Eric Maxim Choupo-Moting zorgde met een kopbal in de 31e minuut voor de voorsprong voor Bayern, dat begon met Matthijs de Ligt in de basis. Nog geen 10 minuten later schoot Kingsley Coman op aangeven van Thomas Müller de tweede treffer binnen. In de extra tijd van de eerste helft werd het zelfs 3-0 via Jamal Musiala, opnieuw uit een voorzet van Müller en stond al vrijwel vast dat Union op weg was naar de eerste nederlaag in 2023.
Union dat was begonnen met Danilo Doekhi en oud-ADO-speler Sheraldo Becker probeerde wat terug te doen na de rust, maar de grootste kansen waren opnieuw voor de thuisploeg. Doelman Frederik Rønnow bracht redding op inzetten van Müller en Alphonso Davies.
Bij Bayern maakte Sadio Mané zijn rentree in de tweede helft. De Senegalees was voor het WK voetbal in november geblesseerd geraakt. Daley Blind en Ryan Gravenberch bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.
58 minuten geledenINGLEWOOD (ANP/RTR/AFP) - Iran is volgens bondscoach Amir Ghalenoei "het meest onderdrukte team" op het WK voetbal. De aanloop verliep al moeizaam doordat de visumaanvraag voor de Verenigde Staten lang duurde. Daar kwam maandag bij dat het team pas op het laatste moment hoorde dat het direct na het eerste duel met Nieuw-Zeeland in Los Angeles (2-2) terug moest reizen naar het basiskamp in Mexico.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De shirts die de spelers van Paris Saint-Germain droegen tijdens de finale van de Champions League tegen Arsenal hebben een recordbedrag van 744.439 euro opgebracht. Dit blijkt uit data van veilingplatform MatchWornShirt (MWS). De shirts van Ousmane Dembélé, Khvicha Kvaratskhelia, Désiré Doué en Marquinhos waren het meest populair. Zij vormen nu de top vier van hoogst geveilde shirts ooit via MWS.
3 uur geledenTUNIS (ANP/BELGA/AFP) - De bondscoach van Tunesië, Sabri Lamouchi, is ontslagen na de 5-1-nederlaag tegen Zweden, meldt de Tunesische voetbalfederatie (FTF) op de nationale televisie. Lamouchi wordt vervangen door Hervé Renard, die tot enkele maanden geleden bondscoach van Saudi-Arabië was.
3 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Iran is na een bewogen voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen Nieuw-Zeeland. Het elftal van bondscoach Amir Ghalenoei kwam in de nacht van maandag op dinsdag in het Amerikaanse Los Angeles twee keer terug van een achterstand, maar wist de in het zwart spelende 'All Whites' niet te verslaan.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.
8 uur geledenATLANTA (ANP) - De keeper van Kaapverdië, Josimar Vozinha, heeft er in enkele uren enkele miljoenen volgers op Instagram bijgekregen. Voorafgaand aan het duel met Spanje had de 40-jarige doelman zo'n 50.000 volgers op het sociale medium. In de nacht van maandag op dinsdag stond de teller op ruim 3,7 miljoen volgers.
8 uur geleden