Bayern München houdt Arsenal uit halve finales Champions League
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het eerst sinds het winnen van de Champions League in 2020 weer de halve finales bereikt. De Duitse recordkampioen met Matthijs de Ligt versloeg Arsenal met 1-0 in de Allianz Arena in München. De zege was genoeg na het gelijkspel (2-2) een week eerder in Londen.
Joshua Kimmich zorgde in de tweede helft met een kopbal voor het doelpunt.
Na het spectaculaire gelijkspel in Londen begonnen beide ploegen voorzichtig. Bayern-coach Thomas Tuchel had een basisplaats voor De Ligt centraal achterin en voor Noussair Mazraoui als linksback. Bayern scoorde in Londen de 1-1 via Serge Gnabry. De aanvaller was er nu niet bij. Voorin stond Harry Kane met erachter Jamal Musiala en met Leroy Sané en Raphaël Guerreiro op de vleugels.
Doelpunt Kimmich
Het eerste schot richting het doel van Arsenal kwam van Mazraoui, maar dat ging via de benen van Ben White voorlangs. Musiala zag vervolgens een schot gekeerd worden door doelman David Raya. Keeper Manuel Neuer redde aan de andere kant op een inzet van Arsenal-aanvoerder Martin Ødegaard die nog licht van richting was veranderd.
Bayern was al vroeg in de tweede helft dicht bij een doelpunt. Leon Goretzka kopte op de paal en ook de rebound van Guerreiro belandde op de buitenkant van de paal. In de 63e minuut was het wel raak. Kimmich kopte hard binnen uit een voorzet vanaf links van Guerreiro.
Slotoffensief Arsenal
Arsenal-coach Mikel Arteta bracht Gabriel Jesus en Leandro Trossard om de gelijkmaker te forceren. Ook na het doelpunt bleef de thuisploeg echter het gevaarlijkst. Musiala kreeg in de slotfase de kans op een tweede Duitse treffer, maar Raya zat erbij.
Arsenal probeerde er een verlenging uit te slepen, maar een schot van Ødegaard werd door Neuer naast getikt. Arsenal nam een late vrije trap, na een overtreding op Bukayo Saka snel, maar die leverde niets op, net als de aansluitende corner, waardoor de Champions League voor de Londenaren (net als de laatste keer in 2010) eindigt in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
11 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
14 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
14 uur geleden