
Bayern München houdt Arsenal uit halve finales Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het eerst sinds het winnen van de Champions League in 2020 weer de halve finales bereikt. De Duitse recordkampioen met Matthijs de Ligt versloeg Arsenal met 1-0 in de Allianz Arena in München. De zege was genoeg na het gelijkspel (2-2) een week eerder in Londen.
Joshua Kimmich zorgde in de tweede helft met een kopbal voor het doelpunt.
Na het spectaculaire gelijkspel in Londen begonnen beide ploegen voorzichtig. Bayern-coach Thomas Tuchel had een basisplaats voor De Ligt centraal achterin en voor Noussair Mazraoui als linksback. Bayern scoorde in Londen de 1-1 via Serge Gnabry. De aanvaller was er nu niet bij. Voorin stond Harry Kane met erachter Jamal Musiala en met Leroy Sané en Raphaël Guerreiro op de vleugels.
Doelpunt Kimmich
Het eerste schot richting het doel van Arsenal kwam van Mazraoui, maar dat ging via de benen van Ben White voorlangs. Musiala zag vervolgens een schot gekeerd worden door doelman David Raya. Keeper Manuel Neuer redde aan de andere kant op een inzet van Arsenal-aanvoerder Martin Ødegaard die nog licht van richting was veranderd.
Bayern was al vroeg in de tweede helft dicht bij een doelpunt. Leon Goretzka kopte op de paal en ook de rebound van Guerreiro belandde op de buitenkant van de paal. In de 63e minuut was het wel raak. Kimmich kopte hard binnen uit een voorzet vanaf links van Guerreiro.
Slotoffensief Arsenal
Arsenal-coach Mikel Arteta bracht Gabriel Jesus en Leandro Trossard om de gelijkmaker te forceren. Ook na het doelpunt bleef de thuisploeg echter het gevaarlijkst. Musiala kreeg in de slotfase de kans op een tweede Duitse treffer, maar Raya zat erbij.
Arsenal probeerde er een verlenging uit te slepen, maar een schot van Ødegaard werd door Neuer naast getikt. Arsenal nam een late vrije trap, na een overtreding op Bukayo Saka snel, maar die leverde niets op, net als de aansluitende corner, waardoor de Champions League voor de Londenaren (net als de laatste keer in 2010) eindigt in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II heeft na een zware krachtinspanning uitzicht gehouden op een langer verblijf in de Eredivisie. De club uit Tilburg won het thuisduel met FC Dordrecht in de play-offs voor promotie en degradatie na verlenging (3-2). Maar FC Dordrecht was de Brabanders woensdag de baas gebleven (2-1). Daarom moest een strafschoppenserie de beslissing brengen. Die won Willem II met 5-4.
42 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De voetballers van VfB Stuttgart hebben de Duitse beker gewonnen. Ze gaven derdeklasser Arminia Bielefeld nauwelijks een kans op een nieuwe stunt in het Olympiastadion van Berlijn (4-2).
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Renée Slegers was trots op de voetbalsters van Arsenal na een zege op FC Barcelona (1-0) in de finale van de Champions League. "Er zit zoveel kracht in mijn team", vertelde ze aan aanwezige verslaggevers in Lissabon. "We hebben zoveel goede voetbalsters. Maar we zijn de laatste tijd ook mentaal sterker geworden. En we zijn bereid om voor elkaar te werken. Iedere dag en ook op de training."
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Renée Slegers heeft met Arsenal als eerste Nederlandse coach de Champions League voor vrouwen gewonnen. Met Oranje-keepster Daphne van Domselaar onder de lat klopte de club uit Londen in de finale in Lissabon titelverdediger FC Barcelona, waar Esmee Brugts inviel: 1-0. De door Slegers ingebrachte Stina Blackstenius maakte in de 75e minuut het enige doelpunt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Darije Kalezic vertrekt na twee seizoenen bij ADO Den Haag. De trainer en club hebben na de gemiste promotie naar de Eredivisie besloten dat het beter is om uit elkaar te gaan.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Erik ten Hag is dicht bij een akkoord met Bayer Leverkusen. De 55-jarige trainer ondertekent zo goed als zeker komende week een meerjarig contract, zo melden veel buitenlandse media.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft met een thuiszege op Real Sociedad (2-0) afscheid genomen van Carlo Ancelotti en Luka Modric. Kylian Mbappé maakte beide doelpunten en is met 31 treffers topscorer van La Liga geworden. Er stond weinig meer op het spel voor Real in de laatste competitiewedstrijd van het seizoen. De club was al zeker van een tweede eindklassering.
5 uur geleden